Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSF-09HR - мига ­ timer

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

nnddnn

Нов участник

Имам MIDEA - MSF09HR от около 3 години, а заедно с нея и следния проблем. Когато застудее и температурата навън падне до минус 5 градуса и надолу, климатика много често спира да работи. Изключва се сам и жълтия светодиод, който е за таймера започва да мига много бързо, не както когато е зададено време. При това положение не мога да подкарам машината преди да я рестартирам от контакта, защото не приема командите на дистанционното - издава звук, но не реагира. Случвало ли се е на някого подобно нещо, и ако да, би ли ми помогнал. Адски досадно е това, особено през нощта, когато остава незабелязано и до сутринта температурата е спаднала до 12-13 градуса. А топлим деца с него...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 10 Януари, 2009 - 16:03:44
kolyo

Админ
От: Русе

Когато мига timer повредата май беше в датчика за температура
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=711

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2009 - 16:27:54
Гост

ОТСТРАНЕН

Термо даитчика и тръбния датчик когато прекъснат така се индикира.

Отправено: 10 Януари, 2009 - 19:25:29
siso92

Участник

Приятелю,не съм отворен в климите,но по твоя проблем пише следното:
Indoor room temp.sensor is open circuit or short circuit-температурният датчик/в дясно на питата,под филтъра/ е блокирал или окъсил/не ми вярвай на английския-направи собствен превод/.
Мисля,че тоя датчик е 10-15 лева.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 10 Януари, 2009 - 19:27:26
zz_stefanov

Участник
От: Варна

За MSF1-XX серията за мигащ диод на таймера пише: Indoor fan speed has been out of control for over 1 minute,
а за постояно светене е - Indoor room temp. or evaporator sensor is open circuit or short circuit , но има комбинации и сдвата светодиода.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 10 Януари, 2009 - 20:09:28

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSF-09HR - мига ­ timer [Страници (1)]