Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA 62081

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не нагрява
ицо

Участник
От: Гоце Делчев
Пералня Gorenje wa62081 не нагрява.
нагреватела и термистора са здрави.от какво можи да е?

att-4642e0f4271382081.jpg

Всичко записи: 64 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 10 Май, 2007 - 11:02:28
kolyo

Админ
От: Русе

От височината на маркуча за мръсната вода. Или от ниворегулатора. Или от платката.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Май, 2007 - 12:20:15
състезателя

Участник

Kolyo е прав ако на някои програми загрява а на други не проблема е в платката
при тези модели на Горене започващи с 6 е задължително да се спази височината на маркуча за изходяща вода

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 10 Май, 2007 - 19:11:55
ицо

Участник
Благодаря!!!

Всичко записи: 64 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Май, 2007 - 07:47:00
kolyo

Админ

Пералня Gorenje wa62081 - гасне по време на центрофуга.
колеги докараха ми тази машина с дефект че не приключва програмата а я кара до безкрай.
когато я пуснах видях че двигателя не работи нормално.тръгва спира и лампичките на панела светят и гаснат постоянно.оказа се че няма четки.
след замяна и пускане всичко беше нормално до момента на центрофугата.когато се развърти мотора до пълните си обороти лампите на панела започват да мигат и се изключва всичко .и помпа и мотор.
след секунда пак започва да набира обороти и пак гасне.мотора не вдига ампераж и не дава утечка но все пак се съмнявам в нега.
MILEN KOLEV
ами смени мотора и ще разбереш дали е от него

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Септември, 2009 - 21:45:03
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Малко вдигни нивото на ниворегулатора ( с един оборот е достатъчно)

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 19 Септември, 2009 - 21:10:28
MILEN KOLEV

Редовен участник
От: Бургас

проблема се оказа от мотора.съмненията ми се оказаха верни.

Всичко записи: 109 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 21 Септември, 2009 - 14:02:10
draganov

Нов участник

перална gorenje WA 62081 - схема
пералня gorenie wa 62081 изчезна памета
някои да има бин фаил за модела

не трьгва . грешка 1 .не пьлни вода . не блокира вратата.
при рестарт дава грешка 2
замериха платката и казаха че здрва но програмите в процесора ги няма и трябва да се инсталират.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 14 Ноември, 2009 - 22:39:55
kolyo

Админ

draganov , грешка F1 е пореда в датчика за температура, а не в платката.
F1 - connection to temperature sensor open or short-circuited
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem75.php
Колко килоома е датчика ?
Грешка F2 е блокировка на вратата

Замери датчика и провери блокировката

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2009 - 22:57:58
bojinov

Участник

И аз имам проблем с същата пералня .
Започва да работи и по средата на програмата спира и започват да мигат трите вертикалните лампички от горе надолу

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 02 Август, 2010 - 16:12:35
valentin nikov

Редовен участник

пералня GORENJE WA62081 - не центрофугира
След края на прането не центрофугира,само изпомпва без дори да завърти.При пускане само на центрофуга от няколко опита тръгна веднъж и после при отново пускане пак не зацепва.Само изпомпва и след няколко минути спира и започват да мигат всички лампи.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2011 - 22:25:47
ицо

Участник
valentin nikov,здрасти имам идентичен проблем с пералня GORENJE WA62081 - не центрофугира и мигат всичките лампички а като се пробва няколко
пъти само на центруфуга един път тръгва.Какво се оказа при тебе ?

Всичко записи: 64 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 01 Май, 2011 - 17:50:22
kalo_yan

Нов участник
От: Бургас

На тази пералня май това и е "детска болест". И при мен има една такава. Проверих захранването, веригите за управление на релетата и симистора, самите релета, веригите на тахото, профилактика на мотора и всичко, което ми дойде на ум. Някой все пак решил ли е проблема?

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 26 Май, 2011 - 16:38:31
valentin nikov

Редовен участник

Сменяй ниворегулатора.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 26 Май, 2011 - 23:22:16
yani.atanasov

Нов участник

Пералня Gorenje WA 62081 - тресе
някой може ли да ми каже защо почва да тресе при центрофужене при положение че траспортните болтове са свалени и я нивилирам почти на всяко пране

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 14 Август, 2011 - 15:13:23
kolyo

Админ

Gorenje WA 62081 - всички лампички светват
Здравейте,четох в форума за подобен проблем с пералнята-Gorenje WA 62081
Проблема ми е че,от вчера пералнята започва пране и до средата на програмата спира и всички лампички светват,барабана не върти а се чува само звук като бучене.
Потърсих из нет и четох че може да е от филтъра ако е запушен и го изчистих а проблема и в момента си остава(пуснах е пак за 3 път) Ами главно въпроса ми е мога ли с лесен начин да я вкарам в ред или да се търси техник?
Ричев

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Април, 2012 - 15:23:43
npaskalev

Нов участник

пералня wa62081 при центрофугиране изключва релето за реверс за част от секундата и примигват светодиодите, след което започва пак с подготовка за центрофуга и при развъртане цикъла се повтаря.
Моторът е проверен и е читав.
Моля ви колеги ако някой се е срещал с подобен проблем и е намерил дефекта да помогне

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 31 Юли, 2012 - 11:57:26
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Пералня gorenje wa62081 - тече вода от кутията за поставяне на прах
тече вода от кутията за поставяне на прах при последното пълнене

тече вода от кутията за поставяне на прах когато пълни вода преди центрофугата
kosko
Kosko извинявай ама нещо не разбрах. Искаш да кажеш че когато приема вода за казана , тече през кутията за праха ли? Че тя винаги водата от там си минава. Или може би водата излиза навън от кутията? Уточни се

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 08 Август, 2012 - 15:24:03
dmironov

Участник
От: Габрово

Здравеите имам проблем с тоя модел пералня. Изронени са пласмасовите зъбчетата на селектора за избор на програмите ако някои има изгоряла такава платка и е с здрав ключ моля да ми се обади на личната поща.

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Ноември, 2012 - 11:48:06
dimitrovk

Нов участник

Здравейте, имам такава пералня. Напоследък не пере добре. Забелязах, че преди да започне дадена програма издава еднократен звуков сигнал и светват всички лампи. Също така нивото на водата по време на пране ми се струва дотта ниско.
Ако имате идеи ще съм благодарен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2014 : Отправено: 06 Март, 2014 - 23:02:05
ники85

Нов участник

gorenje wa62081 - пуска вода и започват да мигат лампите
Здравейте, Пералнята на майка ми спря да работи.
Пускам я на която и да е програма, почва пълнене на вода (пълни на няколко интервала с изчакване) след това започва звуков сигнал и мигане на всички лампи на контролния панел. Следва изпомпване на водата и до там. Четох за ниворегулатора премерих го на съпротивление според мен си е ок, по скоро не би центруфогирала ако е там проблема. Свалих платката и имаше почернели участъци. Снимал съм я погледнете моля ви на прима виста поне да ме ориентирате какво би могло да е изгоряло, номера на платката е 162076 ,защото аз нямам условията да замеря платката.
Благодаря ви предварително!

не съм проверявал четките на мотора

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 14 Септември, 2014 - 19:16:44
valentin nikov

Редовен участник

пералня GORENJE WA 62081 - грешка
Здравейте колеги,тази пералня понякога работи,може и да минат три пранета без да даде грешка но понякога работи известно време и спира,започват да мигат всички лампи.Мигат в интервал от четири пъти и спират за по дълго и после отново така.
Някой знаели каква е грешката

проверих четките на мотора, на половина са

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2016 - 20:18:02
fudjielektrik

Редовен участник

имал съм случай с нагорял кабел на нагревателя и така правеше работи 3-4 пранета спира
защо не провериш платката за студени спойки или кондензаторите по платката не си спомням имаше ли на тези платки кондензатор 1 или 1.5 мf 275v

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 24 Януари, 2016 - 20:26:02
Emilia

Нов участник

Сменихме четките на пералната,пуснах я на центрофуга тя почна да изпомпва и спря, замириса на бакелит и изгуби тока. Къде може да е проблема
Някой имал ли е същия проблем?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2017 : Отправено: 19 Януари, 2017 - 16:04:17
gl.iliev77

Нов участник

Здравейте имаме същата пералня от доста години работи без проблем до преди година. Проблема се появява при центрофугиране, започва да подскача. Невелирах е не веднъж дори и направих подиум с плочки идеално равен но пак подскача и почва да ходи. Двама майстори идваха казаха, че и нямало нищо?!?!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2017 : Отправено: 20 Октомври, 2017 - 20:21:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA 62081 [Страници (1)]