Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ARISTON AML 105 - мотор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мотора много бучи
Вальо

Нов участник

ЗАЩО ДВИГАТЕЛЯ НА ПЕРАНИЯ ARISTON AML105 със сушилния е толкова много шумен,много бучи,
някои може ли да ми каже на какво се дължи това?

ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА Е ОТ САМИЯ МОДЕЛ НА ПЕРАЛНИЯТА ?

ДА ЩЕ СВИКНА НО С ХИЛЯДАТЕ ЛЕВА ДЕТО ДАДОХ НЕМОГА ДА СВИКНА

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 12:45:36
MILEN KOLEV

Редовен участник
От: Бургас

твърди четки,вдигната ламела на колектора на ротора,разбити лагери.

Всичко записи: 109 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 13:24:37
munci

Участник
От: п.тръмбеш

Не знам точно за този модел,но на мен ми се е слчвало да бучи от неправилно монтирани гумени тампони на двигатела!
В някои моменти , казна влиза в резонанс и бучи отвратително.А иначе може да е от четки или лагери!

Всичко записи: 53 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 14:26:48
kolyo

Админ
От: Русе

Те тия "супертихите" перални са така.Ще свикнеш

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 22:37:45
Бакърджиев

Нов участник

Вальо , Прочетох темата за пералнята ви и реших да попитам.
Аз имам AML 129 - пералня със сушилнвя, уж "super silent" - при центрофугиране така бучи и тресе, че ще срути блока. На три години и половина е, но от самото начало си е шумна. Сега обаче положението е нетърпимо. Гаранцията изтече и така и не остана време да се занимавам с нея. Та въпросът ми е, прездприехте ли нещо с вашата пералня и бихте ли споделили опита си. Къде е проблема?
Приятен ден.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 13 Март, 2008 - 09:32:03
bamze

Супер участник
От: Варна
AML129 е къде по-корава с трифазен мотор иначе двете по казан и окачване ,и сушилня са еднакви .
Я огледай за разхлабена тежест или търси сервиз ,че скъпичка е тази AML129 .

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2008 - 19:26:04
zmd

Участник

По въпроса на гн.Бакарджиев.
Първо свали ремъка на пералнята след като си я ползвал вече 3г провери да не е за лагери.
2_ро провери за разхлабена тежест или за някой счупен амортисьор или луфт в тях .
и ако всичко е наред слагай повече дрехи в пералнята. и евентуално ако пере жена ти юрганско плокове попитай я когато вади прането да не би всичко да е в плика.
Има случаи набута по време на пране дрехите в плика и при центрофуга се получава дебаланс на барабана и започва да удря казана в корпуса .Успех

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 15 Март, 2008 - 13:30:03
Бакърджиев

Нов участник

Благодаря, zmd .
Не става дума за отделен случай, какъвто ти описваш. Пералнята се държи еднакво при всяко центрофугиране. Разлика в нивото на шума има само според тежестта на прането, но бученето винаги е голямо.
Когато върти на 1200 оборота шума е доста силен, но най-много се усеща при преминаване към по-ниските обороти. Пералнята е добре нивелирана. Разхлабена тежест не е, това съм проверил. Но дали е ремък, лагери или амортисьор ?? Ремъкът не е достатъчно опънат, не знам дали трябва, инак външно изглежда абсолютно здрав. Не знам как се проверяват амортисьорите. А лагерите ?
Ами ясно, ще трябва да се обръщам към сервиз. Но всякакви практически съвети са от полза.
Сега пък и съдомиялната се прецака нещо, ама за нея ще отворя друга тема

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 17 Март, 2008 - 09:07:04
kolyo

Админ

ПЕРАЛНЯ ARISTON AML 105 - платка
Здравейте,колеги.При включване на пералнята, всички индикатори
започват да мигат едновременно, не пълни вода , не може да се избере друга функция.
Бихте ли ме ориентирали къде може да е проблема , или да приложите грешките на модела.
Благодаря!
ser plovdiv
Провери за подути електролитни кондензатори по платката

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2011 - 00:39:57
barbados12

Нов участник

Ariston AML 105 - грешка F01
Проблема е че след като я пусна на пералня и сушилня,след изпиране не пуска сушилнята и започва да мига бързо диода за заключването и бутона за оборотите,нагревателя на сушилнята работи-загрява.
по книжка бързото премигване на двата индикатора означава повреда ,някои да има представа за кодовете за грешка при този модел ще му бъда благодарен.
И още нещо, на къса програма 45 мин. не я изкарва докрай. размигва се още по средата на програмата

точно тези мигат,но по таблицата не разбирам как да установя грешката,миганията не са с паузи .до колкото разбирам бутона за оборотите е определена грешка,ако мига друг бутон е друга

att-4f213fb2d7b7d05d_.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 26 Януари, 2012 - 13:40:48
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
F01 : Във веригата на симистора има късо съединение или утечка.
1. Проверява се куплунга за мотора на платката.
2. Проверява се за наличие на вода и влага.
3. Проверява се куплунга на двигателя за механични повреди на проводниците.
4. Заменя се платката

Провери ли четките на мотора ?

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Януари, 2012 - 13:58:07
Daniela Stefanova

Нов участник

Здравейте, ползваме пералня Ariston AML 105 от 5 години без проблеми.
При вчерашното пране пералнята спря да работи 15-20 мин след пускането, започнаха да мигат едновременно бутона за включване и бутона за оборотите, като се чува и леко бучене.
Изключихме я от контакта,защото не можеше да приеме никаква друга команда от бутоните.
В момента люка стои заключен с прането вътре и не може да се отвори.
Моля за съвет какав е проблема и как да отворим лука.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 04 Август, 2012 - 09:06:46
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Дрехите може да изкарате като при изключена от контакта пералня махате горния капак и се бърка с дълга отвертка между предния панел и казана до механизъма за заключване на вратата. (блокировката). Целта е да се натисне настрани зъбчето от люка което е щракнало в механизма. Не е много препоръчително да бъркате с ръце защото този модел е пълен с остри ламарини които много лесно могат да ви порежат ръцете. Не ме питайте от къде го знам това

Всичко записи: 606 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 04 Август, 2012 - 10:26:03
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Zdravkicha Как човек който за първи път отваря пералня ще улучи зъбче с размери около 3х5 милиметра, при това с дълга отверка(около 50см).

Daniela Stefanova
Първи начин за отваряне:напъваш люка докато се счупи палеца. Никой не знае какви ще са пораженията.
Втори начин:викаш майстор който знае къде да натисте. Никакви нови поражения.

Всичко записи: 222 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 04 Август, 2012 - 15:46:36
ЖОРО Д

Нов участник

Много ми прилича на блокирана помпа - особено с тази вода в казана.
Защо не опитате първо да почистите филтъра.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 04 Август, 2012 - 17:16:04
milen4o

Нов участник

пералня ariston aml105 - грешка F9
Здравейте,днес пералната се повреди. При пускане започнаха да мигат бутоните за таймер и обороти на центрофугата, заедно с лампата на ключето.След изключване на бушона пералната тръгна и си изкара прането като продължиха да мигат същите лампи.
Какъв би могъл да е проблема, Мигат тези бутони

att-50957aa5e5a1e5_F9.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 03 Ноември, 2012 - 21:59:53
shockhead

Участник

За milen4o :
F9 - грешка в енергонезависимата памет.

Някои перални машини Ariston и Indesit имат електронни контролери, за работата на които се използва енергонезависима памет (напр. чип 93S86). В нея се съдържа информация за конфигурацията на даден модел. Тези чипове понякога губят записаната в тях информация и водят до частично или цялостно излизане на машината от строя (зависи колко и какво се е изтрило).
Ремонтът се състои в презаписване на основните данни в паметта или подмяна на чипа.

Всичко записи: 75 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 04 Ноември, 2012 - 09:14:26
kolyo

Админ

Пералня ARISTON AML 105 - грешка F16
Здравейте,пералнята включва сама сушилнята след края на 3 програма ,а след края на 8 програма започват да мигат индикаторите за сушилня и заключване,
и в двата случая превключвателя за избор на програмата за сушилня е на позиция нула.
Моля ви, да ме насочите за възможния проблем, благодаря ви предварително.
milen4o
Ми ошашкала се е, смени дъмпа

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Август, 2013 - 08:14:15
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Малко закъснял съвет, ама дано е от полза на клиенти, че и на техници.
Как да отворим люка?
Първи начин за отваряне:напъваш люка докато се счупи палеца. Никой не знае какви ще са пораженията.
Втори начин:викаш майстор който знае къде да натисте. Никакви нови поражения.
Трети начин: Даже не е необходимо да знаеш чужди езици! Просто внимателно огледайте картинките на снимката...

att-54f9f6ae2cc35____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 06 Март, 2015 - 20:49:18
kolyo

Админ

ARISTON AML 105 EX
Здравейте, Проблема е следния:
Блокирана пералня ARISTON AML 105 EX 080305820900 (TYPE LVA 2000 C)
На контролният панел светят следните светлини :
Ще съм ви безкрайно благодарен, ако може да ми кажете как се деблокира този модел перални...и евентуално какъв всъщност е кода на грешката.
vorp
Светят, или мигат ? Провери ли долната платка за издути кондензатори ?

att-54f9f81ba916405EX.jpg

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Март, 2015 - 20:54:07
kolyo

Админ

Пералня Ariston AML105 - симистор
Здравейте,пералнята отново се повреди.Този път буквално е цъфнал един елемент от платката,моля ако някой знае номера му да го напише.
Благодаря предварително.
milen4o
Симистор на блокировката, MAC97 или Z 0107

att-557d9a33a2910105.jpg

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Юни, 2015 - 18:13:55
milen4o

Нов участник

След смяната пералнята заработи нормално,благодаря за бързия и коректен отговор.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 16 Юни, 2015 - 07:02:51
todor botev

Редовен участник
От: Пловдив

Пералня Аристон AML 105
Пералнята работеше перфектно близо 10 години. От известно време започна да си работи както тя реши. Пример: включена е програма за бързо пране (около 30мин), а пералнята работи на високи градуси и около 3 часа. Така е и с другите програми. Един вид - не работи на програмата която е зададена, а на друга. Възможно ли е проблема да ве в копчето за задаване на програмите (зад него има малка платка), или е в програматора?
emkata1976
Пробвай да я нулираш задръж копчето за старт за 3-5 сек.или размени малката платка на копчето с тази на градусите ако са еднакви.

Всичко записи: 120 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 11 Април, 2017 - 21:53:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ARISTON AML 105 - мотор [Страници (1)]