Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Фурна Whirpool AKZM 8410 IX - ­ грешка F04

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Иван Дечев

Нов участник

Фурна за вграждане Whirpool AKZM8410IX type:FXQP6
Когато включа горен реотан,турбо и т.н, или задам градуси и натисна ''play'' нулирва градусите и след 2-3 минути ми излиза F-04.
Какво означава това и ако може да ми изпратите таблицата с всички ''erorr''.

F01 - Open or short circuit of the temperature probe - Replace the temperature probe
F02 - Overheating of the oven Replace Capricorn(oven power unit)
F03 - Capricorn not properly configured Replace Capricorn(oven power unit)
F04 - WISP protocol doesn’t work(communication error) Replace Capricorn (oven power unit) or replace Scales (hob control unit)

вчера до късно се опитах да разбера грешката и как да поправя проблема,но не успях...опитах да го преведа в Гугъл и ми излиза някакъв превод ,от който определено не ми става ясно какво да правя.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2019 : Отправено: 31 Януари, 2019 - 22:32:58
Heat

Участник

Разшифровката на кодовете казва за F04 да се ориентираш към повреда в захранващия блок на фурната или блока за управление на плота.

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Ноем. 2018 : Отправено: 01 Февруари, 2019 - 13:15:49
Данчо

Нов участник

имам фурна whyrpool 6 чуство модел Whirlpool AKZM 766 IX изписва ми грешка F4
някои знае ли какво точно може да е

att-5d1a6c385badb766.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2019 : Отправено: 01 Юли, 2019 - 23:13:41
swenstyle

Нов участник

Фурната е Wihrlpool ­ AKZM 656/ix/01 и дава грешка F4 като се пусне. В един сървис мануал за модел 654 пише:
F04 - WIDE - WIDE communication error. First check the connection on P007 of AM. If it is OK, check the connection of the WIRE that start from AM 007 to the UI board. If is is OK, connect a new UI and check if the appliance works properly. If not change the AM.

гледах цялото ръководство, не намерих никъде какво означават тия съкращения, нито пък има някакви схеми.
и какво означава тази инструкция?
https://manualzz.com/doc/43972/service-information-built

п.п. Електротехник ми твърди че грешка 4 е за температурния датчик, но според мен това е за други (мисля стари) модели.

разбрах че Р007 е позиция на платката, това е куплунга за кабела между основната платка и дисплея. Всичко изглежда нормално по него. Явно АМ означава основната платка.
Пиновете за термодатчика са запоявани наново на самата платка.
Основната платка е прегряна или докато са запоявали са разтопили други елементи.
Като извадя датчика за температурата, фурната тръгва по друг начин, започва да се върти вентилатора отгоре и н еспира. Дали все пак не е термодатчика.
продължавайки да се ровя в нета се оказа че има разлика между грешка F4 и F04, моята е Ф4 и което май е за датчика, обаче платката защо изглежда така?!?

att-5dbb2b8e836b45_1_.jpg

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2014 : Отправено: 31 Октомври, 2019 - 20:39:54

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Фурна Whirpool AKZM 8410 IX - ­ грешка F04 [Страници (1)]