Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSF-12hr - често ­ размразява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

saho

Нов участник
От: гр. Петрич

midea msf 12 hr -често размразява на 40 мин при 10гр температура.
Най интересното е, че като е увеличен на 30 градуса, съм чакал около 2-3 часа при мъгливо време не включва размразяване докато не достигне 30 гр.
Не се влияе от изкл. на външен вентилатор и компресор.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 09:35:45
joroklima

Постоянен участник

Климатика ти е най вероятно за дозареждане с фреон. Обърни се към някой сервиз.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 11:31:01
siso92

Участник

Момчета със същия клима и проблем съм,а му правиха профилактика и казаха ,че е О'К.Дали е нормално т'ва често размразяване?

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 26 Октомври, 2007 - 12:59:11
Гост

ОТСТРАНЕН

Моят е SOGO и той така прави .Фреона е добре, когато температурата е около 0 градуса трупа скреж при -5 не трупа толкова.
Аз си го обяснявам с това че при -5 влажността на въздуха намалява. А това че разкрежава често не е фатално

Отправено: 26 Октомври, 2007 - 15:05:07
siso92

Участник

Проблема не е в заскрежаване, а дали е нормално и при относително топло време като сега, да размразява на 30-40 минути ?

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 28 Октомври, 2007 - 14:43:23
kolyo

Админ
От: Русе

Нормално е - времето е топло , но влажността е висока.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2007 - 17:40:09
supra

Нов участник
От: Бургас

Според мен малко рано е за разкрежаване.Послушаи joroklima и се обади на сервиз за да проверят количеството на фреона.
Най - вероятно ще иска малко газ.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 28 Октомври, 2007 - 18:00:35
nov

Участник
От: Брезово

Пробвай на минимална степен на вентилатора на вътрешното тяло и виж дали пак ще размразява,ако не размразява значи FREON.
В какво помещение е този климатик?

Всичко записи: 63 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 29 Октомври, 2007 - 20:47:01
saho

Нов участник

Стаята в която е монтиран беше 20 кв. м. и се спукваше да размразява, но това лято бутнах стена и добавих още 15 кв. м . Сега е значително по добре защото неможе да направи темп. - размразява рятко / 2-4 пъти на вечер/. Топли многооо
Пробвах на най-малка степен на вент. на вътрешното тяло , точно след 45 мин. включи размразяване. Външна темп 12 градуса.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 31 Октомври, 2007 - 09:01:07
ba4_dido

Нов участник

Четох в един форум че примерно модела MSG няма датчик, а самото размразяване е заложено като програма. А ти забелязал ли си дали тялото често се заскрежава?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 12 Ноември, 2007 - 12:44:45
Bat Lyubo

Постоянен участник

8.9.1 Defrosting time
If the temp. difference condition ① is satisfied for less than 40 minutes, this can be regarded as severe frosting. The defrosting time is 10 minutes.
If the temp. difference condition ② is satisfied for more than 40 minutes, the defrosting time is 6 minutes.
If the temp. difference condition ① is satisfied out of 40 minutes, generally the defrosting time is 6 minutes, after three continuous 6-minute defrost, the fourth should be 10 minutes defrost. The circulation is as following:
6-minute defrost
6-minute defrost
6-minute defrost
10-minute defrost

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 12 Ноември, 2007 - 16:36:16
saho

Нов участник

Още по темата:
http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35053.msg279702.html#msg279702

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 14 Ноември, 2007 - 09:23:47
p1

Постоянен участник
От: Сливен

никъде в тази тема не пише на какво налягане работи този климатик и какъв ток вдига компресора.saho дай да започнем от някъде

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Ноември, 2007 - 20:37:01
saho

Нов участник

Седем години минаха и мидеата е непоклатима. Предложете ми някоя платка за вътрешното тяло, коята да прави дефрост само при намаляваща температура на вътрешния топлообменник.
Не се търпи размразяване при 15-20 градуса външна темп., пък е с много здрава хладилната част, не ми се маха.
Продължава да си размразява както в началото при 40 мин. работа на компресор независимо от външна температура, от изключването на компресор и външен вентилатор. Аз съм и с парно и въобще да не включва дефрост не ми пречи, не я ползвам при минусови темп.

Платката е с размери 15,5 / 10,5 см.
Към вътрещния вентилатор има букса с три кабела - три скорости, но почти винаги работи на мах.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 28 Декември, 2013 - 19:30:52
miro

Редовен участник

Платката си има номер, виж номера, пробвай да смениш тръбния датчик и въздушния, най вероятно там ти е проблема.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 02 Януари, 2014 - 09:02:27
saho

Нов участник

Да, ще ги поръчам те са евтини за проба 5 килоома - тези да ли са добре
http://apogee99.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9_62&products_id=910
Но едва ли ще се оправи защото е програмиран по време - 40 мин работа на компресор.
Духа над 50 гр. на макс, външния вентилатор си се изключва, размазява при продължителна непрекъсната работа 2-3 часа и силно обледена външна пита, това не значи ли, че тръбния датчик е ок?

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 02 Януари, 2014 - 11:25:44
kolyo

Админ

Може да подадеш постоянно 220 V към четирипътния вентил,
тогава климатика ще топли по време на обезскрежаването но с изключен вентилатор.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Януари, 2014 - 13:21:09
saho

Нов участник

Така направих но след дефроста много бързо /трудно/ включва компресора даже и веднъж не успя, защото няма време да падне налягането, ще трабва да го забавя с реле времезакъснение за 1,5 - 2 мин.
То ще е постоянно но не ми пречи.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 02 Януари, 2014 - 19:27:56
miro

Редовен участник

Ако не се лъжа са 10 килоома при 20 градуса, обескрежава на 40 минути, ако в продължение на 40 минути постояно е работил без даспира и не е достигнал зададената температура, затова те насочвам първо към датчиците.По принцоп ако е платката въобще няма да тръгне камоли да обескрежава, платката е наред, но датчиците не оправляват правилно платката.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 03 Януари, 2014 - 13:44:26
saho

Нов участник

Мерих платката, накой китаец беше залил буксите доволно но ги изчистих разкачих и се оказа, че са 10 килоома /при 23 гр. - 9,50к./ Значи всичко е нормално.
Стояне, имам и друга мидеа MSG-09 също стар модел и работи по описания от теб начин има дефрости по 5сек. Но MSF-12HR си кара по време и са по 6/10 мин. нищо не я спира.
Чакам да пристигне реле времезакъснение и я правя както предложи Kolyo.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 03 Януари, 2014 - 18:16:12
СТОЯН

Постоянен участник

Струва ми се че бъркаш нещо при меренето.Не би трябвало да работи така както го описа.Външното трябва винаги да е в сняг ако са 5 килоома.Сваляш ли ги от платката като ги мериш.Трябва да са 10 килоома. Аз мисля че при Мидеята няма излишно размразяване.Ти гледаш че питата е чиста но не можеш да видиш зад външния вентилатор и топлообменика дали има лед.Когато има размразява по-дълго време защото наистина има нужда.Когато няма токовия траф го прекратява и процеса е много кратък.Остави си я така най-добре според мен.

MSF-12HR си кара по време и са по 6/10 мин. нищо не я спира.
Ако няма лед и нищо не я спре компресора ще изключи по защита.Но за да не спорим не можеш ли първо да я включиш през един таимер дигитален.Тях не ги знам дали могат да се настроят на 35 мин. да изключи за 1 мин. и отново да възстанови захранването .Ако си запазва настроиките(би трябвало да има рестарт) така ще пропуска размразяването защото ще губи фактора време.Дано да си ме разбрал.Идеята ми е да пробваш дали наистина няма нужда от размразяване.Ако съм прав ще почне да замръзва.Ръчните таимери имат бутон за шунтиране ако и тези имат може да си я пускаш и в нормален режим.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 03 Януари, 2014 - 18:25:51
saho

Нов участник

Стояне, разбрах те, аз си гледам часовника и я спирам и пускам от дистанционното на всеки час за да не размразява вече с години. Не я оставям да прави дефрост. Ако не я спра включва дефрост който не съм виждал при друг климатик, а именно на втората минута са едини кълба пара все едно има пожар, след втората минута си продължава да топли природата за 5-6 мин. без пара защото топлообменника е сух. Климатика е доста мощен защото топли 110 кубика до -3 градуса, после почва да отслабва, което ме устройва наплно. Затова искам да я направя да работи, готов съм да дам и 100 за платка която ще работи акуратно но няма...

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 05 Януари, 2014 - 20:03:04
СТОЯН

Постоянен участник

http://elektronikabg.com/product/651/digitalen-taymer-za-vreme.html Имах предвид нещо такова да прави това вместо теб. http://elektronikabg.com/product/650/analogov-taymer-za-vreme.html Този ще го държи 15 мин.изключен ако не бъркам нещо.Мисля че толкова е минимума едно деление.Пробвал ли си да закачиш бобината да работи заедно с компресора.Така ще е разтоварен и старта няма да го мъчи но сигурно ще се получат други аномалии.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 05 Януари, 2014 - 20:42:13
saho

Нов участник

Шока ще е голям и ще се пръснат тръбите
Вече мидеата е с реле времезакъснение на компресора и работи много добре. Четирипътника е постоянно вкл., а искам да се изключва като спра машината от дистанционното за да не изгори. Знаете ли къде да търся има 12v постоянно при включен климатик от дистанционното и ги няма като се изключи?

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2014 - 16:56:21
kolyo

Админ

Midea MSF-12HR
Колко килоома е тръбният датчик ? Благодаря предварително !
KostadinDimitrov
10k

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 12:53:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSF-12hr - често ­ размразява [Страници (2): [1] 2 » ]