Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIA 82

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): « 1 [2] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Светодиода люк блокиран мига постоянно
иван христев

Нов участник

ДА попитам и аз ако е възможно имам прогаряли следните елементи и немога да разбера стойностите и те са :
ПЛАТКА LT-C126 94VO

R1
R3
Q1

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 23 Януари, 2018 - 14:24:58
kolyo

Админ
От: Русе

R1 - 2,2k
R3 - 2,7k
Q1 - BC237/16

Всичко записи: 12051 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Януари, 2018 - 14:33:48
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Колеги, един път съм разменял потенциометрите на една WIA82, но сега пак не се нулира и търся нови.
-Сменени!

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 10 Март, 2018 - 18:46:15
kolyo

Админ

пералня Индезит WIA 82 - Мига втората лампа
Здравейте колеги,донесоха ми въпросната пералня с оплаквания,че запомнила една програма и карала само на нея.Пробвах я наистина не се нулираше и при изключено положение след старт тя тръгваше на центруфуга.След смяна на потенциометрите сега вече се нулира.но сега има друг проблем.Работи нормално,пълни вода нагрява пуща междинните центуфуги,налива вода от ваничката за омекотителя и спира с водата вътре.Мига втората лампа от вертикалните ,горната свети постоянно.Като се натисне старта си продължава ,изхвърля водата,центруфугира и приключва програмата.
Това като код загрешка ли да го считам или самата памет се е омазала?
С.Стефанов
Да не би да е на програма с аквастоп ? А иначе грешката е за мотор :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=168

Всичко записи: 12051 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Ноември, 2018 - 20:23:06
С.Стефанов

Редовен участник
От: гр.Ямбол

Да гледах по кодовете,че е грешка за мотора,но той си работи нормално.Според мен не е на програма с аква стоп,защото след като спре и натиснеш старт програмата си завършва с центруфуга. Кольо да пробвам ли с нова памет?

Всичко записи: 166 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 13 Ноември, 2018 - 21:15:01
bamze

Супер участник
От: Варна
Кольо да пробвам ли с нова памет?
Какво те притеснява ? Пета или шеста програма така спираха с водата . На програмите за цветно трябва да работи нормално .

Всичко записи: 721 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2018 - 06:20:42
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIA 82 - Не ­ стартира програма
Здравейте, имам следния проблем с пералня Indesit WIA 82. След избиране на която и да е програма светва светодиода на избраната програма, заключва се вратата и нищо повече не се случва. Не пълни вода и не върти барабана.
Това което съм направил по препоръки от други теми във форума. Извадих буксата на ключалката и замостих клеми 3 и 4 на кабела(двата дебели кафяви кабела).
Нямаше никакъв ефект и положението не непроменено. някакви идеи какъв може да е проблема?
Kassad
четки

Всичко записи: 12051 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Април, 2021 - 20:29:15

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIA 82 [Страници (2): « 1 [2] ]