Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

кафемашина Singer ES-100

Форум » Ремонт » Ремонт на кафемашини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Ремонт на душов клапан
Атанас79

Нов участник

Здравейте Имам кафемашина Singer ES 100 за хартиени дози и имам проблем с душовият клапан .
На периферията на леглото на което се притиска силиконовата гумичка има язви и пропуска вода .
Понеже не мога да намеря никъде фланеца за да го сменя - трябва да възстановя това легло . Можете ли да споделите - дали профила е конусовиден или леко заоблен .
Системата ми за тест е много елементарна . Компресор за автомобил .
Измерих налягането при което клапана изпуска - 6 атмосвери - но при това налягане водата започва да капе през ръкохватката на капки .
Смених неговият клапан с друг много по-малък и леко заострен . Само за проба
Моята система показа 12 атмосфери и никакво пропускане на балончета . Но машината не можеше да напомпа водата и да направи кафе .
Ще съм ви благодарен за информация с какъв профил е леглото на клапана и на какви атмосфери трябва да издържи клапана .
Много по-лесно се проверява клапана с компресора - отколкото сглобяване - пълнене на вода , нагряване , източване на водата , разглобяване .

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2019 : Отправено: 23 Ноември, 2019 - 08:24:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на кафемашини » кафемашина Singer ES-100 [Страници (1)]