Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик TREO CS-H18VM - грешка ­ Е2

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

policevidin

Нов участник

климатик ТРЕО Мод. CS - H18VM Clas 1(не е инвертор) - на студено вентилатора си върти постоянно просто като си догони зададената му темп. доситига я и започва замо вентилатора да върти. докато не усети разлика в темп. та да почне пак да работи с фреона (това е на студено).
НО на топло като му задам примерно температура 24° и тои почва подготви газта да топли ЦЪК вентилатора на вътрешното тяло охлади я спре , праи кво праи и пак ЦЪК охлади я и пак спре и чака външното тяло да подготви газта (да я стопли) това е адски неприятно през ноща особено когато спя
идвало ми е да го откача от стената и (понеже живея на 10 ет.) да го метна от балкона.
Виждал съм климатици около 90 % от тях да не кажа 100 вентилатора на вътрешното тало си върти постоянно замо от време на време изсъсква когато вкарва газта но много леко се чува.

и за десерт ми изписва ЕРРОР "Е2" когато е изстудил вътрешното тяло и е в готовност да се загрее тогава когато спира прокле..... вентилатор.
Благодаря.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 18 Октомври, 2009 - 20:36:13
kolyo

Админ
От: Русе

Не е трябвало да монтирате климатик 18-ца в спалня - нормално е турбината да вдига повече шум.

А грешка E2 обикновенно е повреден датчик на тръбата - този който управлява оборотите на турбината

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Октомври, 2009 - 21:06:00
policevidin

Нов участник

ами то помещението е 90 кубика понеже тялото е разположено с/у вратата на холаи топли 2 стай и там от магазина казаха че този е за наз.
наи интересното е че температурата в стаите е 19° климата е настроен на 26° и понеже топлият въздух е по лек точно до тялото е 26° но в стаите си е 19
а бях чел някаде че грешката се дължала на t° датчика на вътрешното тяло.
но ако ли не защо си мени оборотите турбината като я слова на АУТО.
и наи голямата мука е защо спира да върти, а не е като на другите климатици постоянно да си върто а външното тяло само да налива газ (да върти газта)
в смисел докато студи едната газ да затопля другата отвън и като доиде момента само да ги размени.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 18 Октомври, 2009 - 21:20:55
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Като се обяснява че с един климатик се отоплява само една стая - никой не вярва. Просто няма как гарантира се температурна разлика 5° до 10° в двете стаи.

на АУТО така трябва - да си мени оборотите
а другите климатици, инверторите на спират да наливат газ

решението на проблема е елементарно - още един, обаче инверторен климатик в спалята и готово

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Октомври, 2009 - 02:16:35
policevidin

Нов участник

ето това исках да чуя от някой по-компетентем от мен.
само проблема с грешката си остава НО само на топло я показва

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 19 Октомври, 2009 - 10:12:37
fujitsu

Постоянен участник

нека му проверят налягането...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Октомври, 2009 - 08:53:07
FuNaI

Нов участник
От: Сливен

провери си датчиците имаш 4 така мисля защото на малките модели имаш 3 при теб 4-тия е за размразяването,
вътрешните датчици за 3 измери ги трябва да имаш напрежение от 2 до 4 V
ако е 1 или повече от 5 не е хубаво

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 11 Февруари, 2010 - 19:04:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик TREO CS-H18VM - грешка ­ Е2 [Страници (1)]