Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje PS 41.9 BI - ­ схема

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Инфо и схема
тонито

Нов участник

Някой ако може да помогне .....
БЛАГОДАРЯ !!!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 29 Февруари, 2012 - 18:02:31
rotshild

Редовен участник
От: Стара Загора

пералня Gorenje ­ PS 41.9 - взрив схема
Здравейте, уважаеми съфорумци!
Налага ми се да сменя маншон на пералня Gorenje PS 41.9 Bi но понеже не ми се е налагало досега да сменям такъв а ми се вижда малко по различен начина на смяна от другите перални моля някой който е извършвал тази процедура да сподели как става (за което предварително благодаря и наистина ще ме улесни много), или по възможност ако някой разполага с взрив схема (конструктивен череж в тази част на пералнята ( около маншона)) да я публикува или да даде линк понеже аз не успявам да намеря в нета.
Благодаря Ви предварително!

За този маншон става дума. Някой може ли да подскаже как става процедурата за смяната му?

att-4ffc9e71068f8shon.jpg

Всичко записи: 110 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 11 Юли, 2012 - 00:28:17
Vialex

Super Member

Някой може ли да подскаже как става процедурата за смяната му?
Трудничко. Манщона е монтиран от вътрешната страна на капака на казана, т.е. трябва да извадиш капака - Махаш рейката, която държи капака към казана, махаш кутията за праха и програматора и вадиш капака нагоре(Тежичък е)

att-4ffd00ac9ae759_Bi.jpg

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 11 Юли, 2012 - 07:27:24
rotshild

Редовен участник

Vialex, изключителни благодарности за отзоваването и за упътването ти. И аз си мислех за този начин но не ми се вярваше че смяна на един маншон би изисквало толкова усилия. Но сега след като потвърди това което си мислех ще запрятам ръкави. И още веднъж ти благодаря за отзивчивоста.

Всичко записи: 110 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 11 Юли, 2012 - 21:04:47
pldimitroff

Нов участник

Пералня Gorenje PS 41.9 Bi с програматор PM2 614 001 - свързване ма ­ мотор
Здравейте,Проблема беше, че се е счупил пластмасовия съединител на програматора. Като разкачвах проводник на програматора, му слагах номера на програматора. Ремонтирах пластмасовия съединител, като пробих отвор и му сложих щифт. След като накичих всички проводници по местата им, пералнята спря да центрофугира. Вероятно съм допуснал грешка при написването, защото бях изморен и към 22 часа го разкачах. След това проверих многократно как съм ги свързал, но грешка нямаше.
Къде се свързват проводниците на мотора?
От мотора излизат 5 проводника (бял, син, жълт, червен и синьобял). Записал съм ги така:
бял - 1
син - през ключа за спиране на центрофугата (който е в изправност) - 36
жълт - 41
червен - Е
синьобял - 42
Ако имам грешка, поправете ме.
Как работи този мотор? Между всичките ми дава верига. На Перла мотора има 6 края. Два мотора в един корпус. Всеки с общ извод и краищата на двете номотки и помежду двата мотора няма връзка.
Предполагам, че между бялата и синята е работната намотка на бързите обороти, а къде се свързва кондензатора (и той е изправен, мерих го и даваше 16,4 микрофарада)? При мен единия край на кондензатора се свързва към червената(Е), а другия - не се свързва, защото излиза на клема 0 на програматора, а там не съм отбелязъл проводник да има.
Надявам се да сте ме разбрали. Ако нещо не е ясно - питайте.
Ако някой има ел. схема на пералня Gorenje, може да ми я даде. Предполагам, че връзките на мотора ще са същите, ако е за друг модел.

От мотора излизат 5 проводника (бял, син, жълт, червен и синьобял).
Предполагам, че между бялата и синята е работната намотка на бързите обороти, а къде се свързва кондензатора (и той е изправен, мерих го и даваше 16,4 микрофарада)? При мен единия край на кондензатора се свързва към червената(Е), а другия - не се свързва, защото излиза на клема 0 на програматора, а там не съм отбелязъл проводник да има.
На пералня Gorenje PS 41.9 Bi, а въобще, как се свързва двускоростния мотор, който има 5 извода?
При мен при пране си върти и реверсира и съм проследил, че при бавно въртене се подава напрежение между бялия и жълтия проводник, а кондензатора - между жълтия и синьобелия (вероятно е при въртене в едната посока).
При подаване на напрежение на белия и синия проводник и като завъртя мотора, той се развърта с бързите си обороти.

Как да разбера къде съм сбъркал свързването на мотора при центрофуга? По-точно дефазиращата намотка към кондензатора?
Или ако някой ми обясни как работят тези двускоростни мотори с 5 извода, надявам се сам да се справя с проблема!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 08 Юли, 2013 - 13:48:50
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=835

Всичко записи: 12035 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Юли, 2013 - 14:33:26
pldimitroff

Нов участник

Благодаря Ви много kolyo.
Предполагам, че разбрах от дадения линк и схемите в него, принципа на работа на двускоростния мотор. Остава да го приложа на практика, тъй като съм в Ст. Загора, а пералнята - в София.
Ако постигна успех ще напиша как е свързан мотора.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 08 Юли, 2013 - 21:40:58
Vialex

Super Member

Ето снимка на част от кабелите програматора:

att-51db94fabd2669_Bi.jpg

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 09 Юли, 2013 - 07:43:38
pldimitroff

Нов участник

Благодаря и на Vialex за снимките!
Тъй като си от Ст. Загора, както и аз, как може да се свържем, да видя как са свързани проводниците на мотора. Те са отдолу на програматора.
На клема "0" има ли свързан проводник? Клема "0" се включва при центрофуга с клема "С", където е свързан кондензатора. А аз не съм отбелязъл на проводник маркер "0".

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 09 Юли, 2013 - 11:20:41
Vialex

Super Member

Нямам нито схема на тази пералня, нито пък имам при мен такава за да ти направя още снимки. Сори...

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 09 Юли, 2013 - 12:47:13
pldimitroff

Нов участник

Ще минавам на план Б, т.е. ще гледам на място как да свържа двигателя. Мисля, че ми стана ясно принципа му на работа от схемите в линка на kolyo.
Пак Ви благодаря!!!

А сега да напиша къде се свързва двигателя на Gorenje PS 41.9 Bi с програматор PM2 614 001.

Намотките за пране (бавни обороти): бял на кл.1 на програматора, жълт - на кл.41 и синьобял - на кл.42. Съпротивленията между бял-жълт и бял-синьобял е около 54 ома.

Намотките за центрофуга (бързи обороти): бял на кл.1 (белия проводник е общ за двете скорости), червен - на кл.Е и син - на кл.0. Грешката ми беше, че вместо на кл.0, съм го свързал на кл.36, които са съседни. Работната намотка (бял-син) е със съпротивление 12 ома, а дефазиращата (бял-червен) - 25 ома.

Пак благодарности!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 14 Юли, 2013 - 10:14:13
neno lyutskanov

Нов участник

Трябва ми схемата на ниво регулатора на Горение PS 41.9 BI

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 17 Юли, 2013 - 18:31:30
Vialex

Super Member

Ето ти снимка:

att-51e7699b50d4dator.jpg

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Юли, 2013 - 07:05:47
Vialex

Super Member

пералня Горение PS 41.9 bi - търся маншон ( уплътнение)
Здравейте! Търся маншон за пералня Горения PS 41.9 bi - трябва тип или номер, или откъде да го закупя, като посоча марката на пералнята ?
Bea

http://ekom.bg/index.php?area=catalog&id=339

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Октомври, 2014 - 11:47:37
yanev84

Нов участник

Как да сваля капака на казана на горене 41,9 би . Като залепен е ? свалих скобата и после ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 23 Ноември, 2014 - 20:16:18
Jason

Нов участник

Здравейте, При пускане на пералнята явно съм дръпнал по-силно и извадих врътката с програмите заедно с пръчката на нея .
Та сега не знам точно на какво положение да я сложа. Има ли някакъв трик за правилно поставяне или само майстор ще може да ми помогне?
Поздрави!

att-60412fe28461241.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2021 : Отправено: 04 Март, 2021 - 19:33:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции » Пералня Gorenje PS 41.9 BI - ­ схема [Страници (1)]