Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Whirlpool ARC 4110 IX ­ - конденз

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Много конденз
Цветан Мушанов

Нов участник
От: Гоце Делчев

От осем месеца имам този хладилник и вече ми скъса нервите.
Събира конденз в цялата хладилна част-по стените,по тавана и пода.
Продуктите буквално мухлясват от влага. Работи месец-два и спира, след което трябва да се изчака да разкрежи фризера и да подсъхне целият хладилник, за да тргне. Работи месец-два пак същото.
Проверих да не е запушен дренажният отвор в задната част на хладилника и се
оказа че такъв няма. Моля дате съвет.
Действащ електротехник съм но нямам много опит в хладилниците.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 25 Септември, 2009 - 13:16:06
kolyo

Админ
От: Русе

Проверих дренажният отвор в задната част на хладилника и се оказа че такъв няма.

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=907

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Септември, 2009 - 13:32:40
Цветан Мушанов

Нов участник
От: Гоце Делчев

Над компресора има вана за събиране на конденз ,но на тръбата от която
трябва да тече е затапена с гумена тапа .Под тапата е напълнено с изолационна пяна.Опитах да пробия със парче стоманена тел,но безуспешно,явно е само имитация.Във фризерната част непсредствено зад вратата на пода има решетка под която е пълно с вода.От къде трябва да оттече.Освен това ми направи впечатление,че тече най-много от антибактериалния филтър.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 27 Септември, 2009 - 13:53:29
kolyo

Админ

Whirlpool 4110 IX
Имам проблем с хладилника whirlpool 4110 IX. Често се задръства с лед, камерата работи хладилника не. Тече вода , най вече от антиб филтър. Като се размрази и изсуше се поправя и работи идеална , но след месец пак същото
ikar159

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2011 - 04:29:36
djfunnyman

Нов участник

Хладилник Whirlpool ARC 4110 IX ­ - не разразява
Здравейте, имам същия хладилника не влиза да разразява. Проверих нагревател, кликсон за края на размразяването, датчици всичко работи. Изглежда електрониката не пуска разкрежаване. Засичам го от два дена не влиза на режим размразяване. Какъв може да е проблема.

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 10 Ноември, 2018 - 12:45:01
kolyo

Админ

https://elektrotanya.com/whirlpool_arc4110.pdf/download.html
Замери ли датчиците ? Провери ли капацитета на големия син кондензатор ?

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Ноември, 2018 - 13:55:02
djfunnyman

Нов участник

Замерих датчиците по таблицата показват нормално съпротивление.
Синия кондензатор показваше 1.8мф смених го с 2.5мф на него пише 2.2мф и кондензатор 100нф смених, показваше 56нф
За 24 часа не влезе в размразяване. При условие, че отварям плюсовата част от време на време.
Кога и при какви условия влиза да размразява ?
И още нещо, първоначално когато го включа в контакта прави тест на размразяване, вентилатор
тръгват за около 15-20 секунди и спират.
След закъснение около 5 мин. тръгва компресора и работи докато достигне температура -20 градуса в фризера и изключва

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 12 Ноември, 2018 - 08:34:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Whirlpool ARC 4110 IX ­ - конденз [Страници (1)]