Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Фурна AEG Competence CE43003-2-D ­ b - гасне

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Nebhotep

Нов участник

Здравейте, фурната е за вграждане, заедно с керамични плотове. Старичка е, но върши отлична работа. Наскоро забелязах,че след като достигне зададената температура за готвене, фурната започва периодично да изключва. Изгасват индикациите за включена фурна и температура, лампата за осветление вътре в самата фурна и изключват нагревателите. Включва след около 5-10 минути, явно след като се охлади малко. Винтилаторът за охлаждане работи коректно! Управлението на фурната и котлоните е механично! Готви се, като се поставя регулатора на 250 градуса!
Мисля че това не е нормално, бихте ли ме насочили къде да търся проблема? Благодаря предварително!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2017 : Отправено: 04 Октомври, 2018 - 10:31:34
kolyo

Админ
От: Русе

Отзад няма ли такъв кликсон :
https://www.ebay.de/itm/Original-AEG-Thermostat-Klixon-90-C-Uberhitzungsschutz-3302081058-/263740579061

Всичко записи: 11450 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Октомври, 2018 - 10:42:34
Nebhotep

Нов участник

Благодаря за бързия отговор! Не съм на ти с ремонта на електроника и затова събирам информация, как най- ефективно да се осъществи ремонта от човек, който разбира! Добавих в първоначалната тема, че се готви на поставен регулатор на 250 градуса, дали да пробваме на по- ниска температура, за да изключим проблем в самия регулатор!
Като гледам в списъка от линка, който сте пуснали моята печка я има като модел, значи явно има такава джаджа отзад. Може ли да ми кажете каква роля изпълнява и как да се тества работоспособността му! Благодаря!

Днес пробвахме фурната да готви на 200 градуса с регулатора. Пак се получава това гаснене!
Това означава ли, че проблема не е от самия регулатор, а от термозащитата?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2017 : Отправено: 04 Октомври, 2018 - 10:50:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Фурна AEG Competence CE43003-2-D ­ b - гасне [Страници (1)]