Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Помпа за басейн Victoria Plus ­ 38775

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 на кои кабели да свържа захранването
liusien

Нов участник

Здравейте, разбиращи и можещи! Имам може би прост въпрос, но е добре да попитам, отколкото да върша глупости! Обяснявам проблемът:
Моят племенник е свързал помпата, но казва, че първоначално тя не иска да тръгне сама, а някак той е завъртял на ръка ротора на мотора и той е тръгнал да работи... Имам молба към вас - може ли да ме ориентирате как да свържа захранването?! Ще приложа снимка на това, което е свързано в момента, но което не е нормално - двигателят не тръгва сам! Става въпрос за помпа "Виктория Плюс 1,5 НР 1,12 kW 230 V" . Има три проводника - черен, бял и син, но не знам на кои цветове се връзва фаза и нула. Помпата е купена втора употреба и няма описание как се свързва захранването и с ток.
Предварително благодаря за съветите ви!

att-5cf8ee4495946plus.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2019 : Отправено: 06 Юни, 2019 - 12:58:35
kolyo

Админ
От: Русе

На капачето няма ли схема ?

Проверихте ли капацитета на белия кондензатор ?

Всичко записи: 11651 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юни, 2019 - 14:04:52
liusien

Нов участник

На капачето има лепенка, но със данните на двигателя - ще я покажа. Кондензатора не съм гледал - видимо няма проблем при него, а и не знам как да проверя капацитетът му... Нямам специален уред, ако има такъв за проверката му...

att-5cf943826a36dlus_.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2019 : Отправено: 06 Юни, 2019 - 17:09:50
kolyo

Админ
От: Русе

https://www.astralpool.com/en/products/swimming-pool/pumps/self-priming-pumps/plastic-self-priming-pumps/victoria-plus-pump-1/38775-victoria-plus-pump-1-5-cv-230-v-ii/
https://gestor-doc-s3.s3.eu-west-1.amazonaws.com/documents/category/MAN10_38769_victoria_plus_AP_0009_v02-.pdf

att-5cf945eea631aplus.gif

Всичко записи: 11651 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юни, 2019 - 19:48:59
liusien

Нов участник

kolyo
Благодаря за инфото! До сега гледах и се опитвах да си преведа какво пише, но....... Извинявам се, моето може да се приеме и като мрънкане, но нека обясня какво имам пред вид. Схемата на връзване на тока е различна от това, което се вижда на двигателя. На схемата Ви има букса със четири извода, а при мен има три кабела - черен, бял и син... На схемата е нарисуван кондензатор който се връзва, докато на снимката при мен се вижда, че има кондензатор и той е вързан фабрично а кабелчетата му влизат вътре в двигателя, някъде в статорните намотки... Ако опитам да привържа още един кондензатор - примерно на белият и синият проводници, каква стойност трябва да е той? И...... ако опитам да сложа втори кондензатор, няма ли да има някакъв конфликт със тока? Имам пред вид, да не вземе да изгори мотора!.... Може би разсъждавам глупаво и задавам елементарни въпроси, но по-добре да попитам, отколкото да се правя на "герой"!.......

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2019 : Отправено: 06 Юни, 2019 - 22:41:35

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника » Помпа за басейн Victoria Plus ­ 38775 [Страници (1)]