Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик DAIKIN RXS 50F - ­ налягане

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 на отопление качва само 20 bar
bizito

Нов участник
От: софия

Здравеите колеги.Значи проблема е следния,изпращат ме на авария неработещ климатик.На място установявам че климатика няма фреон и затова не тръгва,
правя нови конуси на двете тела и го надувам с азот да проверя дали всичко е ок.След това го вакумирам и зареждам по везна с фреон R410A.
Пускам да проверя как работи, компресора е с завишено ниво на шум консумацията му е от 3,5 до 4,2А което ми се вижда много, на охлаждане ми държеше около 5bar.
обърнах на отопление и ми качи само до 20bar което не е никак добре, след това пак на охлаждане и свали толкова че почна да вакумира.
Наи вероятно в понеделник ще има втори рунд

Вътрешното тяло е стенна 50-ка, значи те са два, управляват се от табло и се въртят през 24 часа.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 19:05:16
kolyo

Админ
От: Русе

RXS 50 F, 18000 Btu/h, инвертор
защо да е голяма консумацията от 4 ампера за 18-ка ?

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 19:11:20
vaioo

Редовен участник
От: София

вероятен проблем-електронния експанзионен вентил, не отваря или не затваря както трябва, също ако попаднат боклуци в него пак се ошашва, но е малко верояно, защто даикинте имат сумати филтри докато стигне дотам.

за ампеража и на мен ми се струва малък за такава машина.
мога да споделя много пресен опит,един клиент пожела да му замерим ампеража(незнаино защо) след монаж.машините бяха даикин фтхг35/рхг35 и двоино мулти 68-ца външно с 50ка и 25ца вътрешни, та на пауърфул 35-цата изкара 3.2-3.6А, а мултито 7,6-8.2А.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 19:50:03
turboie

Постоянен участник
От: любимец

товае много малко за инвертор зависи как и с какви амперклещи си го мерил
пак и щом е нямало фреон и ако са го ползвали така може и компресора да се е износил и да му е паднал дебита
попитаи клиентите дали саго ползвали когато не е топлил ако саго оставили да варви без фреон то сас сигорност е засмукал въздух с течение на времето а отам. се абсорбира в. маслото и можеда доведе до корозиа на компресора

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 19:56:40
аб

Редовен участник
От: Варна

явно развърта до максимум за да компенсира температурата на топлообменика
Замервал съм доста такива модели повече от 2.3A 2.5A max. не съм виждал
не са били на зор

вероятен проблем-електронния експанзионен вентил,не отваря,или не затваря както трябва
на него мирише щом отива на вакум на студено

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 20 Ноември, 2009 - 19:59:41
bizito

Нов участник
От: софия

Колеги решихме проблема с климатика оказа се четирипътния вентил,след смяната му климатика заработи като по часовник

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Ноември, 2009 - 12:25:50
petko

Редовен участник
От: София

Щом при заминал фреон се налага смяна и на четирипътен вентил вероятността системата да е засмукала влага е сериозна така че чакай още изненади...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 30 Ноември, 2009 - 10:15:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик DAIKIN RXS 50F - ­ налягане [Страници (1)]