Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Микровълнова ТСМ 225044 - не ­ топли

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

embata_ivanov

Нов участник

Здравейте, микровълновата е с грил и конвектор ТСМ 225044,
от известно време искреше, а сега вече не затопля продуктите, върти си свети си, но не затопля, грила си работи!!! Моля за помощ!
Кажете какво мога да опитам в домашна обстановка за да я поправя и ако не успея тогава да търся майстори?
Благодаря предварително. Ето и малко снимки:

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 13 Май, 2010 - 15:04:08
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=3&topic=126

Всичко записи: 11658 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Май, 2010 - 16:00:28
embata_ivanov

Нов участник

Кольо, благодаря ти много за бързия отговор!
Извадих бушона и видях че е със скъсана жичка,
ще търся същия да го сменя, на всякъде ли се намират или на определени места, аз живея в Мусагеница(на бушона пише 5KV0.7A)?
А понеже в денят преди да спре да работи фурната, няколко пъти ми изгаря бушона на контакта, който използвам за фурната да не би да е било точно от късо съединение на изводите на магнетрона към корпуса???
Това как мога да го проверя преди да сменя високоволтовия бушон?
Благодаря за помощта!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 13 Май, 2010 - 23:00:37
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

С мултимер, с омметър....ако имаш

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 14 Май, 2010 - 13:15:11
embata_ivanov

Нов участник

Понеже не разбирам много, може ли по-детайлно описание какво трябва да направя, например с мултицед(това мултмер същото ли е)?
Намерих предпазителя след голямо търсене в Роял Електроникс 7лв.
Поздрави

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 14 Май, 2010 - 16:28:09
Zdravkicha

Супер участник

Едно и също е но щом не разбираш много...не знам да не се впрегнеш ама най добре я занеси в сервиз. Иначе се мери магнетрона за утечка към корпус. Но има и още неща които могат да се окажат за смяна. Моят съвет е след като смениш високоволтовия предпазител да не бързаш да я включваш а да измериш първо. Той предпазителя ти за контактите затова пада. В смисъл че трябва да разбереш защо ти гори предпазителя и чак тогава да слагаш новия защото иначе и той ще изгори почти веднага.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 14 Май, 2010 - 16:59:44
embata_ivanov

Нов участник

купих си мултицет специално за тази работа, но ще ми е необходимо малко напътствие какво точно да направя за да проверя за утечки към корпуса, моля те кажи къде да докосвам с щипките на мултицета и какво трябва да показва дисплея?
Мерси

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 14 Май, 2010 - 18:14:02
Zdravkicha

Супер участник

Включи го да мери съпротивление на най малкия обхват който има първо , и мери за утечка магнетрона спрямо корпус. Едната сонда на уреда я допираш на корпус а другата по отделно на кабелите на магнетрона. Трябва да ги откачиш от веригата. Да са свободни. Ако ти даде някакво съпротивление- работата е ясна. Нов магнетрон. Можеш да провериш и кондензатора също но ще ти трябва или капацитетмер или друг кондензатор за проба. Може и стария да провериш при изключен кабел от мрежата и изкарани клеми. С една отвертка дали има заряд. Хващаш отвертката внимателно за изолацията и даваш на късо клемите на кондензатора. Трябва да излезе искра ако е здрав. Но този метод не е много удачен. Най добре с капацитетмер. Кондензатора е онова под вентилатора. С елипсовидното сечение. С двата червени кабела.

Тези замервания ги направи при изключена от мрежата печка, че най-малкото ще си опукаш уреда. Какъв уред си купи?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 15 Май, 2010 - 08:18:49
embata_ivanov

Нов участник

Zdravkich,

мерси за инфото!
Взех си обикновен китайски мултицет DT-830B
Преди да сменя високоволтовия предпазител, при изключен от ел. мрежата уред, направих следното:
Опитах да замеря за утечки: с единия край докосвах корпуса, а с другия клемите на магнетрона, една по една---нищо не отчиташе!
После опитах да пробвам кондензатора, но по следния начин: с една много тънка жичка държейки я с клещи направих късо на клемите на кондензатора, но не излезе искра и си помислих че е изгорял, но въпреи всичко сложих новия предпазител и фурната тръгна!!!!
Смених и слюдата, но новата е доста по-дебела и сега ми се струва че загрява по-бавно храната, възможно ли е това да е причината?
Мерси

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 17 Май, 2010 - 21:47:18
Zdravkicha

Супер участник

Здравей. Сега ти отговарям че не бях във Варна Е значи си се справил със задачата Ми за слюдата...не съм сигурен но ако искаш сложи старата обаче я завърти да не е както беше и проибвай. По принцип слюдата като прегори малко и почва да искри. Гледах в магазина имаше едно голямо парче за 20лв. Режеш и слагаш Може и клемите да са правили някаква лоша връзка и като си ги вадил и слагал после да контактуват по добре. Имах подобен случай.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 18 Май, 2010 - 14:14:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Микровълнова ТСМ 225044 - не ­ топли [Страници (1)]