Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12RE03/R2 - ­ не топли

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

perri

Нов участник

На охлаждане климатика си работи добре вентилатора на външното тяло си работи.Когато се ключи на отопление вентилатора на външното тяло работи 1 мин. и изключва,след което следва обледяване на питата и вътрвшната температура е ниска.Още не съм започнал да се занимавам с този климатик и ако някой може да помогне,ще съм много благодарен.

Да ви кажа как започна всичко.Климатика е нов и скоро е монтиран от друг колега ,който е доста по опитен от мен,но си замина.Той още тогава спомена че ще трябва дозареждане с 410а явно нов не е бил зареден както трябва,но времето беше по-топло и не излезе веднага проблема.Когато отидохме клматика беше целия обледен.
Дозаредихме по манометрите,но се получи този проблем че се изключва външния вентилатор .
Днес го заредихме с везна точно как си трябва но сега пък изходната(вътре) температура е м/у 35-40 гр. -няма прегъване на тръби.......
Досега само съм монтирал клими без да се занимавам с отстраняване на повреди,но по стечение на остоятелствата трябва и това да започна да правя.
Надявам се да получа някой отговори в този форум,без да съм смешен за някой

Външното тяло не се обледява, но беше около 10-12гр., външния вентилатора включва и изключва , налягане около 28-29 бар

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 06 Декември, 2007 - 19:23:31
kolyo

Админ
От: Русе

нищо му няма

колко време го чакахте ?
Колко голямо е помещението ?

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Декември, 2007 - 20:46:40
perri

Нов участник

Блгодаря! Дано е така! Сега като се застуди ще видим как ще се държи.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 07 Декември, 2007 - 21:51:05
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик Haier HSU 12RE03/R2 - Не вдига налягане
Здравейте,
това хайерче работеше добре при температури около 7-10 градуса, дори спираше външния вентилатор и тутакси нещо му стана.
Привидно всичко работи добре ,но без ефект.Презаредих го със сигурна доза от 630гр. и всичко е по старому.
А сега и малко данни,външна температура 0-2гр. вътрешна 18гр.налягане в покой 8 бара.пускам машината и след 30-40 минути стига до 20 бара и до тук спира всичко което може да направи.
Въпроса ми е някой от колегите дали е патил така с такава машина.
Ако може и подробности за външното тяло,колко са капилярките и имали чек вентил,четирипътния мисля,че работи защото превключва режимите и мога ли да намеря колба (дозатор) за 410а,че нещо невярвам на ел.везната.
Ще обърна внимание на всички коментари,Благодаря.
malin
горе има търсачка
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=333
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=440

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2009 - 18:06:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12RE03/R2 - ­ не топли [Страници (1)]