Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Мултисплит Samsung ASHM-1807ER - ­ мига FAN

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Rosen-F

Нов участник

Проблема с този мултисплит е, като работи на отпление вътрешно тяло "А" работи нормално с налягане 16bar. със същото налягане работи и тяло "Б" , но след известно време ми отчита грешка. Грешката е мига постоянно свето диод "FAN"

Всичко записи: 24 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Февруари, 2009 - 15:12:55
kolyo

Админ
От: Русе

FAN LED blinking (1Hz)
Indoor fan malfunctioning (for speed is Below 38Orpm)

Провери ли кондензатора на турбината

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Февруари, 2009 - 15:59:57
Rosen-F

Нов участник

кондензатора на турбината е 1,5mF с "C-метъра" съм го замерил и отчита 1,3mF според мен е изправен.
Kolyo, наистина се оказа че работния кондензатор след около 40мин. работа на климатика си променя стойността и не може мотор-вентилатора да развие нормалните си обороти и след това отчита тази грашка.......
Можеш ли да ми кажеш откъде да си закупя кондензатор 1,5mF/400V за да бъде монтиран на платката.

Всичко записи: 24 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 20 Февруари, 2009 - 16:58:03
kolyo

Админ

сложи два червени български по 0,68 микрофарада в паралел

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Февруари, 2009 - 17:02:17
kolyo

Админ

Климатик SAMSUNG ASHM-1807ER - ­ мига operation
климатика работи нормално и в един момент си изключва сам, мига оперейшьн
staiko donchev
Проблем със захранването на платката:
Interruption of electric power and Power on

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юли, 2010 - 11:51:23
monti

Нов участник

Климатик Samsung ASHM-1807ER
Здравейте. Купих вътрешното тяло на този климатик със цел да го ползвам към парно. Проблема е че дава грешка OPERATING, TIMER LED, FAN LED започват да мигат едновременно. Според инсрукциите то е невъзможна комуникация между вътрешно тяло А и вътрешно тяло Б.
Та въпроса ми е има ли начин да го накарам да си мисли че има нормална връзка и да стартира.

дава една и съща грешка във всички режими включително FAN.

След дълго четене пак и пак на сервизните инструкции намерих решение на проблема със грешка със трите мигащи диода. Според инструкциите ако трябва да ремонтираш някое от двете вътрешни тела правиш промяната показана в снимката. Това което аз направих е мост на буксата за връзка между двете тела.

Сега остана още един проблем мотора на турбината не тръгва сам. Като се включи почва да бучи докато не го завартя със ръка в някоя посока и тогава тръгва.

смених кондензатора на мотора, но няма промяна. Единственото което се сещам е тъи като буксата на двигателя беше отрязана да не съм объркал местата на кабелите. Затова поисках от самсунг сервизната инструция но тази която ми пратиха липсват схемите и се наложи да нацелвам.

att-5be979fa2fd37ed_1.png

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2017 : Отправено: 12 Ноември, 2018 - 15:02:50
monti

Нов участник

Пробрема е решен оказасе точно разменени кабели на буксата на двегателя

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2017 : Отправено: 15 Ноември, 2018 - 15:34:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Мултисплит Samsung ASHM-1807ER - ­ мига FAN [Страници (1)]