Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник ELECTROLUX ERB2945X - ­ не охлажда

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не охлажда в хладилнат част
oci

Нов участник

Здравейте колеги, хладилника е електролукс с един компресор модела е ERB2945X.
Проблема му е, че е работил точно един месец и вече на охлажда в хладилната част иначе във фризерната си е наред работи без проблем - 20 гр. мерих го дигитален търнометър за замерване на климатична техника. В хладилната е 14.5 градуса, а трябва да е около 5.
Има ли датчик за температура в хладилната част и къде се намира иначе компресора си работи нормално без да се затормозява аз си мислех от начало да не би да се е получило запушване но принципно то се получава при изгорял компресор докато хладилника е чисто нов просто му изтече гаранцията без де е работил.
Благодаря предварително

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 18:00:05
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

oci, хладилника да не си го поставил в някоя студена стая(или коридор). Ако е така - просто го премести на "топло" и ще си заработи нормално.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 06:36:45
ceci

Участник

на хладилника е блокирал вентилатора във фризерното помещение зад изпарителя
отваряш смазваш и затваряш

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 08:06:53
oci

Нов участник

Хладилника е в стая която се отоплява но то и фризерната част си работи като подържа температура -20 градуса проблема е във положителната камера и сега като го загледах не виждам къде точно се намира този вентилатор в камерната част вътре го няма да не би да е от страни да трябва да сваля страничната ламарина на хладилника ако може да ме насочите също така четох, че можело клапата да прави проблеми или да има запушване но хладилника е работил точно 1 месец.
И като се замисля когато си работеше нормално не съм чул шум от вентилатор сигурен ли си че има такъв или е само с въздуховод и клапа която регулира потока?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 10:55:38
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Дори и да има клапа (а твоя модел няма) проблема най-вероятно е във вентилатора, обаче е трън в г*%а да се стигне до него. Отвори вратата на фризера при работещ компресор, в горния ляв край има едно ключе, което спира вентилатора във фризера....натисни го и ако не чуеш вентилатора да завърти - тогава отваряй!!

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 20:34:52
hladnia

Редовен участник

Това ли е хладилника ?

att-4b02f3030cbbbERB.jpg

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 20:50:59
kolyo

Админ
От: Русе

Според мен става въпрос за обикновен хладилник с механичен термостат без вентилатор - поне така пише в потребителската инструкция

att-4b02f45ed7a1fERB_.gif

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 21:03:09
oci

Нов участник

Точно така колеги това е модела от снимката и хладилника е обикновен с механичен термостат както го е дал колегата по-горе. Вентилатор и клапи до колкото съм запознат имат само норд фрос системите, а моя не е от този тип.
Проблема се оказа в една търба която излиза от компресора и минава в хладилната част и служи за някакво отопление.
Та какво направих аз шунтирах я и смених капиляра и презаредих и всичко е наред вече в хладилната част е 4 градуса, във фризера -20.
Това се оказва проблем тъй като търбите са железни и в следствие на ръжда и окиси се запушват и правят проблем.
Дано съм бил полезен и за други.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 18 Ноември, 2009 - 00:08:20
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Колега, лично аз за първи път чувам за излишна тръба излизаща от компресора.
Проблема се оказа в една търба която излиза от компресора и минава в хладилната част и служи за някакво отопление.
Та какво направих аз шунтирах я и смених капиляра и презаредих и всичко е наред вече в хладилната част е 4 градуса, във фризера -20.
Направи една снимка ако имаш възможност, че този случай много ме озадачи .

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 18 Ноември, 2009 - 07:36:15
oci

Нов участник

Съжалявам, че не го снимах преди интервенцията, но и грешката е моя не излиза от компресора там няма излишна търба те всъщност там са три както знем смукателна, нагнетателна и сервизната през която се зарежда.
Извинете ме ако се изразявам не достатачно точно.
Та търбичката беше залепена към филтъра и изпарителя.
Дано да мога да направя снимка и ще ви стане ясно.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 18 Ноември, 2009 - 10:20:10
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Най-вероятно колегата пише за подохлаждането! Не е излишна тръба, от стомана е и често се пробива! Ще чакаме снимка, и тогава да гадаем!

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 19 Ноември, 2009 - 08:33:49
аб

Редовен участник
От: Варна

Колеги захванах се с един такъв хладилник тръгва компресора за секунди и после дисплея изгасва и електрониката се рестартира.
Какво ли е?

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 20 Август, 2013 - 17:15:15
kolyo

Админ
От: Русе

кондензатор в захранването

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Август, 2013 - 17:18:16
аб

Редовен участник
От: Варна

kolyo Оказа се прав! Кондензатор на платката 1,5 м/ф за вентилатора на хладилника. От климатичен ще ставам хладилен Благодаря

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 20 Август, 2013 - 17:33:18

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник ELECTROLUX ERB2945X - ­ не охлажда [Страници (1)]