Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-19-N - не ­ топли

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

PAV1

Нов участник
От: Варна

Здравейте, Много ще съм Ви благодарна,ако ме насочите къде да търся проблема !
В общи линии съм технически грамотна. /бойлер,пералня,печка сама съм отремонтирвала-дребни повреди/ Дойде ред и на Климатика !

Спря да функционира "топло"-то .Има си нормално захранване /в мрежата/- 220 V
Светодиодите на вътрешното тяло "светят" На режим "студено" вентилатора работи, но на "топло"-НЕ
Преди 2 години не работеше на"студено" и беше подменен кондензатор във външното тяло.
Имам уред,с който да замервам, но в случая си нямам и на идея какво

Питам тук,че фирмата монтирала климатика може и да дойде до Нова Година

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 08:33:12
СТОЯН

Редовен участник
От: Бургас

Ако вътрешното тяло не е сваляно досега значи нямаш фреон.Ще трябва да се завари и зареди.
Виж дали вътрешното тяло не замръзва. Може да е за бобина.

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 08:57:39
kolyo

Админ
От: Русе

Ако имаш достъп до външното тяло пипни крановете или тръбите към вътрешното - ако не затоплят, значи наистина е изтекъл фреона.
или махни филтрите на вътрешното тяло и пипни питата.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 09:02:11
PAV1

Нов участник

Не е сваляно 5 години.

На външното тяло е замръзнал крана "съединението" на тънката медна тръба.
Температурата на Питата /вътрешно тяло/ се доближава до 0 градуса.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 09:15:35
kolyo

Админ

Може бобината на четирипътния вентил във външното тяло да е изгоряла
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=621

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 09:24:09
PAV1

Нов участник

Благодаря Ви много !
Мислейки и аз клоня към тази бобина /само дето трябва да я "издиря",сваляйки капака на външното тяло/ и след това да я търся да я закупя .От Варна съм.

(Добавено)
Kolyo, МНОГО ти благодаря за препратката ! Смятам,че ще се справя сама и утре ще ДОКЛАДВАМ !
Пожелавам Ви хубав ден !

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 09:33:30
аб

Редовен участник

от магазина на техникумите срещу пожарната или на ул. "Ал. Дякович" №45
то са видяло че от тебе хляб няма да ядем....
само да не излезе самия винтил или нещо друго но 75 процента от случаите е бубината

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 14:10:14
p1

Постоянен участник
От: Сливен

PAV1 , най вероятно е бобината , но за да разбереш без да замерваш нищо изключи климатика за 1-2мин. от контакта.после го включи на топло и излез до външното тяло.този модел си превключва задължително вентила (чува се едно почукване) преди тръгване на компресора.
ако компресора ти тръгне без този звук значи бобината е прекъснала.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 14:32:28
vaioo

Редовен участник
От: София

...или сваляш бубината от четирипътния, вкарваш върха на отверка в отвора й (по възможност дебелината на отвертката да е максимално близко до тази на отвора) и пускаш климатика на топло. ако работи, ще ти дърпа отвертката като магнит.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2009 - 19:22:12
PAV1

Нов участник

ДОКЛАДВАМ- Отремонтиран е климатика !

Сменена бобина.

Благодаря Ви на всички за диагностиката и указанията !

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 11:12:04
kolyo

Админ

Здравейте.Интересува ме колко ома трябва да бъде външният датчик на Осака CH-19-N.
battoni
Колкото и вътрешните

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Декември, 2009 - 17:48:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-19-N - не ­ топли [Страници (1)]