Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Miele W 723

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Milcho

Редовен участник
От: Павликени

Здравейте.Проблема е , че след като напълни започва да върти с обороти средно между бавни и бързи и то за 2-3 секунди иначе си обръща посоките на въртене.
Мотора съм го пробвал на друга пералня и е ОК.
Сложих друга платка (която мисля ,че е здрава )но и с нея си върти по същият начин .
Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен!

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 10 Март, 2008 - 23:48:06
velevtr

Нов участник
От: Трявна

Това ми прилича на загуба на импулси от тахото към платката.

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 11 Март, 2008 - 05:50:03
Мако

Нов участник
От: Украина
Това на всички програми ли се случва?
Възможно, че проблема е в командния апарат (не знам как е по български) - това е "кутията" която се намира в десния горен ъгъл в предната част, към който отиват почти всички кабелчета
Той дава команда на платката с каква скорост тя да включи двигателя.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 14 Март, 2008 - 21:59:43
zmd

Участник

Колега провери тахогенератора наред ли е ,
както каза колегата кабелите от него към куплонга и ако не се оправи опитай със симистора на платката - смени го. УСПЕХ.

опитаи със смяна на симистора на платката , имал съм подобен проблем
недеи само да го мериш , ако имаш от работеща платка смени симистора и опитай.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 15 Март, 2008 - 12:55:21
alexac

Нов участник

куплонзите на програматора сьс сигорност,почистваш ги прьскаш с контокс изчакваш няколко часа и си готов

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 27 Март, 2008 - 09:48:52
Milcho

Редовен участник

Здравейте и благодаря на всички които ми писаха но все още пералнята е на същото положение въпреки, че повечето от съветите ви ги изпробвах. Но преди да продължа и с останалите се замислих за две кабелчета които стърчат срязани от двоината намотка на статора на мотора.Мотора е със 5 извода за статора , една двоина и една троина намотка. Буксата на мотора е на един ред.Чудя се дали не е имало някакъв кондензатор там или филтър? Досега не бях срещал на друго Миеле такива кабелчета на мотора.Гледах и схемата, но поне аз не забелязвам такова нещо.
Ако някои има представа какво е имало на тези кабелчета моля да помага.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 01 Април, 2008 - 00:54:57
kolyo

Админ
От: Русе

Схемата я има в пералнята :
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Miele/W723.pdf
Но май ще излезе от прекъснал кабел

една двоина и една троина намотка
"двойната намотка" е кликсона(8 и 9)

att-47f1c14524922723.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2008 - 07:59:49
malin

Редовен участник
От: Враца

опита ли с C5 47mF ,тои прави много проблеми ,но никои не писа за него

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 02 Април, 2008 - 20:11:28
Milcho

Редовен участник

Здравейте.Малине не е от С5 защото съм пробвал и с друга платка на която кондензатора съм го сменил и знам ,че е добър но въртенето на мотора е едно и също.А иначе и аз съм имал доста случаи със С5 но обикновенно като пуснеш пералнята отначало въобще незавърта мотора след извесно време започва леко да завърта и след още малко започва да върти нормално.
Днес разглобих програматора но нямаше никакви нагари по пластините, позачистих ги все пак и го сглобих но нямаше никакъв резултат.
На пране си завърта за малко със средно между пране и центруфугиране обороти, а като стигне до центрофуга врътва за много кратко и до края на програмата повече не завърта.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 03 Април, 2008 - 00:23:30
vladimirstanoev

Нов участник
От: София

Днес разглобих програматора но нямаше никакви нагари по пластините, позачистих ги все пак и го сглобих но нямаше никакъв резултат.
Наистина ли цепи програматора, или говориш за ключа с пластините?
Не писа дали са проверени жиците от тахото до платката. Ако не си сигурен в платката, която слагаш за проба, това че "въртенето на мотора е едно и също", не означава че проблема не може да е от нея.
Между другото има ли я някъде схемата на тази платка?

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 05 Април, 2008 - 00:47:51
mayak

Нов участник

Milcho
Буксата на мотора е на един ред.
В повечето случаи W723 купунга на мотора е на 2 реда .Възможно е да е сменен мотора и да са обърнати основната и допълнителната намотка.Пробвай на центруфуга дали на последната стъпка оборотите се вдигат или намалят.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 17 Август, 2008 - 23:08:40
kolyo

Админ

Пералня miele w723 - помпа
здравейте някои може ли да ми каже защо както си работи пералнята и като дойде време да се изпомпа водата от нея помпата не включва
здрава е проверил сам я не и идва ток и кабелите от програматора до помпата са здрави ?

здравейте!пералнята не исвърля водата като доиде време
помпата е здрава не стига напрежение до нея
някои може ли да помогне?
mariqn
Схемата я има в пералнята :
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Miele/W723.pdf

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Август, 2008 - 23:39:36
тю

Нов участник

Miele w723 - програматора върти ­ непрекъснато
Здравейте колеги. На тази пералня започва да върти програматора веднага след включване в контакта дори и когато селектора за програмите е поставен на О. Проверил съм нагревателите, мотора, термодатчика, слагах друга платка, пресостат и никакъв резултат.
Ако някой има някаква идея какъв може да е проблема ще съм много благодарен да сподели.
Milcho
на програматоре "кандер" с 3 провадами..

Всичко записи: 17 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 05 Ноември, 2010 - 21:57:24
edi

Редовен участник

Провери контакта дали е занулен ако не е занули го и опитай имал съм подобен случай успех!!!

Всичко записи: 163 : Дата на рег-ция: Май 2006 : Отправено: 06 Ноември, 2010 - 07:56:59
Milcho

Редовен участник

Здравеите. Благодаря на Тю и Еди за съветите. Оказа се , че проблема наистина е в този кандер.След като му срязах 2те кабелчета и всичко се оправи. Само малко зор видях защото тази думичка нищо не ми говореше(руският не беше от силните ми предмети в училище).

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2010 - 22:37:53
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

Пералня MIELE W723 - не загрява
Здравейте някой може ли да помогне.Имам пералня Миеле W723 която върти в едната посока и не загрява
МОТОРЧЕТАТА НА ПРОГРАМАТОРА РАБОТЯТ нагревателя е здрав
momchevpetko
имаш счупена пластина в програматора

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 17 Февруари, 2011 - 18:03:22
boki4a

Нов участник
От: Хасково

Пералня MIELE W 723 - не нагрявя
Здравейте колеги, нов съм във форума и веднга проблем с пералнята. Значи положението е следното:
снощи завъртам програматора на 50 градуса на цветното пране, напълни вода, въртя, въртя, въртя и стрелката до копчето на програматора стои по средата на Hauptwashe ... пипам стъклото на вратичката, то студено...стана ми ясно, че пералнята не нагрява водата...чрез програматора минах на изплакване, след това на центрофугиране и след което и отворих предната страна на перанята.
Гледах и видях, че двата нагревателя са отдолу точно под барабана проследих им кабелите и видях, че влизат в нещо като релета /черни на цвят/ в долната част отстрани на пералнята. Единственото, което направих е че свалих обувките на всички буксички и ги напръсках с ВД 40. Видимо нищо не забелязах.
Така моля ви дайте съвет какъв е според вас проблема и къде да гледам .... дали е изгорял нагревателя или е нещо друго... как да разбера дали нагревателя работи... ако имате съмнения за нещо, моля ви дайте насоки как да го проверя..
Иначе всичко друго по пералнята работи, единствено не нагрява вода и стрелката която следи процеса на пране забива по средата, но това е май щото не е достигнала определена температура...
Поздрави на всички и чакам помощ
Пак според майсторите проблема бил в платката, но същите казват, че не разбирали от електроника и не били компетенти /явно са само по механиката/.... майсторите не могат да ме насочат към компетентен техен колега, а също така ми казаха, че ако трябвало да се купува нова платка по-добре било да сменя направо пералнята...
Затова дайте съвет как да процедирам в настоящия случай и кво мога да направя, тъй като времето е лятно, всеки ден се сменят дрехи, а жената не може да пере...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 26 Май, 2011 - 11:10:15
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

boki4a, проверете релетата, стига ли до тях захранващо напрежение на клемите на оперативното захранване. би трябвало да има 220 волта. Ако го има, значи, че е повреда в контктната система на релетата, ако го няма това оперативно напрежение, трябва да се проследи веригата и да се открие причината.Оперативната верига се комутира през терморегулатора, може и там да е причината. Може бобинката на релето да е изгоряла. Купува се реле, или контактор и се заменя. Те са няколко неща, които трябва да се проверят.
boki4a ти си извикал майстори и те са ти казали. Трябва да извикаш някой който разбира от електрониката на пералнята. Иначе можеш да провериш както ти се каза по горе релетата за нагревателите дали работят. Провери и за лоши спойки. А ако покажеш снимка на платката от двете страни ще е още по-добре.

Всичко записи: 94 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 26 Май, 2011 - 12:25:22
gatev

Редовен участник

Здравейте, имам проблем с пералня Miele W723, единственото което прави е изпомпването на водата,
имаше прегоряла писта на платката, управлението на релетата за нагревателите, възтанових я, но сега нито отваря, нито мотора върти нито нагрява, само помпата и програматора върти.
Моля, помогнете незнам какво да правя. Изтеглих схемата и уж всичко е наред.
Благодаря

Някой може ли да ми даде схемата на платката- EDSTU 201
Дали е възможно да е залепнала някоя пластина в програматора?

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 11 Януари, 2012 - 19:03:44
VANKO67

Нов участник

Здравейте приятели, Имам нужда от помощ, една пералня Миеле W723 ми изкара нервите.
Не иска да загрява водата, няма обороти на центрофугата а и върти барабана много бавно.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2012 : Отправено: 12 Февруари, 2012 - 15:16:07
Гост

ОТСТРАНЕН

Пералня miele hydromatik w723
на пералнята не и нагряват нагревателите и върти барабана само на дясно всичко друго работи нагревателите са замерени и не са изгорели какъв може да и е проблема моля помогнете

Проверих двете релета долу вдясно - изправни са а и не мога да си обясня защо само на дясно върти
иначе всичко друго работи пълни пере изфвърля вода центрофугира и то много добре но не знам какъв е проблема не нагряват нагревателите а не са изгоряли и върти само на дясно
помогнете ако може

по пронцип лесно ли се сменява тази пластина на програматора

Отправено: 23 Ноември, 2012 - 18:47:20
kolyo

Админ

Miele W 723 - остава на воден стоп
Пералната си прави всичко нормално но като стигне до центрофуга остава на воден стоп при изключен бутон ,
този проблем съм го имал преди много време, но не си спомням как го разреших
an4o

Пералня miele w723 - не работи мотора
здравейте колеги имам ена пералня miele w723 на която не иска да рабооти мотора на каквато и да е програма.Замерих кабелите до мотора идва ток.На самия мотор има две букси едната е черна по която идва ток а другата е бяла само със сиви кабели по които не идва ток не мога да разбера дали трябва да идва ток по нея.Проверих четкте те са си наред.
Възможно ли е да е изгорял мотора а ако не какъв може да е проблема
nikolai0877
Най вероятно контактите на програматора са нагорели

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Март, 2013 - 11:18:18
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Здравейте, имам проблем със miele Deluxe Electronic w723 когато врътката за програмите се сложи на положение stop пералнята вместо да се нулира започва постепено да развърта центрофуга но без да се включва понпата и така добезкрай спира само на положение нула.
Не съм имал подобен проблем и се чудя от каде да започна по платкарта няма видими поражения нагревателите са здрави също ако се сложи на програма изпомпване си изпълнява програмата но когато се премести програматора на нула започва центрофуга.

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 23 Ноември, 2013 - 19:10:47
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Пералня Miele W 723 - зацикля ­ програматора
Пералня Miele W 723 с платка EDSTU 201. Собственичката решила да мие пералнята отвътре при положение че е включена в мрежата и работи . Слава богу тя не е пострадала.
На малката платка с бутоните на лицевия панел имаше изгоряла писта, водата е влязла и в програматора и имаше залепнали пластини. След почистване на нагара от пластините и сглобяването му се получава следното :
Избирам си програма , вратата се заключва, пълни вода, нагрява, барабана се върти и в двете посоки но програматора зацикля на едно място ( образно казано на 2 часа по часовниковата стрелка на програма с предпране ) и така до безкрай. Ако я пусна на изпомпване или на центрофуга си изкарва цикъла до стопа нормално. Преди да монтирам програматора с подадено напрежение на моторчето ( P ) си завъртя цял оборот . Взех платката при мен и се оказа че е сменян C 5 но имаше пукната спойка. C 2 от 220мф. беше паднал на 120мф . Смених ги и двата .
Понеже сега пералнята не е при мен а само платката - може ли това да е причината да зависва така или има нещо друго което изпускам?

Освен електролитите се оказа че R 36 ( 150k. ) е прекъснал. Утре ще я пробвам на пералнята.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 04 Май, 2014 - 11:25:10
kolyo

Админ

Миеле 723. На центрофуга върти много бавно.Няма центрофугиране. На другите програми върти нормално.
Някой може ли да помогне.
plambam

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Февруари, 2015 - 15:55:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Miele W 723 [Страници (1)]