Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Фризер SAMSUNG SCV230 - не спира

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Работи непрекъснато
YAN

Нов участник
От: blagoevgrad

фризера замразява но не изключва или ако изключи за 10-15 мин и пак почва.
проблема дали е в термостата или количеството фреон ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 01 Август, 2009 - 14:06:10
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

Щом замразява проблема е в термостата.Сменяи го.
Успех.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 01 Август, 2009 - 20:00:51
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Щом замразява и изключва за 10-15 мин ,провери от термостата ли изключва или от термичката на пусковото реле?Между другото каква е температурата в помещението на фризера?

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 02 Август, 2009 - 19:20:40
YAN

Нов участник
От: blagoevgrad

изключва от термостта / днес взех нов който вече го монтирах ище видя ефекта /Температурата е 25-30 С все пак сме на юг Благоевград Но и според мен а и както ми препоръча колегата от форума е от термостта . Утре вече ще е ясно !!!!

да стане толкова бързо просто не е истина ! Новия термостат тръгна да работи -но червената лампичка изгасне -спира ком. и след 2 мин пак светне и т.н - до момента в който спря да работи и не може да се включи а почна да се размразява .

извиках техник и ми каза че съм попаднал на термостат от " братската "китайска страна и имало такива дефекти .
компресора иначе работи , защото има един бутон S който като го включа работи и замразява ок ! Техника ми постави днес нов термостат и чакам да видя неговия ефект !!!!!!!!

Наистина проблема се оказа в термостата !Благодаря на всички който ми дадоха съвети за да стигна до разрешаване на проблема !

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 06 Август, 2009 - 15:42:38

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Фризер SAMSUNG SCV230 - не спира [Страници (1)]