Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT W 105 TX - ­ грешка ??

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 върти програматора като луд
Венцислав Велков

Нов участник
От: Добрич

Здравейте.Имам проблем с пералня INDESIT W105 TX R BG . Слагаш която и да е програма пералнята тръгва без проблем и си испира. Само дето програматора като го включиш след 10 секунди започва да се върти та до другия ден...
Някакъв съвет?
Програматора е проверен ...съмнявам се в платката но не знам къде?
Смених три чипа -се тая!

Благодаря ви предварително.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 13 Май, 2008 - 04:47:25
bamze

Супер участник
От: Варна
Нестава само със смяна на памети . Имаш два селектора, който по своево рода са потенциометри , термодатчик , нагревател ,четки на мотор ,пресостат с позиция аква стоп , електронен модул ,който има бол неща за проверка .Общо взето дава някаква грешка и затова се върти селектора . Абе италиянска му работа

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Май, 2008 - 06:05:00
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Защо започваш със смяна на памет? Грешките се сигнализират чрез примигване на индикатора Вкл/Изкл. с интервал около 8 секунди. Брой колко пъти мига и определи коя е грешката. Тук са описани подробно:
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
Ето ти блок-схема и провери периферията

att-48291a4805532____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Май, 2008 - 07:34:16
kamikatzeto

Редовен участник

Пералня Indesit W 105 TX
Здравейте, имам пералня Indesit W 105 TX на която вчера правих профилактика по време на която започнаха да се чуват странни звуци, все едно нещо в пералнята дава на късо, програматора се въртеше без да спре. Днес пак я пуснах и пак същия проблем.
Teodora76
Провери си куплунзите по платките и на мотора.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 23 Март, 2012 - 07:32:08
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня INDESIT W105 TX - седи на позиция ­ 7
Здравейте, Имам следния проблем с INDESIT W105 TX, седи на позиция 7 и не иска да продължи. Пералнята беше и с вода, която източих и това не помогна. Тук може видите как се държи:
https://drive.google.com/drive/folders/0B1WLN7hC4rvIS0xBVUN5NjhwZlU
Идеи, какво е заминало? Мога ли да прекратя неизпълнената програма? Благодаря!
agent_smith
Сложи я на "кръгче" и изчакай да се нулира

att-583c265eb8f5c105.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Ноември, 2016 - 11:40:40
agent_smith

Нов участник

Прекъснах програмата, след което пуснах нова програма, напълни се с вода въртя напред назад в един момент спря, според мен като се опитва да изхвърли водата.Известно време се чуваше "цък", "цък", "цък" и това беше.
Аз не съм експерт, но според мен е заминала помпата. Има ли начин да проверя, изправността и преди да я сменя?
Благодаря отново!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2012 : Отправено: 28 Ноември, 2016 - 17:27:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT W 105 TX - ­ грешка ?? [Страници (1)]