Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Toshiba RAS-B13J2KVG-E ­ - грешка 11

Форум » Кошче » Кошче [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

kdt

Нов участник

Здравейте! Имам проблем с Toshiba RAS-B13J2KVG-E / RAS-13J2AVG-E Seiya. Изразява се в това, че след 2 часа работа, машината изключва сама. Диодът започва доста бързо да мига и не реагира на команди от дистанционното. След като изтегля щепсела и я включа пак - отново работи 2 часа и спира по същият начин. Някакви идеи от запознатите с тази материя? Бих помолил и за кодовете за грешки. Ще съм благодарен, ако ударите едно рамо! Поздрави!!!

https://www.toshibaclim.com/Portals/0/Documentation/Techniques/ras%20_%20gamme%20r%C3%A9sidentiel%20domestique/manuel%20de%20service/sm_svm-19004_svm-19004_en.pdf

Пуснах чека от дистанционното. Показа грешка 11 - моторът на вътрешното тяло или самата платка. Моторът работи - променя си оборотите в зависимост от режима. Промених настройките и пуснах мотора на автоматичен режим. Климатика реагира по-добре - качи консумацията до киловат. До преди това едва достигаше 700 вата. Загря фреона доста по-бързо, но отново изключи с бързо мигане на диода. При следващ чек, отново изписва същата грешка.
Искам да помоля за съвет - къде да търся проблема и евентуално къде може да се чете тази платка - на нея има куплунг, който вероятно е за това.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 24 Октомври, 2019 - 22:52:05
Heat

Участник

От стр.88 до стр.94 на линка по-горе има алгоритъм и данни за проверка на работните параметри на вентилатора. Можеш да започнеш с общ оглед за слаби връзки по куплунги и спойки и да завъртиш на ръка барабана, за да провериш дали се движи свободно.

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Ноем. 2018 : Отправено: 28 Октомври, 2019 - 09:50:52
kdt

Нов участник

ел мотора се върти добре,проверих и прозвъних всички връзки и кабели, включително отворих платкатас с датчика. Всичко е запоено безупречно. Датчика е с три края, прилича на датчик на Хол. Ще премеря по указаният алгоритъм и ще пиша пак тук.
Въпросът ми е - къде може да се разчете платката на вътрешното тяло, ако проблемът е в нея.
Аз съм от София, но не ми пречи да я сваля и изпратя по Еконт , например....

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 28 Октомври, 2019 - 11:06:23

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Кошче » Кошче » Климатик Toshiba RAS-B13J2KVG-E ­ - грешка 11 [Страници (1)]