Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

ves masina gorenje wm 1401

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 montazna sema ove masine
ledeni

Нов участник

postovani kolege da li neko ima ili zna gde da nadjem montaznu semu ove masine za ves.
ova masina ima poseban modu samo za obrtaje motora, ja sam nasao modul ali imam problem sto neznam gde su bili prikljuceni izlazi motora.
ja zapavo zelim da mehanicki programator ugradim na jednu gorenjsku masinu jer je skup elektonski modul.
Nemojte odmah da mi govorite da to nije moguce i da sam budala koja hoce da izmisli gaziranu vodu a ona vec postoji.

Ja sam ovo vec uradio na jednu Indesit masinu za ves. Modul sam nasao od neke stare AEG

ves masine a programator sam stavio PG700-01 jedino on ( mi se je uklapao donekle ) sa

oznakama na masini programu na programatoru. PG 700-01 sam povezao po njegovoj semi veze na pumpu, na grejac , nivostat, ugradio sam termostate po semi veze, malu brzinu motora na modul,centrifugu na modul gde je bila veza na AEG meni je znaci trebao modul zbog rad motora i tahogeneratora

Sve je ostalo islo na svoje mesto po semi od PG 700-01
To radi i danas. ljudi su zadovoljni.

Jedina greska koju sam napavio je ta sto nisam kopirao taj modul od AEG masine, ostalo mi je u secanju da je na nju bio kotroler TDA 1085c
Ja sam bio sav srecan sto se to sve uklopilo kako treba, i nisam se setio da modul kopiram.

hvala unapred i veliki pozrav od mene,
Не ми казвайте веднага, че не е възможно и че съм глупак, който иска да измисли топлата вода, след като вече я има.
Вече съм правил това на пералня Indesit. Намерих модула от старо AEG и сложих програматора PG700-01 само той (донякъде ми пасна) с маркировки на програмата на машината на програматора. Свързах PG 700-01 според полувръзката към помпата, към нагревателя, контролера на нивото, монтирах термостатите според полувръзката, ниските обороти на двигателя към модула, центрофугата към модула където имаше връзка с AEG, така че модулът ми трябваше заради работата на двигателя и тахогенератора

Всичко останало си дойде на мястото според PG 700-01 semi
Така е и днес. хората са доволни.

Единствената грешка, която направих беше, че не копирах този модул от машината на AEG, помня, че имаше контролер TDA 1085c.
Бях много щастлив, че всичко си пасна както трябва и не се сетих да копирам модула.
благодаря предварително и поздрави от мен,

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Ноем. 2017 : Отправено: 18 Януари, 2023 - 01:52:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции » ves masina gorenje wm 1401 [Страници (1)]