Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

усилвател за кола Hifonics Zeus ­ Z700 5

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Включва защитата
hifiamplifier

Нов участник

Hifonics Zeus Z700 5
Проблемът е следния при слушане на музика при усилване на 12 от 35 се вкл защитата (червената лампа индикацията )след изгасяне и повторно вкл се повтаря процедурата .Мисля че проблема е в канала на баса (баса е нов паинер 400 вата 4 ома ).Та по големите кондензатори до захранването ги смених с нови понеже видях че са леко надути.Резултата е усилване от25 до 28 и вкл на защитата. Вкл и без вързани колони.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 28 Февруари, 2020 - 08:59:48
Бонков

Нов участник

Успяхте ли да намерите решението? И аз имам същия проблем, само че го прави на 30-31 random ... Дайте някакъв съвет

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2020 : Отправено: 26 Април, 2020 - 12:06:12
hifiamplifier

Нов участник

мисля че е нещо в началото някой от началните пред усилватели понеже като е нагласен на 2 канала дава проблема на всеки канал а като е нагласен на 5 дава проблема само на баса на другите канали се усилва до край

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 08 Май, 2020 - 04:16:34
hifiamplifier

Нов участник

Мерих защитата тл 494 окъсих и сега не светва изобщо усилвателя успях да го подкарам смених тл494 и транзисторите около нея и сега работи но при вкл светва червената лампа... само нерви с тоз усилвател нз...

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 04 Юни, 2020 - 21:54:14
Heat

Участник

Мисля, че трябва да оставиш идеята за повреда в предусилвател. Според мен има 2 варианта: или защитата греши или има претоварване. Ако с подмяната на елементи около защитата си сигурен, че е изправна се насочи към крайното стъпало. То е основния консуматор на ток. Огледай блока за захранването му.
Подобен ефект може да се получи и при избор на тонколони с по-нисък импеданс от това, за което е предвиден усилвателя, но казваш, че е така и без тонколоните.

Всичко записи: 79 : Дата на рег-ция: Ноем. 2018 : Отправено: 30 Юли, 2020 - 14:57:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника » усилвател за кола Hifonics Zeus ­ Z700 5 [Страници (1)]