Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ARISTON AQXD 129 EU

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не пълни вода
jeronimo

Нов участник

пералня ARISTON- AQXD 129 EU
След изваршването на всички функции..(за да трагне пералнятя-
1. сварзванер с ВЕК
2. ТОК
3. махане на болтовете отзад
4. пускане
5. настроика на материя - ПАМУК .
6. ВРЕМЕТО - 1..ЧАС
7. обороти - 1000 .
8. START ......)
и заключването на пералнята-светването на ключето....и се чува щрак....пералнята не трагва да пални...... ваобще да прави нешо.....като пране.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 03 Октомври, 2008 - 23:42:00
kolyo

Админ
От: Русе

Ами пусни я на центрофуга.... или на изпомпване.

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 07:26:15
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

jeronimo, да не би докато си я разучавал да си натиснал бутона за отложен старт? Иначе ще ти изпише грешка.

att-48e6ffee41d38___2.JPG

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 08:32:30
kolyo

Админ

перална ARISTON AQXD 129 EU - грешка F12
Здравейте след като е изтекла гарнцията първо изчезва българския език от менюто и след стартиране показва грешка f12
знае ли някой от къде идва проблема
kikata

Пералня ARISTON AQXF-129 EU - как се сваля пластмасовият капак
Здравейте.Имам въпросната пералня,интересува ме как се сваля пластмасовият капак на вратата от външната страна.Проблема е,че излях една чаша с кафе върху нея,и то взе,че се разтече между този капак и стъклото на вратата.Мисля,че е хванат с някакви щипки,но ме е страх да понапъна да не строша нещо.В упътването нищо не пише.
Ще съм благодарен на някакъв отговор.Лек ден.
Тихомир

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Декември, 2010 - 09:48:51
Elesar

Нов участник

Пералня Ariston AQXD 129 - тресе
Здравейте. От няколко години имам въпросната пералня, и при центрофугиране тресе да се не трае. Идваха техници, всички болтове махнати, всичко е ОК и изтърсиха, малко пране сме били слагали. Смех. До като не почне да центорфужи не можеш разбра че пере, но започне ли, чува се у комшиите. Някакви идеи?

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 11 Януари, 2012 - 15:17:52
kamikatzeto

Редовен участник

Огледай внимателно амортисьорите,ако са редовни на ръка като ги дърпаш да се движат трудно.Погледни ушите долу на самото дъно и на казана дали са здрави.Може те да са се скасали или отворите им да са се разбили(разширили).Огледай леглата на пружините към самия казан.Виж и не на последно място да не са разхлабени болтовете на противотежестите.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2012 - 07:38:51
Гост

ОТСТРАНЕН

Ariston AQXD 129 - прелива
Здравейте, тази вечер ми се случи да видя как докато переше от пералнята изби вода през отвора, защото не беше спряла да пълни с вода , въпреки че програмта беше започнала.
Извежда ми съобщение : The machine cannot fill the water. При натискане на бутона за инфо ми иzписва: Please check the tap or connections.
Почистих филтъра за оттичане на водата. Отворих горния капак и рзкачих връзките на клапана в десния заден ъгъл. Изключих от контакта за през нощта.
Сутринта ще проверя дали не се е оправил. Ако не е - Някаква идея как да го поправя, можете ли да ми дадете?
Или къде да потърся информация/помощ. (гугъл ме доведе тук)
Благодаря за информацията. Успешен ден!
провери маркучето на ниворегулатора обикновено се протриват от триене с кожуха
pacofazomera
ДА - прав си . Маркуче от дясната страна , което слиза от едно кръгло нещо в дясната предна вътрешна част на пералнята се е протрило., като се е трило в друг кабел влизащ отзад във вратата.
В маркучето има дупка.

Само че как се сменя този маркуч?
Може ли да се залепи с нещо и така да се ползва или трябва да извикам майстор че да го смени.
Благодаря предварително.

Временен вариант има ли - както се казва "до заплата".
Ако го облепя с тиксо или сложа дъвка и след това го залепя с нещо - ще изкара ли поне 1 седмица.
А за смяната - има ли някъде описание - как се сменя?

Отправено: 17 Февруари, 2012 - 09:15:18
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Най-добре го смени.

Единия му край е пъхнат в пресостата...нивомера (горния) а другия във въздушното резервоарче (долу). Обикновено има по една скобичка която като се стисне с пръсти или в краен случай с клещи и се сваля. Такова маркуче не вярвам да струва кой знае колко. Ако има до вас магазин за крепежни елементи можеш да си купиш - те там са на метър и са стотинки. Можеш и да сложиш маркуче от въздушен компресор за аквариум ( вибратора). само вътрешния диаметър да е същия като на старото.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 17 Февруари, 2012 - 11:30:35
Гост

ОТСТРАНЕН

Мисля че за момента успях да го подменя. Закрепващите щипки не можах да ги вмъкна на вътрешния край, но се надявам да не изпусне.
В момента прави първата пералня за да проверя дали всикчко е ок.

Мерси много за съвета.

Отправено: 18 Февруари, 2012 - 18:56:39
valentino9799

Участник

Ariston AQXD 129 - не светва дисплея
изглежда няма захранване замерих трафовете наред са
някой да е имал такъв проблем или схема изобщо не тръгва нито светва

Люка не се заключва, нито дава някакъв признак на живот, но в дисплея влиза напрежение
но когато я донесоха беше заключен когато стоплих основната платка сама се отключи и до там

На дисплея има 5V и 12V
не търпи ли ремонт това чудо поискаха 250 лв. за нова

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 12 Ноември, 2012 - 11:55:49
kolyo

Админ

Тези платки са с "нитове" и често някой от тях прекъсва
Пробвай да огънеш платката и виж дали ще светне

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Ноември, 2012 - 19:10:22
bamze

Супер участник
Доста често дисплейната дефектира заради повреда в долната платка . Собственика да е споменал , е дава F-12 понякога и така да е спряла ?

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Ноември, 2012 - 13:00:19
valentino9799

Участник

Доста често дисплейната дефектира заради повреда в долната платка .
Собственика да е споменал , е дава F-12 понякога и така да е спряла ?
не . но е възможно

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 14 Ноември, 2012 - 13:17:19
Elesar

Нов участник

Пералня ARISTON AQXD 129 EU - грешка F12
Тази пералня даде проблем, грешка F12. Като затворя вратата и се опитам да я включа, не работи, въртя програматора, ама на дисплея не се сменят режимите, като натисна на иформация, казва че пералнята е блокирана, освен това F12 дето си стои. Като отворя вратата, долу горе на 90 градуса ъгъл спрямо пералнята, при завъртане на програматора, режимите се сменят на дисплея коректно. Навява ме на мисъл за проблем с кабела между вратата и пералнята. Как мислите?
Значи смъкнах аз капака зад платката на дисплея, огледах тоя куплунг, на който влиза кабела към вратата(долу в ляво), нищо особенно не видях. Чист, като нов, кабелите и те. Гледах, гледах и умувах, малко опипах кабелите и понеже беше вече късно, затворих капака и я включих с отворена врата. Тръгна, обаче нали вратата отворена, не може да заключи и ме уведоми на дисплея за тая работа. Затворих я и пак я пуснах. И зе, че тръгна и преди малко свърши с прането. Незнам какво да мисля.

Тъпата пералня се обади пак. И пак с F12. Този път огледах кабелите от платката на дисплея, до управлението. Прозвъних ги с един уред, работят, не са прекъснати. Напръсках всички контакти със спрей за почистване, но ефект никакъв. Преди малко жена ми я зареди и.....пере. Сякаш нищо не е било. Нямам идеи вече, освен нещо по самата електроника да бъгясва. Ама как бъгясва и на моменти работи, на моменти не, не знам.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 12:36:25
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Не вярвам да е кабела. Смъкни основната платка и я огледай , но си мисля че е проблем в процесора и , което означава нова платка.

Всичко записи: 529 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 16:29:09
kolyo

Админ

Горе вдясно има междинен куплунг - откачи дисплея и го закачи направо на горния куплунг.
Ако работи, значи кабела е пречупен.

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 17:12:56
бейджан али

Участник
От: исперих

Тази пералня ми е давала f12 при издути кондензатори на 400v. Може да се сменят и другите,не са много.

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 20:34:54
Zdravkicha

Супер участник

Пукнати спойки на куплунга. Презапой ги

Пералня ARISTON AQUALTIS AQXD ­129 EU - Грешка F9 и F12
Пералнята е с платка EDT0097.7 Дойде с изгоряло R 141 в захранването . След смяната му всички напрежения са ОК но ми даваше грешка F9 - памет. Не можеше да се включва и изключва, постоянно пълнеше вода. Пресостата сменен за проба с друг - същата работа. Записах нов дъмп който според електротаня го дават за този модел http://elektrotanya.com/ariston_aqxd129eu.rar/download.html но за малко се опита да тръгне и ми даде F12 - няма връзка с дисплея. След това изгоря пак R141 и естествено напреженията ги няма.
Дали е възможно нещо кабела за дисплея да окъсява понеже е във люка и се огъва постоянно или има и друга повреда която пропускам?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 15 Януари, 2013 - 07:39:01
d_byalkov

Нов участник
От: Хасково

пералня ARISTON AQXD 129
Здравейте, След 6 години покорна служба реши да не се подчинява на бутоните си.
Предисторията е следната: пролетта нагревателя даде отечка, подмених го безпроблемно, есента изгасна всичките й светлинки, свалих модула и веднага цъфна, цъфнал кондензатор на захранването. Подмених го, пуснах захранване, излезнаха напреженията, монтирах в пералнята и се появи потаргайс в нея.
Мернах и други, е не всичките, оказаха се като новички, затова търся подробна схема, да поумувам а не наслучен принцип да свалям и поя.
При пуск от бутона, произволно блокира цялата клавиатура, не винаги дава възможност за избор на програма, когато успея да избера програма стартира и спира на произволно место, все едно си й дръпнал щепсела. В изпълнителните механизми няма дефекти, когато имам търпение след неколкократни рестарта довежда програмата до край.
Или до тук съм стигнал до извода, че някаво смущение шашка процесора.
Не е от четки, появява се и при неработещ двигател.
До момента не съм намерил схема да разгледам подробно захранването, то е най набедената част, поне за сега.
Ще бъда благодарен на всеки който може да помогне със схема, с коректен съвет, базиран на опит, съвета - смени паметта го зная, но на коя от двете платки?

Вече месец, докато се ровя, святка и изгася, с повечко "мамата" и упорство успявам да изпираме, но тото си е пълно, никога не се знае кога ще спре и кога ще светне. Опитвам всякакви комбинации, но не мога да го върна към смяна на езика, предполагайки че това е някаква начална точка.
Опитах написаните тук и в книжката методи, но безуспешно.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 30 Декември, 2013 - 18:35:54
kolyo

Админ

Като смениш дисплея(или пералнята) ще се оправи

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Декември, 2013 - 19:05:55
d_byalkov

Нов участник
От: Хасково

Ето какво изрових като схематични сламки. Може и на някой да е от полза.
Изтегли файл: Graphic1.pdf
Изтеглен пъти: 1325

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 07 Януари, 2014 - 12:58:41
Elesar

Нов участник

Здравейте отново. Пералнята не спираше да дава F12 грешки, като от време на време се оправяше и пере нормално. Обаче вчера, реших да я разкостя по-основно. Смъкнах главната платка и какво да видя, два надути кондензатора. Преди малко ги смених и я пуснах. Вече не виждам F12 , за сметка на това виждам F8. Няколко пъти я пусках на изпомпване на водата, все същото, тръгва и след малко F8. Проверих за грешката, нагревател или ниворегулатор. Прозвъних с един уред нагревателя, май е здрав. Обаче къде е ниво регулатора. Това искам да ви питам. И благодаря.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 24 Януари, 2014 - 19:09:25
kolyo

Админ

Пробвай с лампа на мястото на нагревателя

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2014 - 19:19:23
kolyo

Админ

Ariston AQXD 129 - лагери
Здравей те! Имам въпросната пералня Ariston Hotpoint AQXD 129 която е с проблем в лагери на барабана,При повече дрехи започва да стържелМайстора каза , че е за лагери,но барабана е капсулован и трябва да се смени целият!
Каква е цената на барабана,че не го намирам никаде и наистина ли не може да се побългари и да се набият нови лагери?
Kshikov
За нов казан питай във фирменния сервиз
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 11449 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Май, 2017 - 12:22:40
bgrgroup

Нов участник

Ние имахме подобен ефект след като ни се счупи пластмасовият палец за отваряне /на капака на пералнята/ - и го сменихме уж с оригинален
Така си щракваше и нищо.

Добре че запазихме стария - сега я отваряме с нож, но работи.
Явно има много малка разлика в пластмасата - може да е около 1mm но е достатъчна за да не сработва защитата на капака.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2018 : Отправено: 04 Юни, 2018 - 17:35:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ARISTON AQXD 129 EU [Страници (1)]