Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Осветително тяло VIVALUX FLAT ­ LED 18W

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

He@t

Участник

Здравейте,
Осветителното тяло днес започна не да не свети, а да мига. Мисля, че се касае за типов проблем със захранването при LED осветителните тела, защото съм го виждал и друг път и то на различни видове тела.
Бихте ли ми помогнали да отстраня проблема? Прилагам и снимка на платката.

att-635c040c7f5111.jpg

Всичко записи: 56 : Дата на рег-ция: Яну. 2022 : Отправено: 28 Октомври, 2022 - 19:32:12
He@t

Участник

При неколкократно включване и изключване забелязах, че се появява дъга между двата края на синия резистор от снимката. При цветова кодировка за 270 Ом, замерих малко по-малко от 2 МОм. Замених го и всичко се оправи. Резисторът е между D1 и D3. Ако някой все пак познава схемата, моля да обясни какво се е нарушило с повредата на елемента. Мигането ми приличаше на светене през полупериод.

Всичко записи: 56 : Дата на рег-ция: Яну. 2022 : Отправено: 30 Октомври, 2022 - 12:08:35

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на битова автоматика и дребна битова техника » Осветително тяло VIVALUX FLAT ­ LED 18W [Страници (1)]