Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик FUJITSU ASYB 12 LDC - ­ не тръгва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Светят operate и timer
rosinka

Нов участник

Имам проблем с fujitsu ASYB 12 LDC светят лампите operate i time постоянно.И климатика не тръгва.
Някой може ли да пи помогне.Предварително благодаря!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 04 Ноември, 2009 - 18:59:25
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Пробвай да го изключиш от контакта или предпазителя за около 5 мин. Да се рестартира.

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 04 Ноември, 2009 - 19:26:16
kolyo

Админ
От: Русе

На самия климатик има сервизен бутон - пробвай да го изключиш и включиш от него.

Извади едната батерия от дистанционното за 15 минути и след това я върни
Или натисни бутон RESET на дистанционното - най-долния вдясно

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Ноември, 2009 - 19:34:12
rosinka

Нов участник

Не съм натискал таймер не знам какво му става.

И ресет натиснах и пак нищо.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 04 Ноември, 2009 - 20:32:20
clima

Участник
От: Благоевград

да не би да мигат по веднъж?

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 04 Ноември, 2009 - 22:02:08
ceci

Участник

имах същия случаи на същия модел преди два дена - копресора не може да разварти нагрях го с вентилаторна печка и климатика заработи
можеш да пробваш и ти

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 05 Ноември, 2009 - 07:59:56
kolyo

Админ

Ако компресора е "замръзнал" мига два пъти

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Ноември, 2009 - 08:16:40
rosinka

Нов участник

Благодаря ви колеги но открих проблема.Проблема е в модула.Смених го и сега климатика работи перфектно.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 05 Ноември, 2009 - 19:25:13
nasopicaso

Участник
От: София

Искам да попитам, тези модели имат ли нагревател на компресора. Имам такъв в къщи, днес сутринта отварям прозореца над външното тяло и го чувам издава някакъв звук. Меря с ампреклещите 0,1 А. От какво е това??
Като дръпна щепсела, спира консумацията. Понякога не се появява пак като го включа. Вечра разглабях 9-ка същата по друга причина и от нея чух подобен звук. От какво е? Ще го следя, но нормална ли е тази консумация??

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 19 Ноември, 2009 - 19:20:26
kolyo

Админ

Нямат нагревател, пък и нагревателите не издават "звук"
Звука може да е от моторчето на електронното ТРВ.
А консумацията си е на платката.

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Ноември, 2009 - 19:37:42
vbi

Нов участник
От: Пловдив

Нормална е тази консумация.Има специално подгряване,което не е свързано с нагревател.Климатика получава захранване,което е такова че той не може да се развърти,а нагрява само намотките на компресора,а от там маслото.Писукащия звук е от това

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 18:49:32
kolyo

Админ

Това "подгряване" не беше ли само в студено време ? При +15 градуса за какво да се подгрява.

А консумацията би трябвало да е от четирипътния - той нали си стои включен.

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 18:59:00
аб

Редовен участник

А консумацията би трябвало да е от четирипътния - той нали си стои включен.

то и бубината по некои път ''звъни'' и аз един път са услушвах кат ''пор в трици''

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 20:23:19
nasopicaso

Участник
От: София

Ама 22 w е голяма консумация. Мерих го специално. Значи, като дръпна щепсела се чува как някакво реле щрака. Съгласен съм с kolyo за подгряването. При "+" температури какво подгряване, освен това, бубината на 4-пътния, защо да е под напрежение. При включване, се включва...няма логика. Консумация от 0,1 А, т.е. 22 w е голяма за standby, това си е една енергоспестяваща крушка. Електрониката да дърпа 20mA съм съгласен, но 100 mA са много. Дали да не звъня на колегите във Булклима за платка???

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 21:25:46
аб

Редовен участник

Дали да не звъня на колегите във Булклима за платка
като научат причинта веднага щи пратят
ми то тоз климатик щи съдере кожата
(Добавено)
другата може да харчи само 20w

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 21:39:18
kolyo

Админ

22 вата е нормална консумация за инвертор
Само филтъра против радиосмущения черпи половината - капацитета на кондензаторите е към 5 микрофарада .
Ръгни един кондензатор 5 мкф. в контакта и му замери тока.

А бобината на четирипътния е включена постоянно в режим "отопление" на всички климатици - и на инвертори и на сплитове

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 21:46:17
gosho1

Нов участник

fujitsu 12 ldc - плазмен филтър странен шум
От няколко дни плазмения филтър съска много странно, това проблем ли е.Този шум преди не го бях чувал,дали е нормално.
Измих го няколко пъти но ефект нямаше.
Климатика е още в гаранция на 2 години е.

филтъра е напълно сух. Възможно ли е да е повреден при последното миене защото след него се появи този шум

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 05 Декември, 2010 - 23:26:54
kolyo

Админ

Напрежението на плазмения филтър е няколко ХИЛЯДИ волта, така че трябва да е идеално сух

Изключи плазмата за няколко дни от дистанционното

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Декември, 2010 - 23:39:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик FUJITSU ASYB 12 LDC - ­ не тръгва [Страници (1)]