Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

домашно парно с вътрешно тяло от ­ ­ климатик

Форум » Други » Общи приказки [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 OSAKA 18 вътрешно тяло
msm

Нов участник

Здравейте, имам вътрешно тяло на климатик Osaka 18 ка ( или така си мисля) тялото няма табелка външно прилича на този климатик според мен
Искам да го пусна да работи без външното тяло имам предвид да управлявам вентилатора (нямам дистанционно) и да ползвам управляващите напрежения към външното тяло (какво излиза на петжилния кабел и кога)
Смятам да го ползвам за радиатор към домашно парно каминак
Едната тръба е Ф12 а малката ф6,5 така ли е при този модел не мога да видя добре но ми се струва че към питата вътре тръбата е станала Ф10 малката и после се разклонява на няколко по малки голямата ми изглежда като гофре
Моля специалистите да ми пмогнат със схемата на свързване и да ми обяснят какви режими има откъде да си намеря дистанционно и от други климатици става ли може ли да го управлявам без дистанционно каква роля играе външния термодатчик и мога ли да го заменя с друг не от климатик и какъв За тръбите дали съм прав за размерите и дали има някакви клапани филтри или други препятствия по тръбите дали са свободно проходими за течности например вода
Откъде мога да намеря щуцери конусни с резба към гайките на развалцованите медни тръби да ги преработя за преходници към тръбите на парното
Има работещо парно с климатици 9 ки и 12 ки тяхните тръби би трябвало да са с по малко от Ф12 и Ф6,5 дали е така
Моля специалистите за мнение и помощ .Благодаря
искам да ползвам вътрешното тяло като конвекторен радиатор към домашно парно За целта ми е нужна информация за устройството механично и електрическо на този модел Всъщност върху тялото няма емблема има само надпис 18000 / 19600 BTU и данни за напрежение ампераж и мощност др. От него излиза 5 жилен кабел и една двойка с куплунг и захранване към мрежата.
1. какво излиза на тези кабели и кога
2. тръбите са Ф12 и Ф6.5 това нормално ли е
малката в дъното е ф10 а при гайката е ф6.5 така ли е или бъркам

Благодаря предварително

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 07 Ноември, 2009 - 00:54:33
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

1. На двете тръби заваряваш подходящи фитинги за свързване към парното.
2. Вадиш ЦЯЛАТА електроника и я събираш в един кашон(за по късно изхвърляне).
3. Вързваш един кабел(с щепсъл) директно на вентилатора и когато ти е пуснато парното пъхаш щепсъла в контакта(220в).
п.п. Предвиди вентил(кран) за обезвъздушаване.

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Ноември, 2009 - 21:04:11
kolyo

Админ
От: Русе

Вентилатора (турбината) няма да тръгне без кондензатор 1,5 -2 uF , пък и му трябва регулатор за оборотите, иначе ще го издуха вятъра
https://hobbykit.eu/fazov-regulator-8a-230vac-1500w-sgloben

Всичко записи: 12012 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Ноември, 2009 - 21:15:30
pac_

Участник

По всичко личи,че тялото е 18-ка. 12-ка,18-ка и 21-ца се свързват все с ф6 и ф12. По 5-жилния кабел получава захранване външното тяло! 1и2 са "фаза" и "нула",3-"заземяване",4"вентилатор",5 "4-пътен вентил".Гайки и всичко което Ти трябва може да намериш във всяка фирма ,която продава хладилно и климатично оборудване(резервни части).Двойката е за тръбен датчик на външното тяло.Не знам дали се получава добър ефект за отопление.Виждал Съм външно тяло използвано като конвектор да топли.Ползва се само топлообменнка и вентилатора.Не знам дали ще се получи?При отопление фреона дига 25-30бара,а водата която ще подадеш ще е най-много 2 бара!Има доста тръбен път в тялото,тънки тръби и с това ниско налягане няма да има ефект,май!

Всичко записи: 73 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 07 Ноември, 2009 - 21:18:57
Speed

Нов участник

Разглабяш тялото до степен ,че в ръцете ти да остане само радиатора ,
шестицата я разварваш там където става на 10 -ка или има "рогатка "
Трябва да анулираш тая шестица ! Тя вътре неможе да не се размножи в поне 2 Х 5 - 6 .
Управлението на вентилатора не ти трябва , тоя регулатор по горе може да ти свърши работа . Аз съм правил подобно нещо с тяло от 24-ка но не съм изхвърлял нищо от електрониката просто включвам захр. кабел в контакта после си пускам вентилатора от копчето за рестарт ....

Преди бях сложил един стенен термостат дето като му задам температура да включва и изключва вентилатора , но го махнах защото след второто спиране на вентилатора и 90-те градуса вода нещо поизкривиха дренажната вана . Сега има един термостат тип "продижи" дето като стопли питата на 60 гр да включи вентилатора и като тръгне да истива да го гаси , доста добра работа върши и никога не духа прекалено горещ въздух или прекалено студен . Ако му сложа един воден магнет вентил може и стайният термостат да си върна , та като му кажа , искам 25 гр ще подържа 25

По отношение за по горният пост дали става , СТАВА и още как

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 19:56:04
bobyclima

Нов участник
От: Бургас

Виж сега става но от електрониката нищо не хвърляй, ще ти трябва.Вътре на тръбите има датчик които включва вентилатора на 36 градуса на питата от там ползваш захранването за компресора да ти прекъсне притока на топла вода към питата с магнет винтил и климата с топла вода ти е готова

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 13 Декември, 2009 - 19:53:55
kolyo

Админ

Климатик chaffoteaux ­ C-HIMW12-IGX вързан към локално парно - грешка Е1
Здравейте, имам ново инверторно вътрешно тяло от климатик с марка chaffoteaux.При пускане работи 2мин. и спира с грешка Е1 -предполагам търси комуникация с външно тяло.
Въпроса ми е можем ли да излъжем с нещо вътрешното тяло ,че е вързано към външно и да функционира нормално.От вътрешното тяло се подава напрежение на външното и остава свободна клема S-жълт проводник предполагам въпросния сигнал но незнам какво протича по него??
Идеята на всичко е да бъде вързано към локално парно и да се командва от дистанционно. Благодаря предварително!
Sbol

Всичко записи: 12012 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2016 - 21:47:14
kolyo

Админ

Начин за намаляване на обороти ­ на ел мотор
Здравеите. Търся схема или начин за плавно намаляне на обороти на ел мотор от външно тяло на климатик.
Мотора е -RRMB 8015 220v три извода подвързан с кондензатор 2.5mf-u 400wv.ac
d8001
Защо трябва да се намалят плавно ?

https://hobbykit.eu/fazov-regulator-8a-230vac-1500w-sgloben

att-6013ffa4d158d1691.jpg

Всичко записи: 12012 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Януари, 2021 - 14:21:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Общи приказки » домашно парно с вътрешно тяло от ­ ­ климатик [Страници (1)]