Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WA 6 (IT)

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 смяна на лагерите
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Проблемът е следният-пералнята е Индезит WA6 (IT).Лагерите са разбити.Когато свалих капаците установих ,че кожухът се отваря от предната страна.Ще трябва да махна някои работи и да искарам целия кожух навън.Проблемът е в това ,че предният капак не е стегнат със скоба нито се виждат някакви болтове.Залепен ли е? Или е със щипки? Въобще как се отваря този капак и ще може ли след ремонта да се събере без да има теч? Предполагам ,че ще има някаква уплътнителна гума.Още не съм изкарал кожуха и затова реших първо да питам. Предварително Ви Благодаря.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 12 Декември, 2007 - 18:23:43
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Идеално залепен е
Сменя се целия казан с барабана с нов,някои колеги ги режат и после го слепват с топъл въздух мисля.Ето заради такива прекрасни перални обяснявам на клиентите да си карат и ремонтират старите си машини /естествено докато може/,защото новите са ги сметнали да си изкарат само гаранцията.Успех

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 09:31:12
kolyo

Админ
От: Русе

Май имаше такава тема
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 16:36:52
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Valio Благодаря ти много! Отпадна ми ваденето на казана.

(Добавено)
kolyo Благодаря много!Това го видях ,но понеже там модела е 8 ,а при мен е 6 си помислих да не би да имат разлика.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 16:38:01
zz_stefanov

Участник

На всички ли перални с казани от карборан лагерите поставени отвътре?
Без малко да си купя Indesit WIL105 с такъв казан.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 21:17:24
Valio

Постоянен участник

Да с изключение на един модел на Whirpool мисля.Аз лично не бих си взел нищо на което пише INDESIT.......

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 21:25:41
zz_stefanov

Участник

Вече го имам, но с неръждаем казан.
Понеже не съм отварял с карборан, се чудя какъв е конструктивния проблем лагерите да си се поставят като на металните казани отзад

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 22:31:51
Valio

Постоянен участник

Дефакто няма,всичко може да се направи от инженерната мисъл,но е нерентабилно за производителите,просто казано ще им излезе доста скъпо......

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 22:37:55
zz_stefanov

Участник

Дефакто няма,всичко може да се направи от инженерната мисъл,но е нерентабилно за производителите,просто казано ще им излезе доста скъпо......
... и за това го набутват на потребителите
Икономисва се едно обръщане на казана и стягане на капака със скоба.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 23:07:49
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Индезит WA6 (IT) - не ­ тръгва
Накратко проблемът се състои в това, че пералнята не тръгва. Натискаш бутона "СТАРТ" светодиодите си примигват както обикновенно, но нищо ... нито взема вода нито върти. Няма кодове за грешки, проверил съм новомера, темп.датчик, нагревателя, заключалката на вратата, селектора на програмите - нищо .... уж всичко наред пък не тръгва - седи като камък ...
g0g40

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=116

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Март, 2009 - 13:13:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WA 6 (IT) [Страници (1)]