Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Кафемашина DeLonghi magnifica

Форум » Ремонт » Ремонт на кафемашини [Страници (3): « 1 2 [3] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мига индикатора за мляно кафе
mishel6666

Участник

DeLonghi Magnifica - не мели кафе
Здравейте! Машината си прави промивка и при пускане да прави кафе мелачката се върти, на не мели кафе и светва сигнал за препълнен контейнер. Кафе не прави.
Благодаря предварително за съветите.
PVV
кафето сигурно се е овлажнило и е замазало ножовете. трябва да се рзглоби мелачката и да се почсти

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 09 Май, 2017 - 19:19:14
PVV

Нов участник

След работа се захванах да я видя тая мелачка. След като я пусках няколко пъти и почиствах кафето изведнъж централната част сякаш пропадна и започна да мели. Външната част обаче се движи леко. Мисля, че това не е нормално. Не съм разглобявал цялата мелачка и не знам кое я държи неподвижна. Проблем ли ще е ако така я ползвам или трябва да извадя цялата мелачка и да я почистя. Гледах клипове и ми се стори доста сложно да я вадя цялата. Не знам дали ще я сглобя отново. Военен съм и да не сглобя картечница.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2017 : Отправено: 09 Май, 2017 - 22:04:17
mishel6666

Участник

какво значи централна част и външна? мелачката има долен и горен нож. горния нож трябва да е влязъл в ушите на корпуса и съответно към врътката със числата за регулиране. долния нож го върти ротора чрез редукция- ремък или зъбчатки

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 10 Май, 2017 - 19:49:02
PVV

Нов участник

За това става въпрос, не им знам имената на частите.

att-591476c3dbf13tled.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2017 : Отправено: 11 Май, 2017 - 17:35:47
mishel6666

Участник

този винт долу вдясно с втулката/тя троши кафето/ трябва да го завиеш на долния нож за да го държи неподвижен. това ти е проблема

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 11 Май, 2017 - 19:23:52
PVV

Нов участник

Да, винта е на мястото си. Просто използвах снимката от нета за да обясня коя част влиза надолу и коя се върти. Както и да е, важното е ,че машината работи . Благодаря и за помоща. Ще се включвам и при други проблеми, защото по принцип обичам сам да си ремонтирам нещата.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2017 : Отправено: 12 Май, 2017 - 15:19:48
Gavril88

Нов участник

Моята машина не превключва на режим мляно кафе. Бутона изобщо не светва и никакъв звук не издава. Иначе работи без проблеми с кафе на зърна. Какъв може да е проблема?
Машината е Делонги Магнифика 3000.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2017 : Отправено: 08 Август, 2017 - 09:43:31
mishel6666

Участник

най вероятно не ти работи бутона

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 08 Август, 2017 - 19:43:59
desi1989

Нов участник

Здравейте, проблем с delonghi magnifica 3200. Машината работеше идеално . Направих си кафе , почистих я и при следващото включване не иска да мели кафето на зърна. При включване всичко е нормално. Натисна ли бутона за избор на кафе мелачката се чува, но не мели кафето. След , което започва да мига лампата , която показва, че няма кафе на зърна . Пробвах няколко пъти. С мляко кафе работи без проблем. Каква може да е причината ? Мерси

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2017 : Отправено: 09 Ноември, 2017 - 23:24:32
kolyo

Админ
От: Русе

Кафемашина DeLonghi magnifica - как се влиза в меню проверка на брояча за направени кафета
Здравейте , някой би ли ми помогнал .
Как се влиза в меню проверка брояча за направени кафета.
andre6ko
в pdf-а не пише ли :
http://www.delonghi.com/bg-bg/products/kafe-mashini/-/-kafe-mashini-kafe-avtomati/magnifica-s-ecam-22110sb-0132213029?TabSegment=support#support

Всичко записи: 11314 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Ноември, 2017 - 13:08:03
psc_ivan_carski

Редовен участник

Здравейте,Колеги!Обръщам се специално към тази част от посетителите на форума който имат повечко опит в ремонта на кафе машини.Темата сме я дискутирали,но да пробваме пак...Казусът е:
перфектно делонги, натискаш да прави кафе и мели 2 сек., сменям кафемелачка (веднъж ми се получи със смяна на мелачката), същата работа, сменям платка... същата работа, сменям клавиатура пак същата работа, слагам друга мелачка прави едно кафе с нормален грамаж и на второто до третото пак си намаля грамажа сама, сменям платката правя едно кафе всичко е нормално и след второто пак си намаля грамажа сама....
какво би могло да е всеки би казал софтуер, както съм го казвал и аз преди години, ама от практиката излиза, че не е софтуера, защото сменям цялата платка и пак същото. В момента проблемната е от малко по-новите които са с по-малка платка. За тези които не им е ясно ще поясня.

Всичко записи: 228 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 19 Февруари, 2018 - 20:58:22
xxl_vn

Нов участник

Здравейте. Машината е Delonghi Magnifica Rapid Cappuccino - с дисплей. Прави чудесно кафе, но има един проблем. Когато я пусна мели пуска кафе, но не спира докато не я спра аз. Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Февр. 2016 : Отправено: 21 Февруари, 2018 - 15:36:00
mishel6666

Участник

пробвай да програмираш дължината с натискане и задържане на бутона до жеаната дължина и пускаш

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 21 Февруари, 2018 - 19:46:10
xxl_vn

Нов участник

Няма ефект. Значи машината започва да пуска кафе, стига до където трябва спира за секунда две и след това се включва пак помпата и отново пуска вода докато не я спра от бутона. Шантава работа.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Февр. 2016 : Отправено: 22 Февруари, 2018 - 16:46:57
mishel6666

Участник

паметта ти е заминала трябва да се презапише софтуера

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 22 Февруари, 2018 - 20:28:57
mishel6666

Участник

Кафемашина DeLonghi magnifica
Здравейте колеги,въпросната машина не иска да прави едно кафе,
бутона за две кафета и всичко останало си работи както трябва
valentin nikov
смени си бутона за единично кафе

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 14 Март, 2018 - 19:30:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на кафемашини » Кафемашина DeLonghi magnifica [Страници (3): « 1 2 [3] ]