Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Osaka CH-12-JV

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не приема команди от дистанционното
MegatroniC

Нов участник
От: Бургас

За втора поредна коледа, тъпия климатик ни оставя на студено. Но така ще е като безпаричието ни кара да купуваме евтини марки и модели, а и дебелата ми глава да се отоплявам с климатик
Предния път успях да се справя сам и да го подкарам, този път незнам дали да въобще да се захващам.
След поредното спиране на тока от страна на шиб@ните EVN (няколко пъти подред за около 2 мин), климатика спря да приема командите от дистанционното, при съседа със същия климатик работи без проблем.
Климатика работи като се използва бутона за аварийно включване и изключване, който се намира на вътрешното тяло. Ясно е че проблема ще е някъде из платката, но тя е навряна на майна си райна и не знам как се сваля (без да повредя друго) та да се опитам да потърся повредата. Сервиза на осака казват че са заети до края на годината и ми отказаха. А не мен лично ми писна от тия климатици, заборчих се и си взех още един радиатор с инфрачервени нагреватели - APPLIMO Quarto SAS. Имам такъв в спалнята от година и смея да твърдя че е най добрия отоплителен уред, комфортна толина, икономичен (сметката ми за ток падна почти на половина, откак махнах първия климатик и го замених с тази печка).
Та сега съм на път да изритам и тази осака. Но все още съм в процес на размисъл понеже там е всекидневна и лятото все пак е хубаво да има малко хлад Ясно е че за отопление повече няма да го ползвам.

Та, как се сваля тази платка Или трябва да махна пластмасите на тялото и да я гледам на място ?

Още едно въпросче - някой знае ли, дали някъде изкупуват климатици с повреди ?

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 10 Декември, 2007 - 11:19:03
kolyo

Админ
От: Русе

Приемника е на малка платчицата зад черното прозорче, която е на куплунг
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=101
Климатика работи и без нея, така че не е проблем да смъкнеш платката и да го пуснеш от бутона.
Схеми за OSAKA няма

Няма смисъл за такава дребна повреда да изхвърляш целия климатик.

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Декември, 2007 - 17:21:05
MegatroniC

Нов участник

Изненадващо лесно се свали, утре ще потърся по магазините IR приемник
Дано проблема да е в него. Направо се чудя какво толкова ще му е било, че да се повреди.
Ще потърся такива:
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=52
Но понеже фирмата в която работя, поръчва части от Комет, мога да поръчам от там RPM7140 дали става и има ли значение на колко килохерца да е ?
Ето я платката и IR приемника

att-475ed721629d5IR.jpg

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 08:34:35
kolyo

Админ
От: Русе

MegatroniC, май няма нужда да купуваш приемник.
Вземи едно макетно ножче , отрежи металния екран(кръстчето) пред приемника и дистанционното пак ще работи.

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 20:32:27
MegatroniC

Нов участник

Тъкмо се зарадвах, че ще стане още тази вечер Отрязах кръстчето, включвам и ... пак не работи
Май ще купувам приемник, ама искрено се надявам проблема да не е по на вътре

Благодаря ви за помоща

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 12 Декември, 2007 - 12:43:18
fujitsu

Постоянен участник

Може ли този приемник на сигнали от ДУ да се замери и да се заключи че не работи и евентулно какви стойности трябва да има?

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Юли, 2008 - 18:39:15

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Osaka CH-12-JV [Страници (1)]