Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG AQV-12MSAN - ­ грешка FAN ERROR

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

STEF

Нов участник

Здравейте приятели,
купих си кл-к samsung aqv12nsan /май сбърках като чета ама вече е късно/,че проблема е следния:
след като го монтираха техниците и си тръгнаха климатика работи 50мин. и изключи.Обадих им се на техниците дойде едно момче каза че ще въведе някакъв код който е сбъркан и всичко ще е ОК.Въведе го и климата взе че почна да изкючва на 15мин.Каза ми че сигурно не преписал добре кода и пак ще дайде да го активира.Вече трети месец идва.Голям проблем.Оказа се че тези техници не трябвало да монтират samsung т.н.До преди седмица нищо не разбирах от клими,започнах да чета.Намерих кодовете които сте пуснали,програмирах както е обяснено но пак спира на 15м.Значи изключва първо външното тяло след това вътрешното като се затваря шлюза и светват светодиодите на ~ и turbo.Прочетох ако съм разбрал правилно,че това е error във въшното тяло и че трябва да се види LED на outdoor unit.
Да ама къде е тоя led?
И още на дистанционното не ми изписва никаква грешка (пр E465),то просто спира да влияе на климата, даже ON/OFF не действа.Само като го изключа от контакта се оправя до следващите 15мин.Четох че може да е от липса на фреон,незаземен контакт или хлабави връзки.
Ако имате идея пишете .БЛАГОДАРЯ
Досега не са се били сблъсквали с такъв проблем.
Не загрява -той работи само 15мин.
Перката върти нормално.
Не знам.Помагайте.

Свети жълта постоянно.
Въпроса ми е къде да търсим проблема на този FAN ERROR.
Нямаме никаква идея.Климата няма и 1 час работа.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 24 Октомври, 2009 - 10:15:53
clima

Участник
От: Благоевград

ако жълта свети е фан еррор а ако мига е недостатъчен капацитет т.е ако до 60 мин
не промени делта Т в определена норма свети за недостатъчен кап

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 29 Октомври, 2009 - 16:51:21
Гост

ОТСТРАНЕН

климатик samsung aqv-12msan - вътрешен вентилатор върти постоянно
След смяна на батериите се шашнал и сега при включване в контакта вентилатора върти постоянно дори и при изключен климатик

Заредих кода 014777-17526E но няма ефект

Отправено: 27 Септември, 2010 - 08:20:35
kolyo

Админ
От: Русе

най вероятно оптрона(твърдотелното реле) е гръмнал

att-4ca03629ba606san2.gif

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Септември, 2010 - 08:59:36
Гост

ОТСТРАНЕН

да той е с какво мога да го заменя търсих поне в 5 магазина и на всякъде вдигат рамене

att-4ca0d42ff1512G3MB.jpg

Отправено: 27 Септември, 2010 - 19:57:33
kolyo

Админ

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=207

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Септември, 2010 - 20:29:27
Гост

ОТСТРАНЕН

намерих omron G3MB-202P-4 с zero cross function мога ли да сложа него

att-4ca181062c084mron.JPG

Отправено: 28 Септември, 2010 - 08:45:42
kolyo

Админ

Най вероятно ще работи като обикновенно реле(вкл/изкл) , без регулиране на оборотите

симистора и оптрона струват около 5 лева, какъв е смисъла да търсиш оригинално реле ?

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Септември, 2010 - 09:33:14
Гост

ОТСТРАНЕН

По точно 3.20лв. за оргинално реле ми искат 6 евро и 20 евро за доставка

Отправено: 17 Октомври, 2010 - 08:18:23
kolyo

Админ

Климатик samsung aqv12 nsan - APM modul
Здравейте колеги имам проблем с тоя климатик който е на 6 месеца а за 3 път сменявам външна платка накрая смених цялата електроника и компресора
климатика работеше до днес и познайте пак АПМ изгорял напрежението е 224v и вече незнам какво да правя.
благодаря предваритилно на отзовалите се
fudjielektrik
Може през нощта напрежението да се вдига
Или да крадат ток

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Февруари, 2011 - 13:58:31
kolyo

Админ

samsung AQV 12 MSAN - грешка Е 154
Здравейте , колеги имам проблем с един samsung AQV 12 MSAN . При пускане тръгва външното тяло и след малко изписва на дисплея Е 154. Грешката е проблем с вътрешния вентилатор.При проба завъртане с ръка се върти леко.При пускане в режим на вентилация също изписва Е154. Колеги моля за някакви идеи и насоки за справяне с проблема.
frick
Провери ли кондензатора на платката ?

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Април, 2013 - 08:26:48
kolyo

Админ

Здравейте! От началото на сезона имам следния проблем, при работа външното тяло на климатика замръзва ,както обикновенно ,но проблемът е ,че не се размразява. Проблемът не е в датчика тъй като имам климатик от същия модел и при смяна на датчиците проблемът си остана. Не дава и никакви грешки с индикаторите. Ще бъда благодарен за някакви идеи какъв може да е проблемът тъй като дори майсторите се оказват некомпетентни по въпроса.
Моделът на климатика е aqv12nsan.
madojean
Провери ли капацитета на вентилатора на външното тяло ?

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Декември, 2013 - 13:16:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQV-12MSAN - ­ грешка FAN ERROR [Страници (1)]