Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Whirlpool ARC 4110 IX ­ - конденз

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Много конденз
Цветан Мушанов

Нов участник
От: Гоце Делчев

От осем месеца имам този хладилник и вече ми скъса нервите.
Събира конденз в цялата хладилна част-по стените,по тавана и пода.
Продуктите буквално мухлясват от влага. Работи месец-два и спира, след което трябва да се изчака да разкрежи фризера и да подсъхне целият хладилник, за да тргне. Работи месец-два пак същото.
Проверих да не е запушен дренажният отвор в задната част на хладилника и се
оказа че такъв няма. Моля дате съвет.
Действащ електротехник съм но нямам много опит в хладилниците.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 25 Септември, 2009 - 13:16:06
kolyo

Админ
От: Русе

Проверих дренажният отвор в задната част на хладилника и се оказа че такъв няма.

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=907

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Септември, 2009 - 13:32:40
Цветан Мушанов

Нов участник
От: Гоце Делчев

Над компресора има вана за събиране на конденз ,но на тръбата от която
трябва да тече е затапена с гумена тапа .Под тапата е напълнено с изолационна пяна.Опитах да пробия със парче стоманена тел,но безуспешно,явно е само имитация.Във фризерната част непсредствено зад вратата на пода има решетка под която е пълно с вода.От къде трябва да оттече.Освен това ми направи впечатление,че тече най-много от антибактериалния филтър.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 27 Септември, 2009 - 13:53:29
kolyo

Админ
От: Русе

Whirlpool 4110 IX
Имам проблем с хладилника whirlpool 4110 IX. Често се задръства с лед, камерата работи хладилника не. Тече вода , най вече от антиб филтър. Като се размрази и изсуше се поправя и работи идеална , но след месец пак същото
ikar159

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2011 - 04:29:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Whirlpool ARC 4110 IX ­ - конденз [Страници (1)]