Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

парогенератор HASEL HSL-OK-12C

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не се включва помпата за вода
Ванчето

Нов участник

Здравейте ,преди няколко дена смених клапаните за вода на парогенератора си(професионален), защото връщаше вода в резервоара и помпата се включваше много често. Сега този проблем се оправи, но помпата вече въобще не се включва, но ютията загрява, пуска нормално пара, макар често да "плюе"вода. Вечер я спирам, а на сутринта виждам, че сама е поела около 1 литър вода без помоща на помпата и така работя вече почти седмица, но нещо не е наред.
Аз и съпруга ми сме машинни инженери и искаме да можем сами да си оправяме шивашката техника. Наистина проверихме датчика за ниво и мисля, че там е проблема. Може ли само да се почистят, или трябва да се сменят с нови ?
Клапаните ги смени съпруга ми под ръководството на майстор, който е много зает ...

Почистихме котления камък, всичко беше чисто, но помпата отново не се включва и поема вода вечер когато е спряна и изстинала- на сутринта виждам, че е поела около 1 литър.

Откачих единия кабел и помпата тръгна и аз затова помислих, че е отдатчика за ниво, но не е...

Нагревателя рабити, помпата работи, но не се включва.
Цял ден гладим нормално(без да се включва помпата), но на сутринта виждаме, че е поела вода.

att-5153042bba873sel_.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 23 Март, 2013 - 21:55:37
kolyo

Админ
От: Русе

За HASEL HSL-OK-12C ли говорим ?
http://knitism.alloy.ru/product/oborudovanie-dlya-vyduva-pet-tary/hasel-promyshlennyy-parogenerator-hasel-hslok12c-3025817/
Схемата на ниворегулатора е елементарна :
http://www.stselectronics.eu/STS-303-04.html

Когато развихте датчиците колко вода имаше в резервоара ?

Всичко записи: 11932 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Март, 2013 - 16:42:46
Ванчето

Нов участник

Повече от половината беше пълен.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 28 Март, 2013 - 09:00:43
kolyo

Админ
От: Русе

Щом нагревателя работи и има налягане, значи проблема е магнетвентилите - отворихте ли кранчетата докрай

Всичко записи: 11932 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Март, 2013 - 11:52:07
zuzo

Нов участник

датчиците за ниво само се почистват , те представляват хромникелови пръчки относно поемането на вода вечер след угасяне на генератора рещенията са две
1. ако след помпата има магнетвентил трябва да се смени
2. ако няма магнет вентил след помпата трябва да има възвратен клапан включен към съдът от към частта му с пара ( от снимките се вижда че си вариант 1. )

и още един съвет
изолирайте казана на парогенератора с минерална вата

а за пускането на вода от ютията трябва по подробно да обясните кога точно пуска вода , дали е усилена до край температурата на ютията , сменян ли е скоро магнетвентила на ютията

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Февр. 2014 : Отправено: 30 Март, 2014 - 12:44:13

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » парогенератор HASEL HSL-OK-12C [Страници (1)]