Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик fujitsu ASYB 09 LDC - ­ не работи

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мигат operate и timer
frigovasi

Нов участник
От: Костенец

модела на климатика е ASYB 09 LDC монтиран е преди месец. Не е гаранционен.
Вентилатора на външното тяло тръгва а компресора не развърта след 7-8мин. запо4ват да мигат operate и timer.
Чува се леко цъкане във външното тяло . На вентилация работи

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 04 Януари, 2009 - 00:08:45
kolyo

Админ
От: Русе

Ами замери дали отиват 300 волта постоянно напрежение на IPM-а , и провери съпротивлението на изходите към + и -

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2009 - 00:30:22
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Те всички грешки се индикират като бройки мигания на operate и timer , трябва да се преброят миганията, но така както се чува цъкане, много ми напомня на блокирал компрсор

Ето грешките на руски http://soft-clima.com/docs/fujitsu_wall_errors_ru.pdf

Ето на английски http://www.soft-clima.com/index.php?showtopic=22

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2009 - 17:28:50
frigovasi

Нов участник

миганията са 5 пъти интервал.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 04 Януари, 2009 - 19:22:25
kolyo

Админ
От: Русе

frigovasi , това е обща грешка във външното тяло
За да разбереш грешката трябва да натиснеш бутон TEST на дистанционното

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2009 - 19:28:35
frigovasi

Нов участник

колеги днес ,като пуснах климатика си тръгна съвсем нормално без да покаже грешка.Някой има ли обяснение?Предплагам понеже беше изключен 1 ден от контакта.БЛАГОДАРЯ ВИ за отзивчивостта.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 12:59:45
Гост

ОТСТРАНЕН

по принцип грешката която си описал е замразнал компресор поне така обясняват от вносителя
това можело да се случи ако машината е работила на минимална температура и те препорачват в такъв случаи да са рестартира и да се пуска на максимални градуси да се ръзвърти мотора и аз съм имал такъв случаи

Отправено: 06 Януари, 2009 - 08:16:39

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик fujitsu ASYB 09 LDC - ­ не работи [Страници (1)]