Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник LG GR-B369PQLA - не ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

EXPERI MENTAL

Нов участник

Здравейте на всички !
Закупихме преди три дена хладилник LG gr-b369pqla от "Технополис" .Притеснява ме това че почти не изключва или ако изключи е за много малък интервал от време 15-20минути.Днес след обед бях почивка и нарочно стоях в хола и чаках да се изключи ,но това не стана дори и след 5 часова работа на хладилника.

не е от вентилатора, компресора си работи!
хладилника е настроен на 4 от скалата от1 до 8
А фризера и на минус -19 гр.

В 18.00ч. Днес го изгасих от контакта изчаках 10 минути пак го включих с надеждата да се оправи, но няма такава пак си работи без да прекъсва за момента
Не е от бутон "СУПЕР" , той по принцип ,както се включва така се и изключва .Аз за това го изключих принудително от мрежата и пак го включих след 10 минути за да изчисти ако има някаква грешка.На така таречения дисплей (АНАЛОГОВ)светят само чертите за отбелязване на темп. на фризера всичко друго е изгасено и не свети(супер фриз, уикенд, заключването).

Колко е допустимо да работи един компресор без да се повреди и колко е времето за нормална работа на компресора???

att-4ab3c10387581lg.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 18 Септември, 2009 - 20:16:06
kolyo

Админ
От: Русе

Хладилника ти е No Frost технология , и има вентилатор, който работи непрекъснато
Сигурен ли си че това което чуваш е компресора ?

Да не би да сте натиснали бутон "СУПЕР" ?

EXPERI MENTAL , хладилника ти е гаранционен, дори и да изгори компресор ще ти го сменят.
Остави го да работи , а ако не се оправи като минат празниците се обади в сервиза да го видят.

Колко е допустимо да работи един компресор без да се повреди
някой хладилници имат защита - на 24 часа непрекъсната работа на компресора го изключват за час.

att-4ab3cd6ab1cf2369.gif

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Септември, 2009 - 20:23:22
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Ами поне охлажда ли и в двете отделения.

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 19 Септември, 2009 - 10:48:48
EXPERI MENTAL

Нов участник

Така за да бъда по точен хладилника вчера вечерта изключи в 22.35 и се включи в 23.00 .През ноща не го чух да се изключва , но в 06.27ч се изключи и следователно в 06.53чсе включи.Това прави седем часа и половина на непрекъсната работа на хладилника, при положение ,че няма никакви продукти в фризерното отделение а само в хладилника и то в съвсем малки количества.
Паузата (почивката)установих ,че е около 25минути.Нормално ли си работи хладилничето ?
На 24 часа 1.30 ч почивка.Според мен това си голям харч на енергия ,пък и голямо натоварване на компресора

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 19 Септември, 2009 - 11:22:53
rosen__hristov

Редовен участник

няма никакви продукти в фризерното отделение а само в хладилника и то в съвсем малки количества.
Колкото повече продукти има в един хладилник или фризер, толкова по-икономично работи /като изключим първоначалното охлаждане на продуктите/. При по-малко въздух в хладилника по-бързо се достига зададената температура и компресора изключва по-често. Според мен това е причината. Място за притеснение няма.

Всичко записи: 111 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 21 Септември, 2009 - 09:21:56
EXPERI MENTAL

Нов участник

Днес ходих до сервиза (Единствения гаранционен сервиз в Кюстендил) и ми казаха ,че са го допълнилнили с фреон и сега щяли да го изчакат до утре да видят дали се оправил.
Може ли това да е причината за възникналия проблем описан по-горе?
или просто отбивот номера защото не могат да го оправят.
Задължително ли се слага винтил клапан на разплесканата трабичка за да се напълни с фреон или може и по друг начин?
Каде и какво да гледам преди да го взема?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 17:43:10
Todor Todorov

Постоянен участник

Гледай колко фреон са ти сложили.Гледа се отзад.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 20:49:57
EXPERI MENTAL

Нов участник

Вие се майтапите нещо Няма как да видя освен че са сложили вентил .
От каде да разбера какво количество са сложили (да не би да се вижда някъде на датчик или?) по какво се познава !

Todor Todorov Обясни на простия човек ако знаеш нещо повече

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 22:35:15
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Вие се майтапите нещо
Просто ни е писнало от такива клиенти.
Задължително ли се слага винтил клапан на разплесканата трабичка за да се напълни с фреон или може и по друг начин?
Задължително!!!
От каде да разбера какво количество са сложили (да не би да се вижда някъде на датчик или?) по какво се познава !
За какъв --- ти е да разбереш?Важното за теб е хладилника ти да работи както трябва.

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 22:51:33
EXPERI MENTAL

Нов участник

Слушаи Сашко като знам как честно казано се работи в България нормално е да попитам.
И не си мисли че съм толкова тъп! Колкото за толкова съм поглеждал хладилника отзад и имам представа горе долу от какво се състои и кое за какво служи.В тази свера не съм много запознат а и не искам да се занимавам с ремонти на хладилници и климатици имам си дуги по увлекателни хобита с който да си убивам свободното време!
Просто не искам да бъда прецакан по най селския начин, защото ми писна да го влача този хладилник нагоре-надолу, аз си го купих за да си студя бирката и ракията.
Относно сервиза в който го ремонтират погледни тукhttp://www.kustendil.info/index.php?option=com_kunena&Itemid=137&func=view&catid=10&id=1404&limit=6&limitstart=6

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 30 Септември, 2009 - 16:16:07
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Вечния страх на Българина:да не изстине и да не се мине.Да,знам как се работи в България,най вече в сервизите който поддържат уреди в гаранция.Мизерно заплащане на труда,никаква или почти никаква техническа документация и нередовна доставка на рез.части.И тук идва ролята на тоя Форум;за обмяна на инфо и опит м/у колеги,а не да отговаряме на въпроси от рода на,,къде и какво да гледам,,

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Септември, 2009 - 21:13:32
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

"Sashko" напълно съм съгласен с теб за сервизната поддръжка и проблемите, които се създават вследствие на забавени части и пр. мислех че само в Търново сме така, ама явно и във Враца не стоят по-различно нещата.

не искам да се занимавам с ремонти на хладилници и климатици имам си дуги по увлекателни хобита с който да си убивам свободното време!
да - гонене на пеперуди по зелените поля.....хладилната техника не е ХОБИ, а призвание! И защо като не разбираш от хладилници се заяждаш с хората, които знаят и се опитват да ти помогнат със съвети?

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 05 Октомври, 2009 - 17:30:57
s.s.s.zero

Нов участник

имаше спукана заварка на компресора която е отстранена и е зареден отново с фреон R600
Мисля, че вече няма да имаш проблем с него
Аз съм един от техниците

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 11 Октомври, 2009 - 18:58:53
Искрен

Нов участник
От: Габрово

"Sashko" и "Silves" като не ви харесва да правите гаранционни ремонти не правете. Това е форум някой пита друг отговаря ако някой въпрос ти се струва несериозен просто го пропусни и не се заяждай. Прав си ремонта на всяка една техника не само на хладилната е призвание, но когато някой лъже или се подиграва с клиентите той съсипва името и на останалите свои колеги.

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Октомври, 2009 - 13:35:30
kolyo

Админ
От: Русе

хладилник LG GR-B369 - дисплея ­ не свети
Колеги имам проблем с хладилник LG Model:GR-B369 дисплея не свети,на него нищо не се вижда,но хладилника работи нормално.Това е по обяснение на клиента.
Освен вероятност за проблем в лентовия кабел някакви други идеи.
frick

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юни, 2014 - 22:26:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник LG GR-B369PQLA - не ­ изключва [Страници (1)]