Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик Telstar KFR 35 GVA - не ­ топли

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

damianski

Нов участник

Във стая 20 кв.м. висока 2,30 м. работи климатик 14-ка Telstar KFR 35 GVA който казват че е с компресор Mitsubishi. Като цяло климатика неможе да затопли стаята като за климатик 14-ка като се има в предвид размерите на стаята.Ползваме го вече 3-4 години и си е все така , лятото не охлажда както трябва и зимата не топли.При затворени всички врати и зададена температура от 30 градуса (максимума)на дисплея на климатика , стайният термометър не се качва повече от 20-22 градуса което според мен не е нормално.Лятото идваха от сервиз за климатици да го погледнат и казаха че работи нормално и просто самото изделие са му такива възможностите и неможе да духа по хладно , не пожелаха да му проверяват нивото на фреона и въобще не бараха нищо а само гледаха.Добре но зимата една обикновенна печка тип "духалка" на земята затопля повече и по бързо стаята а това все пак е климатик 14-ка който трябва да отопли доста по голямо помещение.
Въпросът ми е дали наистина този климатик са му такива възможностите или нещо не е монтиран и зареден със фреон както трябва и затова не работи според очакванията
Тръбите които идват от компресора до сплита на 1 място са леко оголени защото изолиращата брана която ги покрива се е поразкъсала но това ще го оправя
Някой има ли наблюдения върху тези климатици и има ли отговор на въпросът ми?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 13 Декември, 2009 - 15:24:24
vaioo

Редовен участник
От: София

kfr-ите по принцип са добри машини.
като за начало,изчисти филтрите и измери температурата на изхода от вътрешното тяло на климатика при наи-слаба скорост на вентилатора-при тия температури около 0 тя трябва да е минимум 40 градуса.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2009 - 19:04:46
turboie

Постоянен участник
От: любимец

аз монтирам такива и до сега е нямало проблем да с MITSUBICHI компресори са
или е задръстен или фреон може да иска доливане
по принцип са якички и до -15 си работят

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 13:22:09
vbi

Нов участник
От: Пловдив

Щом проблема е оше от монтажа , можеби е заводски дефект. Най - вероятно липсва фреон.

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 15:51:56
damianski

Нов участник

vaioo филтрите на сплита представляват 2 мрежички които спират праха да не влиза , тях съм ги чистил 2 пъти вече ама и не бяха кой знай колко наблъскани с прах. Тези техници като доидоха да го видя светнаха с фенерче през отвора от кадето духа за да видят да не е задръстен там с прах но НЕ ! чист е климатика понеже и не сме го пускали кой знае колко поради неефективноста му ...
Слагах вече термометър точно на лопатките които контролират въздушната струя и духаше директно на термометъра и едва вдигна 28-9...30 градуса

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 20:34:11
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ами иска зареждане
досега николко съм дозареждал и всичко се оправя ама така недозареден не го ползвай по добре

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 20:58:14
vaioo

Редовен участник
От: София

пробваи пак с термометъра,ама сложи една кърпа отгоре на климатика,така че да покрие местата от където смуче въздух,и тогава ако не качи около 50 градуса значи или зареждане или запушване е проблема,а може и пречупена тръба също...

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 22:12:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик Telstar KFR 35 GVA - не ­ топли [Страници (1)]