Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12RD03

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

JJN

Нов участник
От: Бургас

Колеги,нужен ми е дъмп за този климатик.Платката е при мен.Колегите казаха че са проверили всичко по климатика,но външното тяло не давало никакви признаци на живот и се съмняват в платката.Захраних я от външен източник и 12V и 5V излезнаха.Достигат навсякъде където трябва.Вързах два потенциометъра по 22килоома вместо двата термодатчика но нищо не се получава.Може би има още нещо което ми убягва.Нямам точната схема,ползвам подобна с доста разлики.Паметта е BR93L46,има лепенка върху нея 7788. Свалих я и я прочетох с програматора,но ми направи впечатление,че от8 реда има запис само в 2 реда.много ще бъда благодарен,ако някой сподели опит,схема,но най-вече на един работещ дъмп за този модел.

att-4a6d4e8b6e7e8HSU.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 17:29:44
BaHko

Нов участник

Ами първо датчиците на хаиер са 10 и 22к външен източник? през траф или слаб блок тия хаиери ги мразя че се синхронизират по мрежовото напрежение виж си изправителните диоди има една връзка към процесора
Много гаден модел си избрал за ремонт вътрешния вентилатор няма лъгане поне аз не съм го излъгал с генератор. Какви са им оплакванията?

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 20:28:10
kolyo

Админ
От: Русе

JJN , най добре се обади на колегите да ти смъкнат и моторчето на турбината и провери осцилограмите от датчика на Хол.
Някоя лампа не мига ли ?

BaHko , че има ли климатик с фазово управление на моторчето на турбината , който да не се синхронизира с мрежовото напрежение ?

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 21:01:57
BaHko

Нов участник

ами има и то бая а на последния който гледах софтуера не беше обратната връзка за фазово регулиране а като обратна връзка за проблем в мрежата А как обичам едни модели с PICчета, дето нищо нямат. Няма да казвам марки

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 09 Август, 2009 - 22:10:10
nikolai_d13

Нов участник

HAIER HSU 12RD03 - трака външното тяло
здравейте, от два дена имам едно тракане във външното тяло. Климатика ми е HAIER HSU 12RD03. Получва се след като климатика е размразявал, тогава точно в момента когато се включва перката започва тракането за около 10 сек и след това спира.През останалото време няма никакъв проблем, работи и топли нормално, тих е колкото е възможно за един 6 годишен климатик.
Моля, носечете ме в някаква насока!!! благодаря Ви предварително

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 02 Февруари, 2011 - 23:06:13
kolyo

Админ

http://www.royal.bg/service/frs.htm
Между другото перките се лепят

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Февруари, 2011 - 23:43:45
nikolai_d13

Нов участник

климатик HAIER HSU 12RD03 - обледеняване на външно тяло
Здравейте, от известно време външното тяло започна много често да се обледенява цялото. Даже външните температури да са 3-5 градуса. Работи постоянно.
Искам само да допълня, че терасата ми е затворена, климатика е HAIER HSU 12RD03. Това на какво се дължи и до колко е опасно.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 23 Януари, 2012 - 15:48:00
Bat Lyubo

Постоянен участник

Ами отвори терасата!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 23 Януари, 2012 - 16:10:36
nikolai_d13

Нов участник

добре, но защо до сега 3г не е правило проблем!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 23 Януари, 2012 - 16:17:12
kolyo

Админ

Здравейте, имам климатик Хайер HSU-12RD03 от 2004g. Никога не сме имали проблем, но днес го спряхме от дистанционното и сега не мога да го включа. Изобщо не реагира на дистанционното! Имам 2 еднакви климатика, пробвах и с другото дистанционно, но пак не става! Фазомера отчита, че има ток. Моля помогнете и дайте съвет! Благодаря предварително!!!
стамов
Натисни сервизния бутон - черничкото бутонче вдясно на снимката горе

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2012 - 19:38:17
paraponcho

Нов участник

Климатик HAIER HSU-12RD03 - външния вентилатор спира
Здравейте, проблема на климатика е че като го пусна в режим отопление първоначално всичко е наред вдига 15-17 бара през това време външния вентилатор работи(после се изключва и налягането пада да11-12 бара) и не иска да тръгне повече.
вътрешното тяло турбината работи нормално - смених тръбния датчик и пак същата работа занесох платката за тест и пак същата работа

тока на компресора 5,5 - 6 ампера ,друго което констатирах е че когато изключи външния вентилатор тогава тръгва турбината

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 23 Януари, 2014 - 11:40:49
peshko

Нов участник

Провери елементите по веригата на вър.тръбен датчик към прцесора.

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 23 Януари, 2014 - 18:17:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12RD03 [Страници (1)]