Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Haier ­ HSU-09HH03(AU092ACAAA) ­ конвенционален

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Проблем с вътрешния вентилатор
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
Зравейте колеги. Климатика е конвенционален
За първи път се сблъсквам с климатик от марката Haier и съм доста озадъчен.
Проблема е следния: Вентилатора на вътрешното тяло тръгва и спира след 10 секунди, гршката която дава е: първата и трета лампичка(зелени) мигат (Power и Operation) два пъти, а средната(Timer) мигва заедно с тях(жълта) чак на третото мигване. и пак така си го повтаря. Още при включването в контакта първата лампичка Power/Health си мига жълто и зелено, незнам дали това е нормално или сигнал за грешка.
Пробвах го със чисто нов мотор-прави си същото.
Знаете ли колко са му параметрите на въздушния? Ще му търся 15 сега дано тръгне. От 2002 се занимавам с климатици, сменил съм само един въздушен датчик за това време!!

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 26 Ноември, 2009 - 14:34:01
Гост

ОТСТРАНЕН

20к.е въздушния и 10к е тръбния.

Отправено: 27 Ноември, 2009 - 12:58:14
100yan

Нов участник
От: Стара Загора

Косьо, приятелю, прощавай, ама ми се струва, че си се занимавал само с японски...До преди две години и аз не знаех, че датчик може да се е.ава, ама сега....

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 27 Ноември, 2009 - 20:16:45
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
Косьо, приятелю, прощавай, ама ми се струва, че си се занимавал само с японски..
Ами не. сменял съм много тръбни датчици, щото са подложени на по голяма амплитуда, въздушни-малко... на китайчета.
20к.е въздушния и 10к е тръбния.
Благодаря много за полезната информация. Помогна ми.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 10:50:01
DimakAa

Нов участник

Колеги, аз имам същия проблем!
Тръбния ми е добре, но за възду6ния не знам и ако го сменя мислите ли че ще се оправи и няма да спира пак турбината!?
Мерси предварително

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 07 Декември, 2010 - 18:57:50
kolyo

Админ
От: Русе

DimakAa , смени тръбния

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Декември, 2010 - 23:29:26
DimakAa

Нов участник

замерил съм тръбния ми е 10k, но за въздушния не знам и ако го сменя с 20к дали ще тръгне !!!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 20 Декември, 2010 - 19:18:52
ivailo78

Участник
От: Бургас

ако не стане с датчиците провери и датчика на хол и ферита дали не превърта в мотора че и такива неща се случват

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 20 Декември, 2010 - 19:54:13
nasopicaso

Участник
От: София

Аз да поизтупам темата. Имам една инверторна 9-ка HO3 на Хайер. В режим охлаждане работи нормално. На отопление тръгва но спира след 30 сек. Добавих едно съпротивление на тръбния (тръбния и въздушния бяха в норма). Тръгна..работи 5 мин и спря и пак тръгна за 2-3 мин и спря. Сега като чета ми се стори, че въздушния даваше около 25 k, а тръбния 11к. Аз добавих съпротивление на тръбния, но май трябваше на въздушния.
Идеята да добавя е да закрепя датчиците, докато купя нови да ги сменя?
Може ли някой да ми даде стойности за този инвертор?

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Октомври, 2011 - 17:32:57
weka

Редовен участник
От: Варна
Измери наляганията в режим отопление, това ще те орентира каде е проблема

Всичко записи: 123 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 25 Октомври, 2011 - 20:27:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Haier ­ HSU-09HH03(AU092ACAAA) ­ конвенционален [Страници (1)]