Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик NEO ACS-HL24FA2 - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 работи 490 мин и спира
VESO OMA

Нов участник

Климатика работи 40 мин в режим топло и се изключва.Нищо не мига нормален ампераж и датчици.
Проверявах платката за слаба връзка - нищо.

Не включва на обескрежаване
при следващо стартиране с дистанционното пак си трагва и пак си работи 40 мин и спира и това само на топло

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 18:26:50
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
платката има софтуерен проблем.със същия проблем има елит и санг а сега и галанц 12-ка.

Всичко записи: 140 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 17 Декември, 2009 - 19:40:59
clima

Участник
От: Благоевград

на CROWN и ELITE им връзвах последователно на тръбния резистор 1 килоом.Причината да спира е замръзване на питата по време на размразяването.Всички досега са ми тръгвали нормално.Този метод ми го казаха от централен сервиз като фабричен недъг на кл. с карантия
от GALANZ.

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 17 Декември, 2009 - 21:55:37
VESO OMA

Нов участник

ще пробвам с 1килоом дано стане ,че иначе това ще е много студена коледа за хората.весели празници на всички колеги.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 20 Декември, 2009 - 00:08:44
yovev81

Нов участник

РЕШИ ЛИ СЕ ПРОБЛЕМА КАТО СЛОЖИ 1 КИЛООМ,защото имам и аз проблем с такъв климатик.
Пробвах да го размразя като откачих кабелите на външният вентилатор и кабела на четирипътния вентил и след около 3 мин. изключва се климатика,затваря клапите и мига червена лампа със символ нощен режим.
предполагам че става въпрос за тръбният датчик на вътрешното тяло

Всичко записи: 41 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 21 Декември, 2009 - 09:57:43
clima

Участник
От: Благоевград

няма такава грешка само слийп да мига , да не би да свети и друга някоя?Да не би да означава дефрост?

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 21 Декември, 2009 - 20:43:34
VESO OMA

Нов участник

не съм пробвал защото сега работи ама като паднат температурите около 0градуса и като почне да размразява яко ще пробвам!иначе и аз като размразявам така и при мен спира след около 4мин затваря клапата и почва да мига червената лампа постоянно.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 26 Декември, 2009 - 16:16:51
VESO OMA

Нов участник

и с 1 ком не се оправи.самнявам се за платката вече

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2010 - 15:31:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик NEO ACS-HL24FA2 - спира [Страници (1)]