Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12PD03

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

овчаров

Нов участник

проблема е следния.
на отопление климатика стартира нормално,затопля вътрешната пита докато не задуха вентилатора стопля се само дебелата тръба а тънката остава студена, работи около 1 мин. и спира
след като спадне налягането стартира отново. вдига налягане както трябва да е. на 28 br външния вентилатор спира. след 20 секунди и компресора. но защо не затопля и двете тръби в помещението не е много студено. може ли някой да каже дали е запушване по капилярите.
не съм го монтирал аз и не мога да кажа дали е вакумен. ходили са колеги да го зареждат
не знам обаче дали не е и презареден.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 05 Ноември, 2009 - 20:01:35
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ами ако ти се занимава и клиента иска разбира се най добре е даго источиш и вакуумираш добре , после да го заредиш и да видиш с манометри как ще се държи и тогава да предприемаш по нататъчни стъпки
Така не знам как ще разбереш точно какво му е

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Ноември, 2009 - 23:04:29
hladnia

Редовен участник

стопля се само дебелата тръба а тънката остава студена, работи около 1 мин. и спира
По първи признаци изглежда презареден за (1минута 28 бара мтожко )
но защо не затопля и двете тръби в помещението не е много студено. може ли някой да каже дали е запушване по капилярите.
Възможно пречупена тръба ,капилярка ,закачваш манометри и следиш за колко време вдига налягането и тресе ли компресора. Ампер клещи ток .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 06 Ноември, 2009 - 06:58:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12PD03 [Страници (1)]