Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

климатик FUJITSU ASYA12LGC - ­ турбина

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (2): « 1 [2] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 как да разглобя вътрешното тяло без да го потроша
chikago

Нов участник

Здр
Малко е позъкаснял моят отговор на темата но все пак ще публикувам ако и други четат темата.
не е необходимо да се разкача тялото от външното.Кутията заедно с капака на вътрешното тяло е на едни щипки плътно до стената и наистина трябва опит да се откачи и ако някой иска да се учи за пръв път върху климатика си не го съветвам да го прави)
другия вариант е с "четката")

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 18 Септември, 2009 - 20:28:55
фенклиматик

Нов участник

На мен също ми се наложи да правя профилактика на климатика в едната стая, но за целта си извиках човек да го направи от фирмата от която е закумен климатика, да с допълнително заплащане, но аз не пипам от нещо което не разбирам - чиста работа дойде си човека, свърши си работата и си тръгна. След него вече около 3 месеца нямам никакъв проблем с климатика. Ще видим как ще е с другия климатик като му дойде времето за почистване Ако има нещо ще споделя и с вас

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 03 Ноември, 2009 - 15:03:58
clima

Участник
От: Благоевград

развивате 3 винта на панела,1 на капачката за тоците,горе в ляво и горе в дясно има щипки а в средата горе има кукичка,като свалите панела:откачате четирижилния кабел и демонтирате цялата електроника,демонтирате конденза от ваната,за да свалите ваната има болт между испарителя моторчето и два отдолу нагоре там където лежат тръбите като нов.Като се освободи ваната ще излезе надолу заедно с турбината, моторчето ,лагерчето , комплект.

Всичко записи: 88 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 03 Ноември, 2009 - 20:44:26
kolyo

Админ
От: Русе

FUJITSU ASYA12LGC - Кодове за грешки
Търсих в нета но не открих. Някой има ли кодове за грешки .
hladnia
Не е ли по добре да кажеш какво прави.
http://v-clima.com/download_tech.php

Всичко записи: 11214 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 21:35:30
dbddimov

Нов участник

от няколко дни забелязах че на охлаждане при настроена 18 или 20 градуса ,на вътрешното тяло на питата се появява лед ,заскрежаване ,това нормално ли е
климатика е на 2 години fujitsu asya 12lgc имам чувството че не може да поддържа температурата особенно през деня ,
идваха на профилактика и казаха че работи в норми климатика , отвреме на време се чува шум от потока въздух като фучене ту се появява за секунди и изчезва понякога съм забелязал че посредата потока отслабва за моменти а от крайщата не , пробвах с четка да почистя турбината но става трудно и само с четка няма голям ефект и не знам как се маха металната решетка пред турбината за да имам по голям достъп ,като идваха на профилактика видяха доста зор да свалят пласмасовата обвивка на климатика и не успяха ,дали въобще може да се маха без да се сваля климатика

и да попитам с този препарат меглио директно към турбината ли пръскате и не е ли вредно за нея
досега не съм ползвал такова нещо миналата година само пръсках питите с един спрей за почистване

att-4c7630c1c33a20011.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2010 : Отправено: 26 Август, 2010 - 12:15:45
turboie

Постоянен участник
От: любимец

тези модели се разглобяват, сваля се цялата турбина с ваната и мотора и тогава се чисти
или е много мръсна турбината или иска доливане с фреон но първо трябва да се очисти и тогава да се мери налягане и ако трябва да се добави малко но с везна
а що се отнася до препарата - меглиото е слабо при цигарен дим аз ползвам препарат за миене на двигатели доста по силен е и върши по добра работа разбира се разреден с вода

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 26 Август, 2010 - 14:30:09
julminchev

Нов участник

Прав е колегата. И аз го разглобявам по същия начин, но е трудно да се изчисти с "вода и сапун".Със "саво" става, но е доста скъпо(8.39лв./500мл. в сва варна), а за някой омазан и опушен климатик и 1 кило няма да стигне!

Ами вместо скъпото саво може да се купи евтина белина. Савото е най обикновена белина

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 27 Август, 2010 - 09:40:36
hladnia

Редовен участник

а що се отнася до препарата - меглиото е слабо при цигарен дим

А някой ползвал ли е това .
Ето на какво попаднах ,имали нужния ефект.
http://mikarclima.com/viewprod.php?type_ID=6&group_ID=35&product_ID=81

Всичко записи: 236 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 30 Август, 2010 - 22:28:52
dobri

Нов участник

Не че имам много опит с профилактика на климатици, но след Саво, Аче и други хлорсъдържащи препарати всичко ръждясва. Е това се случва след време, но винаги. Аз се справих доста успешно с веро Пур и четчицата . Един приятел професионално се занимава с хладилна техника и купува в пет литрови туби някаква италианска синьо зелена течност, която чисти перфектно.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 14 Септември, 2010 - 09:09:11
muzzy

Нов участник

Леле, мноо философстване за това чистене на турбината. То на тези фуджитсута пада турбината с мотора мноо лесно (няколко болтчета), а заедно с тях и ваничката. Пък това с четката... ще изчистиш хубаво набита турбина, ама на куково лято. Пък най-мързеливото е един найлон с един ластик, а отдолу един леген и пръскаш с обезмаслителя, като накрая миеш с пулвелизатора.

att-59b7c8f5c397a50_n.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 12 Септември, 2017 - 14:45:57

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик FUJITSU ASYA12LGC - ­ турбина [Страници (2): « 1 [2] ]