Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Constructa 1000 - четки

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся четки за мотор SIEMENS
Mircha

Нов участник
От: София

Здравейте, Става дума за двигателя на една пералня Constructa. Модела е някъде от 1990г
Двигателя е SIEMENS 300W. BA 6755-0BF.
Иде реч за четките на въпросния двигател. От както е купена пералнята (втора употреба) вдига страшна гюрултия. След много опити установих, че проблемът е в четките. Явно при профилактиката не са сложени каквито трябва.

Моля за съвет какъв вид четки да търся и къде. Размерът на старите е 5/12/25 мм.(за дължината не съм сигурен), проводника излиза отзад.
Предварително благодаря на отзовалите се!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2007 - 12:39:58
kolyo

Админ
От: Русе

Всички мотори с четки вдигат шум - да не стане така, че само да хвърляш пари на вятъра.
Че ти в София като не можеш да намериш части - какви са твоите четки :

att-45aa187dd395cmens.gif

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2007 - 13:48:13
Mircha

Нов участник
От: София

Нормално ли е звукът за е пронизително свистящ (приблизително, като на малък флекс)?
Пари на вятъра няма да хвърлям, защото четките вече са за смяна.
Горе-долу затова пуснах темата, защото не зная къде в София има специализирани магазини, които да ми предложат качиствени четки, а не просто да ми вземат парите.
Можеш ли да ме посъветваш какви да са като модел, за да е най-тихо?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2007 - 14:32:12
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Във всеки магазин за резервни части за битова техника ги има -4-5 лв.
В София на Ботев -старото кафе на локо сф-в момента е магазин.Между сливница и градинката посока централна гара от лявата страна.Не е лошо преди поставяне на новите да им дадеш ъгъл -45 градуса спрямо колектора-----на контактната повърхност.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 14 Януари, 2007 - 20:39:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Constructa 1000 - четки [Страници (1)]