Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Фурна IMPERIAL B 1663 U - таймер

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

rodnilb

Нов участник

Здравейте, имам фурна за вграждане Imperial B 1663 U , която има следния проблем.
Когато включа фурната на 200 градуса тя работи нормално, но когато реша да включа фурната на 250 градуса, то тя работи за кратко време и се изключва от прегряване!
Изключих (шунтирах) термозащитата на фурната, но проблема с изключването от прегряване продължава, когато пусна фурната на 250 градуса или на максимума.
Проблема е ясно, че е в платката за управление на фурната, но не знам кой точно елемент от нея е определен за да следи за температура!?
Модула на управление на фурната е марка "Diehl" модел 13168-057 и на него има елемент "Power Relay", който според мене той прави тези проблеми, но в интернет намирам такива подобни на него, но тяхното право напрежение (DC) е или 12 или 24 волта, а на моя елемент е 15 волта. Въпроса ми е ако поставя друг такъв елемент с напрежение от 24 волта, но запазя другите стойности, дали ще работи правилно?
Другия ми въпрос е защо платката спира да работи след определена температура след като има вентилатор, който именно издухва топлия въздух от платката!?
Прилагам снимки на фурната и на платката!

Е тука снимки защо не могат да се качват?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2018 : Отправено: 20 Август, 2018 - 23:48:16
kolyo

Админ
От: Русе

Максимален размер на файла (в байтове): 512000

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Август, 2018 - 06:35:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Фурна IMPERIAL B 1663 U - таймер [Страници (1)]