Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Бойлер Елдом

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Васил

Нов участник

Здравейте! Имам следният проблем с бойлер ЕЛДОМ: Работеше си нормално, преди година бях извикал техник, който изчисти котленият камък и смени нагревателя. Веднъж бях отворил долният му капак, защото бяха капнали няколко капки, като разместих кабелите, за да видя откъде са капнали и едно кабелче се откачи. Оттогава бойлерът започна да се включва за по 2-3 минути, работи, после се изключва, след 2-3 минути пак се включва и така с къси серии от включване и изключване успява да загрее водата, това става дори водата в него да е студена. Имаше една свободна клема, където пъхнах висящото кабелче, но проблемът не се оправи. Прилагам снимки, как са свързани кабелите:,

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2018 : Отправено: 19 Март, 2018 - 23:15:40
BM21

Нов участник

Ако е възможно да кажете или да маркирате на снимката, кой точно проводник се е откачил, и къде сте го свързали.
Виждам че инсталацията към която бойлерът е включен няма заземяване, в такъв случай жълто-зелените проводници не ви засягат особено.
Според мен проблемът е в термостата. Като сте пипали долу, вероятно сте усукали капиляра на термостата.
Като за начало изправете това усукване на термо сондата:

att-5b12e37d751ef1111.JPG

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Юни 2018 : Отправено: 02 Юни, 2018 - 21:35:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника » Бойлер Елдом [Страници (1)]