Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG Lavamat 14950A - ­ грешка E5H

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Antonio _JJ

Нов участник

Здравейте, пералня AEG/Electrolux ­ LAVAMAT_TURBO 14950A е закупена като нова като излезе модела и принципно с времето на експлоатация въпросната т.н. тиха пералня леко си промени звука към доста странен във времето, но не затова пиша, не знам дали има връзка, проблема е друг.
Започва програма и не я довършва, спира и връща времето на програмата от начало, все едно не е стартирана с мигаща светлина над копчето за старт. Прането става кошмарно. Някой има ли идея какъв може да е проблема. За да се извади пералнята от мястото където се намира, понеже е изключително тясно трябва да се разглоби шкаф и с много усилия да се измъкне, затова занимавам аудиторията, а не съм извикал майстор,
искам да разбера има ли смисъл да се занимавам с ремонт или бихте ми дали съвет за марка и модел който би работил надеждно поне 10 тина години предвид ниското качество на новите перални.

не излизат кодове за грешки.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2017 : Отправено: 18 Август, 2017 - 00:05:04
stean

Редовен участник
От: В.Търново

не излизат кодове за грешки.
накарай ги да излизат: https://www.youtube.com/watch?v=oxFRXSenD4A

Всичко записи: 236 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 18 Август, 2017 - 23:11:26
daniram

Участник
От: Viena-Varna

Откачи кабелите от реотана на сушилнята - и четирите и пак пробвай!!! От утечка към корпус правят така.... Грешката която ще покаже е обща и ще те насочи към платката ... Не бързай да я вадиш!

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 18 Август, 2017 - 23:58:17
Antonio _JJ

Нов участник

Благодаря за бързите насоки, пуснах тест и отчете код E5H, потърсих, но не открих дефиницията му. Ето снимка :

att-5997ad698e7e74950.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2017 : Отправено: 19 Август, 2017 - 00:12:37
kolyo

Админ
От: Русе

E5A - прегряване на радиатора на инверторната платка
E5H - захранващото напрежение на инверторната платка е по-ниско от 175V
E5C - захранващото напрежение на инверторната платка е твърде високо
E5d - грешка при прехвърляне на данни между инверторната и главната платка
E5E - неправилна комуникация между главната платка и инвертора
E5F - инверторът не пуска двигателя. Инверторната платка е повредена

От влагата се наслагват отлагания по платката на инвертора, трябва да се измие със спирт.
Ако го прави по време на нагряването е възможно да има проблем в ел. инсталацията на жилището.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Август, 2017 - 06:31:20
Antonio _JJ

Нов участник

Мерси за отговора, ще се обърна към специалист. Лек ден на всички.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2017 : Отправено: 19 Август, 2017 - 10:42:47
kolyo

Админ
От: Русе

колеги имам пералня AEG 16850A с сушилня исписва грешка E5H .
някои може ли да ми каже къде е проблема.
dobri54
GOOGLE-то може.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Януари, 2018 - 11:51:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG Lavamat 14950A - ­ грешка E5H [Страници (1)]