Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник privileg no frost 4756

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 залежда в камерата
simeon490

Нов участник
От: Хасково

здравеите,колеги имам хладилник privileg no frost,type 8405363,privileg nr.4756,produkt nr.662.558-4,serien nr.035/00049,купувал съм го преди няколко години втора употреба и до преди една седмица работи без проблем когато му светна червена индикация за повишена температура.След като го разгледах внимателно установих,че фризера е целия в лед,перката която е в изпаритела е блокирала и по този начин и хладилната част на хладилника не се охлажда.Направих консултация с няколко хлад.техници от нашия град но всеки като чуе no frost и казва сигурно е изгоряла платката,трябва да се смени но няма откаде да се намери затова можем да го направим по механичен начин 2 пъти в денонощие да се вкл. реотана защото проблема е в него.имам технически познания направих някои измервания(семистора които подава захранване на реотана)здрав,има един транзистор и тои е здрав,другите елементи са видимо здрави,реотаните са 2 бр. здрави,перката здрава,има 2 бр.датчици на които пише ispakontrols които са с еднакви стоиности и други 2бр. на които пише ELTH другото не се чете те също са с еднакви стоиности и вече не знам какво още да проверя,моля колеги ако някои има идея пишете.

att-4a6c94358337d56__.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 25 Юли, 2009 - 11:45:58
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Най добре го остави да серазмрази нацяло и го включи. Мисля ,че му няма нищо .

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 25 Юли, 2009 - 13:38:48
simeon490

Нов участник

здр.hotcool8,забравих да ви кажа че хладилника вече беше изкл.за 24часа и след като го вкл.тръгна нормално в хладилната част и фризера,но за по малко от денонощие същия проблем беше на лице,светна лампата за висока тем.започна да пищи, хладилника беше спрял,фризера беше заледен,компресора работи.Намерих едно место от кадето успях да достигна до перката в кутията на изпаритела, беше замръзнала и блокорала и тогава разбрах,че наистина има проблем.

това са тези на които пише ispakontrols,единия е забит в изпаритела а другия е в фризера,някои има ли идея как работят и какви стоиности трябва да имат
ето и снимка на датчите на които са свързани двата реотана за обезскрежаване,намират се на самите тръби( вход и изход )на изпаритела

att-4a6c94cb083564756.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 19:20:44
kolyo

Админ
От: Русе

Датчиците са 2,5 до 3к при стайна температура
На последната снимка са кликсоните за прегряване(дефростери) - на +12 градуса изключват нагревателя. Имат и вграден термопредпазител на 60-70 градуса.
http://www.iceberg.ru/services/?action=showtable&id=84&parent=72
Като ги сложиш във фризера и двете вериги трябва да ти дават пълно късо, а като ги извадиш - кликсонът трябва да отвори, а термопредпазителя да дава пълно късо.

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 22:15:09
hladnia

Редовен участник

На последната снимка са кликсоните за прегряване(дефростери) - на +12 градуса изключват нагревателя.
Най често се случва при изстудяването да не контактува пластината в кликсона .
Направи няколко вкл. и изключвания (изстудяване и затопляте ) и следи за веригата.
И проникване на влага в термо датчика (променя съпротивлението).

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 27 Юли, 2009 - 21:17:18
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

Провери дали вентилатора върти.Този проблем е характерен и за повреден /блокирал /вентилатор.
Успех.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 28 Юли, 2009 - 10:20:01
simeon490

Нов участник

направих замерванията на датчиците-в норми,обаче дефростерите не си променят стоиностите нито на топло нито на студено.Направих експеримента няколко пъти винаги са еднакви данните,едната верига пълно късо,другата 5-6 ома.kolyo мисля че нямам верига с термопредпазител,защото на буксата със сивите кабели се свързва реотана които е под изпарителя,на буксата с белите кабели се свързва реотана които е залепен под кутията до самата перка а на сините кабели се подава захранването,можеш ли да ми кажеш дали е така или греша и ако някои знае от къде да си ги купя моля пишете,явно проблема е в тях, но днес направих още една проба,вкл.хладилника без дефростерите и реотаните,изчаках в фризера температурата да падне до -15гр.и тогава проверих дали от платката ще има 220v захранване за дефростерите-Няма ,ако някои има схема на платката или от къде може да се изтегли кажете.Благодаря предварително на всички.Dimitar първо проверих перката здрава е.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 28 Юли, 2009 - 14:09:33
hladnia

Редовен участник

Направих експеримента няколко пъти винаги са еднакви данните,едната верига пълно късо,другата 5-6 ома.
kolyo мисля че нямам верига с термопредпазител
Веригата със термо предпазителя не се променя но другата както писах по горе трябва при охлаждане под 5 градуса да включи (късо) а после при затопляте 8-10 градуса да прекъсне веригата към нагревателите .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 29 Юли, 2009 - 06:44:29
simeon490

Нов участник

здравеите на всички,знае ли някои от къде мога да си купя дефростери,защото проблема с резервните части за система no frost се оказа голям.Където да попитам все удрям на камък,попаднах на китаиски но съм малко резервиран.От друго место ми предложиха терморелета за no frost и толкова без никакви обозначения(така били заведени каза продавача).Моделът ми е ELTH натписа несе чете но предполагам че е 261N с три извода,ако някои ме насочи от къде мога да си ги купя,или такива заместители с друга марка ще му бъда благодарен.
колеги не мога да намеря никъде дефростери за хладилникът ми,бях поръчал в един магазин в нашия град(Хасково) и днес ми се обадиха да ми кажат че немогат засега да ми доставят и т.н.рових и из нета или нямат или са в отпуска или чакат доставка,моля някои ако има за продаване или знае фирма която ги има или магазин,даите някъкъв контакт

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 31 Юли, 2009 - 00:29:48
kolyo

Админ
От: Русе

Няма никакво значение дали е китайски , руски или люксембургски - върши същата работа.

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Август, 2009 - 14:23:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник privileg no frost 4756 [Страници (1)]