Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Pump down изключване на Scroll ­ компресор

Форум » Други » Общи приказки [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

resistbody

Нов участник

Наскоро имахме разговор с колега, който ми каза, че не е за препоръчване този тип изключване за скрул машини, в документацията която намерих пише че става но трябва чек клапан на високото и нагревател на картера.
Имам една машина на 2 изпарителя която я гася по този начин и се чудя дали да не я преправям с релета... нагревател има, но за чек не съм сигурен...
Някой има ли повечко опит със такива машини, че аз имам само 1 и съм много доволен и не искам да я съсипя, че въобще не е евтина...

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Апр. 2014 : Отправено: 13 Февруари, 2018 - 16:58:19
resistbody

Нов участник

Да си коментирам сам, успешно работят 2 машини, едната на 2 изпарителя другата на 6 засега, ZR серия, гася около 0.8-0.7бар , според производителя 0.5 е рисковия режим, под 0.2 за ZF серия на Копеланд

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Апр. 2014 : Отправено: 08 Юни, 2018 - 01:18:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Общи приказки » Pump down изключване на Scroll ­ компресор [Страници (1)]