Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Beko volumax5 - не ­ нагрява

Форум » Кошче » Кошче [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 температурен дачек
goran_jan

Редовен участник

beko volumax5 не нагрева.Нагревателат е добр.Знае ли некој колку требва да е температурниат дачек при стајна температура.
Мерси

Всичко записи: 102 : Дата на рег-ция: Юни 2014 : Отправено: 21 Октомври, 2015 - 15:42:53
kolyo

Админ
От: Русе

5k

Всичко записи: 11992 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2015 - 16:38:15
Христо Стефанов

Нов участник
От: София

Пералня Beko Volumax5 не развърта до максимални обороти на Центрофуга и изкарва прането мокро.
Поръчал съм нови четки за мотора...защото старите ми се струват доста износени - 10 mm от върха до пружините..
Други идеи и съвети по смяна на елементи от платката за управление като като кондензатори, триак...и т.н..т..??...или ако някой разполага със схема на платката...
Парт-номера на платката е: 2827790100
Поздрави

Пералня Beko Volumax5 не развърташе до максимални обороти на Центрофуга и изкарваше прането мокро. След изпълнените стъпки по-долу...пералнята заработи нормално и вдигна чувствително оборотите на центрофуга..
- Поръчах и подмених старите четки на мотора с нови такива. Старите ми бяха доста износени - 10 mm от върха до пружините..срещу 40 mm на новите.
- Почистих статора и ритора на мотора които бяха пълни с графит посредством сгъстен въздух и четка за боядисване
- Продухах със сгъстен въздух тръбата от пресостата надолу и почистих филтъра след помпата и маншона за мръсната вода преди нея.
Въпроса ми е относно монолитен кондензатор С4= 47 мкрфд на платка с Парт-номер 2827790100 - участва ли този кондензатор в управлението във веригата между процесор Атмега и триака за управление оборотите на мотора..или не??
Поздрави

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Дек. 2020 : Отправено: 23 Декември, 2020 - 19:16:16

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Кошче » Кошче » Пералня Beko volumax5 - не ­ нагрява [Страници (1)]