Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Програматор за памети

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся програматор
Altec Lansing

Нов участник
От: Созопол

Здравеите,мисля да си взимам програматорче за така проблемните вече и занапред ПАМЕТИ,рових в търсачката на форума ,но не открих по нова и конкретна информация по моя въпрос.Интересува ме какъв е наи подходящ да си взема,в нета предлагат толкова много ,но така на сляпо...Мисля че тук има хора които ползват и ще ми предложат нещо за което ще им бъда доволен.Ще се ползва за перални и кафемашини.Цената не е проблем за тази инвестиция специално.Мерси на всички отзовали се

програматора ще се ползва с лаптоп и ще му се налага да работи с що годе нови модели перални примерно на Miele , Bosch, AEG,
INDESIN ARISTON РАЗБИРА СЕ наи вече

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 19:55:03
kolyo

Админ
От: Русе

По магазините има китове по 5-10 лева - идеални за начинаещи
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=52
Като гледам откъде си , дори и китчето няма да се изплати
пък и е за принтерен порт - кабела ще ти заема повече място от лаптопа

Щом е за лаптоп, търси USB програматор.

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 20:02:34
Altec Lansing

Нов участник

Ами докато са рових ми са беше мернало нещо с usb ще потарся пак ,а иначе за този модел http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=275&products_id=11264 някакви забележки ...само дето лаптопа е с XP.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 21:33:30
kolyo

Админ

Altec Lansing , май досега никога не си работил с програматор - това е PonyProg , както и китовете и работи идеално с XP.
Разликата е в повечето цокли, които и без това са ти излишни.

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 21:50:28
Altec Lansing

Нов участник

Да така е работил съм много малко с стар правен от баща ми програматор,просто последно време много често се случват повреди в паметите и решихме да вземем един нов по модерен програматор с софтуер както си му е,чи затова не случаино гледам по хубав дае не ,че имам много пари ами да не са налага утре да вземам друг нали разбираш.А и нали знаиш то все различни схеми ,всеки ден се променят нещата та не мислиш ли ,че е по добре да е с повече цокли отколкото да ми потрябва утре и да си блъскам главата.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 22:17:10
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Програматор за дамп - Где купити
Здраво колеге,хтео бих да купим програматор за читање дампова,да ли неко зна где има да се продају у Софији.
deletraj
Ами поне кажи за какъв EEPROM /от коя серия/ ти трябва? Или ти трябва за EPROM? Весели празници и здраве през новата година.

Всичко записи: 428 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 24 Декември, 2009 - 22:56:07
kolyo

Админ

ucitavanje dumpa
Kolege ja vec 15 god. radim belu teniku, ali sada je za mene novina rad sa kontrolerima pa bih vas pitao posto sam pocetnik u radu sa kontrolerima , da li se mora skidati eeprom, prilikom ucitavanja i iscitavanja DUMPA. Nabavio sam programator PIC CLONE 2. hvala ?
deletraj

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=52

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2012 - 08:09:05
kolyo

Админ

Как програмирате платки за ­ Ariston/ Indesit тип EVOI и EVO ­ II
Здравейте, тепърва навлизаме с колегата в оправянето на кофти памети и препрограмиране на платките на тези перални.
Закупихме от Русия SkyProg програматорът, който поддържа базата данни на www.eeprus.ru, но чрез него не можем да четем някои от платките на Аристон и Индезит.
Бихте ли споделили как четете 24c64wp памети? И какви програматори и програми използвате за правилно записване и четене на дъмпове директно от платките? Благодаря предварително!

С колегата започнахме да препрограмираме платки на Ariston/Indesit Arcadia и EVOII серии с програматора SkyProg на руснаците от www.eeprus.ru и се получава, тъй като не е с директен достъп до паметта 24c64wp, а се използва диагностичния вход на платката.
Как четете паметите и какъв програматор и инструменти използвате за достъп - PonyProg или Sirius-PCB?
Помогнете - още сме начинаещи в сферата! Благодаря предварително!
Прикачвам снимка на платка с памет, която искаме да прочетем. Всякакви съвети биха били полезни (дали щипки да ползваме или разпояваме и ползваме каретка) ??
Landoro
Що не си купиш PONYPROG като всички нормални хора

att-582419f23ea93wia_.jpg

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Ноември, 2016 - 08:55:46
emoome

Участник

Супер като за начинаещи : http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=52

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 10 Ноември, 2016 - 22:46:50
nasttii

Нов участник

Избор на програматор
Здравейте,може ли да ми предложите какъв програматор да си взема за програмиране на памети от перални?
Ако може да е с usb ще е най добре.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Юни 2019 : Отправено: 12 Юни, 2019 - 11:55:40
kolyo

Админ

CH341A 24/25 EEPROM Flash BIOS USB програматор
https://www.ardboard.com/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Юни, 2019 - 13:34:08
kolyo

Админ

Здравейте какъв програматор да взема за да прочета този процесор R5F21254SN?
nasttii

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Август, 2019 - 14:19:43
bamze

Супер участник
От: Варна
Renesas R8C

Всичко записи: 719 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Август, 2019 - 07:34:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции » Програматор за памети [Страници (1)]