Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник GORENJE K 337/2 CELA

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 хладилника не достига темп. по-ниска от +12C
DINKO64

Нов участник
От: Сливен

двукамерен хладилник gorenje
Днес ми се наложи да отремонтирам двукамерен хладилник Gorenje K337 с 2 к-ра Danfoss. .Хладилникът е с електронно управление.Проблемът е следния- хладилника не може да достигне темп. по-ниска от +12C.В горната дясна част се образува скреж.В първия момент си помислих че фреона е намалял.При замерване с манометър за R600a Р в системата е 1аt при неработещ компресор.При включване на компресора стрелката на манометъра спада на -25С за R600a ,рьботещ под вакуум.Смених филтъра и го заредих наново с R600a-25gr .Темп. на изпарение по манометър R600 e -25c.Но проблема си остана същия ,изпарителя на хладилника не може да се изпълни със скреж.Въпросът ми е - този модел хладилници имат ли вграден нагревател за размразяване?Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели.

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 13 Септември, 2008 - 21:05:58
qsen

Участник
От: Варна

Най-вероятно иска още фреон.Температурата на изпарениеманометър R600 e -25c.е ниска за плюсов хладилник.При включване на компресора стрелката на манометъраспада на -25С за R600a.При пьрвоначално включване на компресора стрелката трябва да показва над -10 и постепенно с понижаване на температурата да спадне но не и -25

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 14 Септември, 2008 - 09:23:55
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Колегата Ясен определено има право. Тези признаци са определено на недостатъчно количество фреон. Щом нямаш запушване, пробвай само да подадеш още малко (наколко грама) фреон. Следи как се заскрежава изпарителя и следи налягането на манометъра. Това количество фреон 25гр., което си заредил по твоя преценка ли е или по спецификацията на самия хладилник.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 14 Септември, 2008 - 21:57:35
kolyo

Админ
От: Русе

Хладилник Gorenje K337/2 - Грешка E7
Здравейте!
Молбата ми е ако някои е имал същият проблем, знае за какво става дума или има таблицата със кодовете на грешките и обясненията какви са причините за тях да ми пише.
Грешката се появява от време на време, а хладилника работи без проблеми.
Доста се порових във интернет и във форумите и не успях да намеря нищо във връзка със тази грешка.
Хладилникът е със изтекла гаранция и се чудя дали въпроса не опира до идването на техник.
Моля ако някои има решение на проблема или знае на какво се дължи това съобщение да ми пише.
Благодаря предварително!!!
anahtet
Да не би да е грешка E2 ?
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=162

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Април, 2010 - 19:48:52
donkiko

Участник
От: София

няма вграден нагревател,рязал съм такъв заради дупка в изпарителя

Всичко записи: 79 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 27 Май, 2010 - 20:19:10
modac

Супер участник

99% недостатъчно фреон

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Май, 2010 - 21:32:46
modac

Супер участник

двукомпресорен хладилник Gorenje K337/2CELA Тип: HZOS3366 - грешка E2
Колеги, изчетох темите по този въпрос, но не намирам отговор на проблема. А той е:
Хладилната част работи нормално и на дисплея показва +8 включва и изключва. Фризера държи температура около -20 също включва и изключва безпроблемно (компресора не е горещ) но на дисплея постоянно мига E2 и -16 (редуват се) По думи на клиента така е от около два месеца.
По скромните ми познания от "електронните" хладилници реших, че проблема е в датчика на фризера. Огледах внимателно, датчика е само един(както пишеше в една от темите за "някакъв запоен за реотаните датчик" -това е капиляра, а датчика е въздушен) Разколачих платаката (видимо по нея всичко е наред) и се ориенирах към два куплунга от които излизат кабели влизащи в изолацията. Първия куплунг е червен с четири кабела, втория син с два. По цветовете реших, че синия е за фризера.
При температура от около -20 съпротивлението му беше 800 ом , след около 10-15 мин при изключено захранване(предполагам, че температурата се е вдигнала с около един два градуса) съпротивлението стана 677 ом.
Реших да подгрея датчика за да разбера NTC или PTC е но съпротивлението изобщо не се промени от тези странни 677 ома. Въпросът ми е:
Според вас проблема дали наистина е в датчика или платката е сдала багажа?
Ако е датчик откъде да намеря такъв(или със същите параметри? И как аджеба се сменя тоя датчик, защото е залят зверски в пяната без технологична тръба
Дойде ми идея за рязане и наставяне ама не е гот така

не ме мързи да копая изобщо, но при копането има доста голям риск да засегна цялото окабеляване, защото всичко минава на едно.
какво ви е мнението за повредата?

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 23 Ноември, 2010 - 22:22:34
kolyo

Админ

Какво е съпротивлението на датчика на хладилника ?
Би трябвало двата да са еднакви

Датчиците на хладилниците са стандартни - обикновенно 2,7к , 5к , 10к

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2010 - 22:45:59
Valio

Постоянен участник

червения куплонг е за хладилната и за фризерната част,синия е хванат някъде в изолацията и в него е проблема..
Последния път го реших ,като закачих NTC около 2,7-5ком на негово място и го оставих горе при платката,но мисля че едно съпротивление 10ком би свършило същата работа....
Резултата е- хладилника работи напълно нормално без Е2 и клиентите не са ми се оплаквали вече 5ти месец

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Ноември, 2010 - 05:56:41
modac

Супер участник

Значи просто да разкача синия куплунг и на негово място да вържа NTC датчик, който си виси свободно или съпротивление? Щом на червения куплунг са датчиците за фризера и хладилника синия за какво е?

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Ноември, 2010 - 10:10:30
Valio

Постоянен участник

Точно така/отрязвай му жиците/ ,синия най вероятно е хванат за изпарителя на хладилната част и служи като защита против трупане на скреж или нещо подобно/имам си разни теории но не се знае колко са верни/.
Закачи му NTC и веднага ще се разбере,дали ще се получи.При мен успеваемостта по този начин е 100%.Успех и сподели какво е станало.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Ноември, 2010 - 14:32:29
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Последния път го реших ,като закачих NTC около 2,7-5ком на негово място и го оставих горе при платката,но мисля че едно съпротивление 10ком би свършило същата работа....
Резултата е- хладилника работи напълно нормално без Е2 и клиентите не са ми се оплаквали вече 5ти месец

Valio, имам клиент с оплакване, че продуктите в хладилната част замръзват. И наистина е така - поддържа минус 5-6 градуса. На дисплея мигат последователно грешка Е2 и -16. На въпроса откога е тази грешка Е2, ми отговориха, че е от година-две?!?
Стойностите, които измерих, на датчиците бяха: Фризер - 36 к; Хладилник - 17к; Изпарител - 42 ОМ!!!
Реших да пробвам твоята идея и сложих вместо NTC за изпарителя резистор. Под ръка имах 15 кОм и резултата е, че сега в хладилната част температурата е 12 градуса!, а на дисплея мига +9. Т.е. хладилната част не работи. Грешката я няма вече. Компресорите са много безшумни, а да не обяснявам къде е наврян...
Утре ще го сменя с 10 кОм, но нещо и сам не съм убеден за резултата. Нямам NTC-та на 2,7 кОм. Имам 5, 10 и 20 кОм. Хладилника е в неотопляем кухненски бокс и си мисля, че ако се слага NTC, което е горе при платката, стойностите му ще зависят от околната температура(Ами ако решат да включат, примерно духалка, защото ще готвят нещо???).
Накратко: тази цифра 10 кОм, пробвана ли е от някой?

att-4d75093405a1a_NTC.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Март, 2011 - 18:35:00
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Проби му е майката.Аз съм слагал до сега 5к(4.7ком) резистор и не съм имал проблем.Ама знае ли човек?

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 07 Март, 2011 - 18:55:53
Valio

Постоянен участник

Да ти кажа не съм пробвал с 10к само предполагам....
Сложи направо NTC 5k,стойностите които съм дал са такива защото при около 25град,пада на 3к така, че точно такъв съм сложил..
По повод външните влияния има две решения :
1- да се сложи резистор вместо NTC
2- вече се знае точно къде е датчика на изпарителя и няма да има нужда от голямо копаене,демек да се монтира новия където си е оригиналното му място
Ти решаваш...

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Март, 2011 - 21:08:16
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Утре ще го сменя с 10 кОм, но нещо и сам не съм убеден за резултата
Е, смених го с 10 к. И резултата е, че отново замразява продуктите в хладилната част.
Стойностите, които измерих, на датчиците бяха: Фризер - 36 к; Хладилник - 17к; Изпарител - 42 ОМ!!!
17к по приложената таблица съответства на -1 градус, а когато го мерих хладилната част не работеше и температурата вътре беше 10-12 градуса.
За мен решението е в смяна на двете NТС-та на хладилната част. Въздушното - да си поддържа нормална температура и вкопаното - 1. Да не показва Е2 и 2. Да не натрупва скреж по изпарителя.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 10 Март, 2011 - 23:33:23
akolev

Нов участник

Здравейте ,колеги
Имам проблем със същият хладилник.Както работеше и изведнаж на дисплят се появиха едни черти(хоризонтални).Не работят компресорите .При натискане на бутоните има само звуков сигнал без никакви реакции .Моля за помощ!!!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 15 Юни, 2012 - 01:04:28
VESKO VN

Нов участник

Вероятно проблем в платката.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 17 Юни, 2012 - 21:10:42
kolyo

Админ

Хладилник Горение К337/2 мела дисплея свети с мигане,, Е"
От няколко дни дисплея на вратат свети с мигане ,,Е", каква е повредата.
Станислав Славов
Датчик

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Юни, 2014 - 11:56:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник GORENJE K 337/2 CELA [Страници (1)]